امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
۱۳:۴۰:۵۱ - پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه بجستان:
نبود شغل، روستاها را خالی از سکنه کرده است
امام جمعه بجستان ضمن اشاره به برگزاری مراسم با شکوه ایام محرم در برخی روستاها با سکنه ای انگشت شمار گفت: وجود مراسم باشکوه در ایام محرم در روستای حاکی از وجود این روستاییان است که بنا به دلایلی به شهر سکونت کرده اند و این مهاجرت ها نشات در نبود شغل دارد و باید در این خصوص اقدامی کرد.

img_0073

به گزارش بجستان‌نیوز، حجت الاسلام حسین وحیدی امام جمعه بجستان پیش از ظهر امروز 8 مین  نشست شورای اداری شهرستان بجستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری بجستان برگزارشد، ضمن بیان تسلیت شهادت امام سجاد ع  اظهار کرد: امام سجاد ع برنامه اصلیشان دعا و نیایش و در کنار عبادت به خلق نیز خدمت می کردند.

 

وی ضمن اشاره به شعر سعدی” عبادت به جزء خدمت خلق نیست” افزود: قسمت اول شعر سعدی درست نیست، عبادت جزئی از خدمت به خلق است.

 

حجت الاسلام وحیدی با توجه به اقدامات صورت گرفته و قول های داده شده توسط مسئولان استانی و کشوری اذعان کرد:  برای محقق شدن مطالبات مردم  باید پیگیری کرد و نیاز به مکاتبه است، خیلی بودجه ها مصوب می شود ولی تخصیص داده نمی شود و یا درصدی تخصیص داده می شود و این روند مصوب شدن تا تخصیص ملزم به ایستادگی و پیگیری است و باید مسئولان شهرستان به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند.

 

امام جمعه بجستان ضمن اشاره به برگزاری مراسم با شکوه ایام محرم در برخی روستاها با سکنه ای انگشت شمار خاطر نشان کرد: وجود مراسم باشکوه در ایام محرم در روستای حاکی از وجود این روستاییان است که بنا به دلایلی به شهر سکونت کرده اند و این مهاجرت ها نشات در نبود شغل دارد و باید در این خصوص اقدامی کرد.

 

وی با تاکید بر این که تا اقدامی برای مردم صورت نگیرد سخن و سخن وری نقشی ندارد، تصریح کرد: ما اگر بخواهیم سخنی به مردم بگوییم و مطالبه ای از مردم در هر بحثی بالاخص فرهنگی و مذهبی داشته باشیم باید هر شخص در جایگاه خود و بعضا بالاتر از آن اقداماتی انجام دهد.

 

حجت الاسلام وحیدی خاطر نشان کرد: با وجود ظرفیتی که در شهرستان و بین بجستانی های مقیم در سراسر ایران است میتوان این شهرستان را بدست و با سرمایه خود بجستانی ها ساخت.

 

وی ضمن تاکید بر رعایت حجاب تصریح کرد: دختران از سوم ابتدایی به بعد باید حجاب را کامل رعایت کنند و این فضا در خانواده های این شهرستان قابل قبول است پس مسئولین آموزش و پرورش سعی کنند همین فضای حاکم بر خانواده ها که این شهرستان را به یک شهرستان اسوه در حجاب تبدیل کرده است بر فضا های آموزشی نیز حاکم باشد.

 

حسین ابراهیمی رئیس دانشگاه آزاد بجستان در ادامه این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد چند ساله این مرکز آموزش عالی در بجستان اظهار کرد: امروز در حوزه اموزش عالی با وجود کاهش داوطلبین و افزایش پذیرش دانشگاههای دولتی  کار کردن سخت است و با وجود همه این تفاسیر اقدامات خوبی در مجموعه دانشگاه آزاد بجستان صورت گرفته است.

 

وی افزود: در ادامه بررسی مشکلات در توسعه آموزش عالی شهرستان بجستان نبود یک نقشه راه برای توسعه عالی از مشکلات این شهرستان است و با توجه به نوپا بودن این شهرستان توسعه آموزش عالی متصل به توسعه شهرستان است.

 

در پایان این مراسم از زحمات حجت الاسلام مصطفی مروی سرپرست دادسرای بجستان تقدیر و سید محسن مهاجریان به عنوان جانشین دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بجستان معرفی شد و همچنین از خانواده شهید بوری تقدیر به عمل امد.

رئیس دانشگاه آزاد بجستان اذعان کرد: تعهداتی که مجموعه شهرستان تا به امروز برعهده گرفته است متاسفانه جامه عمل پوشیده نشده است.

 

وی افزود: طی چند سال گذشته بودجه پژوهشی 1000 درصد افزایش داشته که متاسفانه تا قبل از سال 93 حتی یک ریال جذب نشد.

 

ابراهیمی از افتتاح اولین مدرسه سما در سال جاری خبر داد و گفت: از اقدامات ارزشمند این دانشگاه در سال جاری افتتاح مدرسه سما و اولین مدرسه غیر انتفایی شهرستان بجستان بود.

 

رئیس دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: توسعه آموزش عالی شهرستان  ملزم به حل مشکلات این حوزه در شهرستان است.

img_0092

img_0093

img_0094

img_0110

img_0116

 

انتهای پیام/

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب