امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
۱۰:۱۲:۱۹ - دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کوچکترین عضو کاروان پیاده کربلای معلی:
عشق به امام حسین سن نمی شناسد، درک و فهم می خواهد
صادق قدسی نوجوان 15 ساله و کوچکترین عضو کاروان انصارالحسین گفت: عشق به امام حسین سن نمی شناسد درک و فهم می خواهد که امیدوارم ما همه به آن درک و فهم برسیم تا مدعی عشق حسین نباشیم و واقعا عاشقانه حسین را بستاییم.

img_0447به گزارش بجستان‌نیوز،  کاروان پیاده انصار الحسین مسیر 75 روزه مشهد تا کربلا را قدم زنان میروند و امروز 10 مین روز سفر خود را آغاز کردند، درمیان افراد این کاروان که از سراسر ایران بودند، نو جوان 15 ساله ، پیرمرد 74 ساله، انسان نابینا،آزاده و جانباز هشت سال  دفاع مقدس دیده می شد و این مشتاقان، از که همه و یک کلام می گفتند عشق به جسین علی ما را به این راه 75 روزه کشاند.

 

حضور این مردان دراین مسیر و با وجود این همه سختی برای ما سوالی بود که نیت اینها چیست در همین راستا برای جویا شدن انگیزه حضور این بزرگ مردان به سراغ چند نفر از اعضای این کاروان رفتیم.

 

img_0433رضا روکی جوان 21 ساله مشهدی که برای اولین بار عازم این سفر مذهبی بود به خبرنگار بجستان‌نیوز گفت: آقا امام حسین (ع) همه ما را به این راه کشاند تا با عشق به خودش 75 روز پیاده برویم و اربعین را بر مزارش حاضر شویم.

 

وی افزود: این حرکت برای تبلیغ دین است و به دنیا بفهمانیم ما برای حسین از جان خود میگذریم و هر کس بخواهد به امام حسین ما اهانت کند کوتاه نخواهیم آمد.

 

 

img_0436محمد غلامی زاده  جوان  25 ساله دیگر مشهدی اظهار کرد: آمدیم تا پیام و فرهنگ حسینی را به تک تک شهرهای مسیر انتقال دهیم و عشق حسین بن علی ما را به این راه کشاند تا با همت خودش این مسیر را به پایان رسانیم.

 

وی از استقبال گرم مردم طی شهرهای مسیر گفت و گفت: در طول مسیر مردم و بالاخص مردم بجستان سنگ تمام گذاشتن و واقعا با مشاهده این استقبال گرم متوجه می شوید روحیه حسینی در ایران زنده است. و این استقبال ها انگیزه مضاعف به ما می دهد.

 

img_0447صادق قدسی نوجوان 15 ساله و کوچکترین عضو این کاروان که ساکن مشهد مقدس بود در اولین سفرش با کاروان پیاده به کربلا معلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بجستان‌نیوز اظهار کرد: ما برای امام حسین هر کاری کنیم کم است هر جه داریم از امام حسین است، امام حسینی که از همه چیز خود گذشت برای زنده نگاه داشتن دین ما و امروز ما با این حرکت تثبت دین حسینی می کنیم.

 

وی افزود: عشق به امام حسین سن نمی شناسد درک و فهم می خواهد که امیدوارم ما همه به آن درک و فهم برسیم تا مدعی عشق حسین نباشیم و واقعا عاشقانه حسین را بستاییم.

 

img_0450محمد جعفر پور پیر مرد 74 ساله و مسن ترین عضو این کاروان که اهل تربت جام بود به خبرنگار بجستان‌نیوز گفت: برای اولین بار و با عشق، فکر، یاد و با همت امام حسین (ع) پا در راه گذاشتیم و با توکل به خدا ان شالله به کربلای معلی خواهیم رسید.

 

 

 

وی خاطر نشان کرد: آبله بر پاهیمان به عشق حسین بن علی دردی ندارد و تا عشقش در سینه داریم زنده هستیم و زنده خواهیم ماند بی عشق حسین زندگی معنا ندارد.

 

img_0453سید ابراهیم الاهی که در سن 49 سالگی مشهدی  برای 5 مین بار آن هم با چشم نابینا عازم این سفر بود به خبرنگار بجستان‌نیوز گفت: از خدا برای خودم هیچی نخواستم و انچه خواستم سربلندی ایران، رفع گرفتاری ها و پیروزی بچه های حزب الله در خط مقدم دفاع از حریم  و حرم اهل بیت را خواستم.

 

آبله ها کف پایش هر چند خودش نمی دید ولی می گفت: عشق حسین چیزی دیگر است این آبله ها هیچ است و این عشق حسین است که همه سختی ها را بر ما آسان می کند.

 

img_0460حسین جباری 55 ساله که در 5مین سفر خود این کاروان را همراهی می کرد خود را خادم و خدمتگذار این کاروانیان دانست و گفت:  این کاروان 110 نفره که از اکثر نقاط ایران در آن هستند با هزینه خودشان پا در راه کردند  و اگر میخواستن با کاروانهایی هوایی و زمینی بروند حتی هزینه ای کمتر از هزینه این سفر پرداخت می کردند.

 

جانباز 55 درصدی هشت سال دفاع مقدس  افزود: با ورود به هر شهردر اولین قدم با حضور بر مزار شهدا با  شهدای آن شهر تجدید بیعت می کنیم و همچنین این حرکت و پیمودن مسیر حرم تا حرم بیانگر تبلیغ سیره عاشورا و حرکت امام حسین ع است.

 

جباری تصریح کرد: ما با این هدف 75 روز این مسیر را طی میکنیم تا ضمن ایجاد شور حسینی بین مردم در استای تبلیغ اصول دین کنیم.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب