امروز سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
۱۱:۴۵:۳۳ - یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹ شهید بجستانی ابروی کمیل شدند
صبح امروز و طی مراسمی در ابتدای کوچه کمیل بجستان ضمن رونمایی از تمسال ۹ شهید این کوچه مراسم ابروی کوچه افتخار محله برگزار شد.

به گزارش بجستان‌نیوز، صبح امروز و طی مراسمی در ابتدای کوچه کمیل بجستان ضمن رونمایی از تمسال ۹ شهید این کوچه مراسم ابروی کوچه افتخار محله برگزار شد این برنامه برای اولین بار در بجستان و با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال ارزشها دوران دفاع مقدس به نسل چهارم انقلاب انجام گرفت و کوچه شهدا که ۷ شهید را در خود جای داده است دومین کوچه ای است که در آینده با برگزاری این مراسم و نصب تمثال شهدای کوچه در ورودی و در سر درب منازل شهدا همچون کوچه کمیل همراه خواهد بود.

 

سرهنگ علیرضا جنیدی فرمانده سپاه بجستان در این مراسم  اظهار کرد: یک از برنامه های محوری سپاه در هفته پر برکت بسیج، برنامه آبروی کوچه، افتخار محله است  مجموعه سپاه به این نتیجه رسید کوچه هایی که بیشترین شهید را در دوران هشت سال دفاع مقدسرا تقدیم نظام کرده اند را شناسایی کنیم ومورد تفقد و ارزشیابی قرار دهیم برای جوانانی  که دوران هشت سال دفاع مقدس درک نکردند و با  قدم گذاشتن  بر این کوچه یادشان باشد برای سرپا ایستادن ما، جوانانی خون خورد را تقدیم نظام وانقلاب کردند،  کوچه کمیل و شهرستان بجستان و تمسال ۹ شهید که از این نصب شده افتخار این محله هستند. کوچه شهدا با هفت شهید نیز یک کوچه شاخص است.

 

معاون فرماندار بجستان در ادامه این مراسم تصریح کرد: این شهرستان همراه با همگام با سراسر کشور  به عنوان افتخار و آبرو محله نام گذاری شده است. امروز اگر کشور ما داری ابهت و جایگاهی در جهان هستیم برگرفته از خون مطهر شهدا  است  لذا امروز رسالت یکایکا  ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است به این مولفه همه ما باید توجه ویژه ای داشته باشیم

 

حسین اسدی خاطر نشان کرد: شهید رجب غلامی افتخار بجستان است که در دامان این شهر پرورش پیدا کرد، مردم این شهر نیز توجه خاصیب به این شهید غریب دارند و  شبهای جمعه در طول ایام سال با حضور بر مزار این شهید و مورد نفقد خود قرار میدهید،  امنیت امروز ما برگرفته از خون مطهر و پاک شهدا است و خدا را شاکرین امروز حل معادلات منطقه و جهان  در گرو حضور ایران دارد .

 

این مراسم با دکلمه خوانی و قرائت وصایای افتخار کوچه کمیل شهرستان بجستان همراه بود.

انتهای پیام/

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب