امروز جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷
۱۱:۲۹:۴۷ - دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گزارشی از مزایده‌های پر و پیچ و خم شهرداری بجستان
چند روزی است که در فضای مجازی بجستان زمزمه های از مزایده‌های و مناقصه های شهردای بجستان به گوش میرسد تعدادی در این فضا و با هویت مجهول بر این ادعا اصرار دارند که شهردای بجستان مناقصه های خود را یک سویی و در راستای حمایت از یک جریان سیاسی خاص برگزار می‌کند.

به گزارش بجستان‌نیوز، چند روزی است که در فضای مجازی بجستان زمزمه های از مزایده‌های و مناقصه های شهردای بجستان به گوش میرسد تعدادی در این فضا و با هویت مجهول بر این ادعا اصرار دارند که شهردای بجستان مناقصه های خود را یک سویی برگزار میکند و همه را به یک جریان سیاسی خاص که در انتخابات همراه شورا  بودند واگذار کرده است از این رو طی تماسی با حمیدرضا داورزنی شهردار بجستان صحت وسقم موضوع را جویا شدیم.

 

شهردار بجستان ضمن تاکید به اینکه مزایده ها و مناقصات شهرداری بجستان در چارچوب قانون برگزار میشود اظهار کرد: در بحث مزایده باغ انار شهرداری بجستان که واقع شده در ابتدای جاده روستای صلح آباد چند سری مزایده برگزار شد که در بار اول هیچ کس شرکت نکرد بار دوم وسوم مزایده برگزار شد و فقط یک نفر شرکت کرده است، ما هم قاعدتا با آن یک نفر قرار داد خواهیم بست ولی تا به امروز قرارداری بابت باغ اناری شهرداری بسته نشده است.

 

حمیدرضا داورزنی به نحوه اطلاع رسانی مناقصه و مزایده ها پرداخت و اذعان کرد: برای اطلاع رسانی مناقصه و مزایده های شهرداری طبق قانون از روزنامه های کثیرالانتشار استفاده میکند و بعد از منتشر شدن در روزنامه قسمت مربوط به مناقصه و یا مزایده در کلیه مساجد و اماکن عمومی سطح شهر منتشر میکند تا در معرض دید عموم مردم قرار بگیرد.

 

وی ادامه داد: هدف ما از برگزاری مزایده ها بالا بردن درآمد و مناقصه ها پایین آمدن هزینه های شهرداری است و در این مسیر با کسی مماشات نداریم و از حق مردم کوتاه نخواهیم آمد، تا به امروز هیچ گونه پروژه ای را بدون درج آگهی مزایده و مناقصه در روزنامه و انتشار آگهی عمومی واگذار نکردیم.

 

داورزنی در ادامه به پمپ دو منظوره شهرداری بجستان که در کمربندی واقع شده است پرداخت و تصریح کرد: مزایده پمپ تا به امروز پنج بار برگزار شد در مرحله اول و دوم هیچ کس در این مزایده شرکت نکرد. مرحله سوم با حضور سه نفر برگذار شد، در مرحله چهارم مزایده در حالی برگزار شد که فقط و یک نفر شرکت کرد و بعدا پشیمون هم شد، و طبق قانون ما ودیعه را ضبط کردیم و مزایده را مجدد برگزار کردیم در مرحله پنجم  و کسانی که راضی نبودند با ۴ میلیون تومان در مزایده شرکت کنند قیمت پیشنهادی آنها بیش از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، نفر دوم شرکت کننده در مزایده پمپ  بنزین با مبلغ پیشنهادی هشت میلیون تومان تونست برنده این مزایده شود و جالب این است این پمپ چهار سال بدون هیچ مزایده‌ای واگذار می شده است.

 

وی ادامه داد: در هر صورت، در این مرحله مزایده خرده برمبلغ ودیعه گرفته شد، و شبهه‎ای وارد کردند که و با توجه به دو پهلو بودن قانون، هر چند این اختیار به رئیس اجرایی داده شده بود که می توانستیم این مزایده را باطل نکنیم ولی این اقدام را انجام دادیم و سرانجا مزایده را باطل اعلام کردیم و همان روز مجدد برگزار شد. و بلافاصله با شرکت کنندگان قبلی اعلام شد، اگر این مزایده با حضور یک نفر باشد و با توجه به اینکه در مرحله دوم است به شخص برنده واگذار خواهد شد، و عملا بار ششم است در روزنامه آگاهی شده است و دو شرکت برای مزایده پمپ دو منظوره بجستان پای کار هستند و ما نیز تا به مبلغ خودمان نرسیم واگذار نخواهیم کرد و تا به امروز با کسی قراردادی بسته نشده است.

 

شهردار بجستان اذعان کرد: چهار سال غیر قانونی و بدون مجوز در اختیار یک شرکت است و ما نخواهیم گذاشت به این شکل واگذار شود هدف ما منافع مردم است نه شخص و یا گروهی خاص به کسی واگذار خواهیم کرد که بیشترین قیمت بدهد و بیشتر از قیمت پایه باشد. و اگر قرار باشد قیمتی زیر قیمت پایه باشد پمپ را تعطیل میکنیم، زیرا که برای ما مقرون به صرفه تر است تا با قیمتی همچون چهار میلیون تومان واگذار کنیم. برای پمپ بنزینی که دو میلیارد هزینه شده است.

 

داورزنی به مزایده کافی شاپ پارک ملت پرداخت و خاطر نشان کرد: کافی شاپ پارک ملت آگهی عمومی شد، و ما مثل این کافی شاپ سه نقطه دیگر هم داریم و اگر کسی آمادگی داره بیاد و درخواست کتبی خودشو به ما اعلام کند تا بعد از بررسی ما نیز واگذار کنیم و همچنین برنامه داریم در پارک ملت یک رستوران که اسکلت ساخته شده است و آماده واگذاری به بخش خصوصی داده شود، مردم میتوانند با درخواست کتبی در لیست متقاضیان قرار بگیرند.

 

بعد از این گفت و گو تماسی با یکی از شرکای شرکتی که درحال حاضر پمپ دو منظوره شهرداری را مدیریت می کند داشتیم که ضمن انتقاد از نحوه اطلاع رسانی مزایده های شهرداری گفت: شهرداری مزایده برگزار میکند در حالی که نه تنها ما بی خبریم بلکه نیمی از کارکنان خود شهرداری هم بی‌خبرند و طی تماس تلفنی که داشتم مطلع شدم ۱۰ روز پیش مزایده برگزار شده است حال به چه شکل خدا میداند.

 

وی ادامه داد: مزایده‌های شهرداری راحت نمی توان قبول کرد، ما پاکت خود را میبریم و روزی که پاکتها باز میشود با ما تماس میگیرند  و اعلام میکنند چه کسی برنده شده است، عدم حضور ما در هنگام باز کردن پاکتها کمی جای سوال دارد.

 

در ادامه تهیه این گزارش سری به کانال و سایت شهرداری بجستان زدیم نکته جالب در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بجستان این بود که آخرین مزایده شهرداری به ۲۶ بهمن ماه برمی گشت که مزایده فروش چند قطعه زمین بود و همچنین آخرین پست مزایده مربوط به کانال شهرداری بجستان از تاریخ ۲۲ بهمن که متن آگهی مزایده به شرح زیر بود.

 

✨آگهی مزایده✨

شهرداری بجستان در نظر دارد بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر امور بهره برداری، تعمیر و نگهداشت جایگاه عرضه سوخت دومنظوره را برابر آئین نامه مالی شهرداری ها از طریق مزایده کتبی به متقاضیان واجد شرایط به عنوان بهره بردار واگذار نماید.

اطلاعات بیشتر در سایت 👈 www.bajestan.ir

 

در ادامه بررسی کانال و سایت شهرداری بجستان این نتیجه حاصل شد کانال شهرداری بجستان نسبتا فعال و گزارش خوبی از عملکرد شهردار منعکس می‌کند و از آن طرف فقط در این کانال چهار آگهی مزایده( دو مزایده فروش زمین، یک مزایده واگذاری سه واحد تجاری در پارک معلم و یک مزایده تعمیر و نگهداشت پمپ دو منظوره شهرداری بجستان) منتشر شده است و همچنین مناقصه مجتمع قنات گردشگری بجستان منتشر شده بود و از طرفی سایت شهرداری نیز فعالیت چندانی نداشت اما مزایده ها و مناقصه های بیشتری نسبت به کانال منتشر شده بود که از تاریخ ۳۱خرداد ۹۶ تا به امروز هفت مزایده(۳ مزایده فروش زمین، یک مزایده واگذاری سه واحد تجاری در پارک معلم و ۳ مزایده تعمیر و نگهداشت پمپ دو منظوره شهرداری بجستان) ، یک مناقصه(مجتمع قنات گردشگری بجستان) و دو فراخوان( واگذاری مغازه در پایانه مسافربری و فراخوان نروزی بهار ۹۷) منتشر شده بود.

 

روزنامه ای که اعلام شد برای درج مزایده های شهرداری بجستان روزنامه خراسان بود که تاریخ دقیقی از آخرین مزایده پمپ دومنظوره شهرداری بجستان نداشتم ولی در چند تاریخی که بررسی کردم مزایده‌ای از بجستان رویت نشد. و چه خوب میشد شهرداری بجستان و روابط عمومی این نهاد غیر دولتی مزایده های خود را بعد از انتشار در روزنامه در کانال و سایت خود شهرداری و کانال های مطرح محلی نیز منتشر میکرد تا این قدر جای حرف و حدیث نباشد، در هر صورت مطالب فوق آنچه هست ما به آن رسیدیم تحلیل با خودتان.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب