امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۸:۳۵:۱۹ - چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کوچ بهاری پرندگان به بجستان
هم زمان با فصل زیبای بهار، ده ها گونه پرنده از مناطق غربی و شمالی کشور به منظور لانه سازی و تخم گذاری در زیستگاه های سبز مناطق بجستان فرود آمدند.

هم زمان با فصل زیبای بهار، ده ها گونه پرنده از مناطق غربی و شمالی کشور به منظور لانه سازی و تخم گذاری در زیستگاه های سبز مناطق بجستان فرود آمدند.

پرندگان مهاجر 2

به گزارش بجستان نیوز،علیرضا کیانی مسئول محیط زیست بجستان در این باره گفت: از ابتدای بهار امسال گروه های مختلفی از پرندگان در زیستگاه های حیات وحش به ویژه در مناطق حفاظت شده این شهر مشاهده شده اند که اغلب در باغ ها و بوستان های پر درخت لانه سازی می کنند. وی گفت: در میان این پرندگان، بلبل سینه سرخ ایرانی، سارهای صورتی، پری شاهرخ و سهره طلایی مشاهده می شوند. آن ها آشیانه خود را با استفاده از الیاف گیاهی و به طرز باشکوهی در سر شاخه های پر برگ درختان می سازند و تا موقع بالغ شدن جوجه ها (پاییز) در محل می مانند. شایان ذکر است بارندگی های پیاپی اخیر مناظر بسیار باشکوه و چشم نوازی را به لحاظ رویش گل ها و گیاهان بهاری در برخی از نواحی این شهر به وجود آورده است. هنگامی که آوای دلنشین پرنده ها و نغمه پر زمزمه جویباران و پرواز رنگین پروانه های سبک بال بر فراز گل ها در هم می آمیزد، آنگاه زیبایی طبیعت عیان می شود. حفاظت از چنین اکوسیستم هایی که موجب ایجاد تعادل زیست محیطی و تقویت و حفظ تنوع زیستی می شود، لازم است.

منبع: خراسان

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب