امروز دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸
۱۵:۵۹:۵۳ - دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس کمیته امداد بجستان:
موفقیت و کسب مقام توسط بانوان تحت پوشش کمیته امداد در بافت فرش
ما درزمینه بافت فرش در پنج سال متوالی موفق به کسب مقام اول استان شده ایم و همچنین یک نفرازپنج کارآفرین برتر ازشهرستان بجستان بوده است.

محمدمرتضوی مدیر کمیته امداد درگفتگو باخبرنگاران به ارزش کارخبری اشاره و بابیان اینکه قلب هر اداره و سازمانی خبرنگاران و رسانه ها هستند و قلم واقع بینانه ای که در خبرنگاران نهادینه شده برای هرجامعه ای مثمرالثمرمیباشد از عملکرد خبرنگاران درشهرستان تشکرکرد.

وی درادامه گفت: هدف کمیته امداد رفع محرومیت زدایی و کمک به محرومین ومستضعفین دربعد اجتماعی، اقتصادی و یااشتغال می باشد و مبلغ جمع آوری شده ازصدقات که سالانه مبلغ ۲۱۱ تومان می باشد ،صرف نیازمندان وافرادتحت پوشش درزمینه های درمان مسکن شهری وروستایی و واحدهای نیمه تمام میشود.

محمد مرتضوی بااشاره به اینکه آمارطلاق واعتیاد رابه دلیل تبعات اجتماعی نمیشود اعلام کرد افزود: علاوه برمشاوره دادن به افراد مطلقه و یا خانواده های درگیر بامعظل اعتیاد ، باهماهنگی با اداره بهزیستی این افراد تحت پوشش این دونهاد اسلامی قرارگرفته اند. همچنین درمورد این معظل و هزینه های رفتن به کمپ که بالغ بریک میلیون ودویست هزارتومان میباشد با تفاهم نامه ای که بانیروی انتظامی امضاشده هزینه راکاهش داده ایم وامیدواریم کمپ دربجستان ایجادشود تاخانواده هامجبور به رفتن شهرهای همجوارنباشند. درحال حاضر توانسته ایم ۲۸نفر را ازاین بلای خانمان سوزنجات دهیم و۱۱۱مطلقه راتحت پوشش قراردهیم.

رئیس کمیته امداد اذعان کرد: خانواده های تحت پوشش این نهاد جدا ازیارانه نقدی که ماهیانه دریافت میکنند به ازای یک نفر ۱۶۱هزارتومان، دونفر ۲۷۵۵۰۰ تومان، سه نفر ۳۶۰ هزار تومان، چهار نفر ۴۶۶۵۰۰ تومان و پنج نفر به بالا ۵۱۶۵۰۰ تومان به حساب این افراد واریز میشود.

مرتضوی افزود : درسال گذشته ۸میلیارد تومان وام چهاردرصد برای اشتغال زایی وکمک به خانواده های نیازمند دراختیارشان قرار گرفته که امسال این مبلغ به ۱۶میلیارد تومان ارتقایافته است. درزمینه اشتغال زایی ۲۹۳ شغل پایدار داشته ایم و در زمینه بافت فرش در پنج سال متوالی موفق به کسب مقام اول استان شده ایم و همچنین یک نفرازپنج کارآفرین برتر ازشهرستان بجستان بوده است.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳۵مورد بیماران صعب العلاج داریم که هزینه های درمان وپوشکشان ماهانه ۸۰۰هزارتومان میباشد و با این وجود هنوز هم خیلی ازافراد بخاطرحفظ آبرو مراجعه نمیکنند و همچنین با توجه به شرایط فعلی و نیاز شهرستان امیدواریم درآینده شاهد افتتاح خانه سالمندان در بجستان باشیم.

پایان خبر/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب