امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
۲۲:۰۱:۱۸ - پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدير آموزش و پرورش بجستان:
کمبود نیروی انسانی چالش آموزش و پرورش بجستان
سال تحصیلی جدید با وجود خروجی ۶۰تا ۷۰ درصدی نیروی انسانی از آموزش و پرورش تنها شاهد ورود پنج یا شش نفر هستیم به طوری که در بجستان در حوزه ابتدایی ۲۴ یا ۲۵ نفر کمبود نیرو داریم که باید برای جبران آن چاره ای بیابیم.

به گزارش بجستان نیوز، حسن عزیزی رئیس آموزش و پرورش بجستان ظهر امروز در دیدار با اصحاب رسانه ضمن تبریک روز خبرنگار ، از توجه خبرنگاران وانعکاس خبرها قدردانی کرد و افزود هیچ مدیر ومسئولی نباید شک ودلهره ای از انتشار خبرهای مربوط به خود داشته باشد زیرا در سایه تعاملات بین مسئولان وخبرنگاران است که به نتایج خوبی میرسیم.

وی ضمن ارائه گزارش مختصری از سال تحصیلی گذشته اظهار کرد: بجستان به ترتیب در رشته علوم تجربی رتبه نخست استان ، ادبیات رتبه سوم استان و ریاضی رتبه بیستم در استان را به خود اختصاص داده است همچنین در بخش المپیادهای کشوری شاهد پیشرفت بی نظیری نسبت به سال گذشته بوده ایم که از پنج نفر در سال گذشته به تعداد ۱۱ نفر رسیده است و برای اولین بار درجشنواره خوارزمی موفق به ثبت ایده و کسب مقام دوم استان شده ایم.

عزیزی در ادامه افزود: از بین شرکت کنندگان در طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قران کریم حدود ۸۰ دانش اموز آزمون دادند و کوچکترین حافظ جزء ۳۰ در بجستان که موفق به کسب مدرک شد ابوالفضل اکبرپور دانش اموز پایه اول ابتدایی بود . در حوزه پرورشی ۴۶ نفر در مسابقات قران وعترت شرکت کردند که ۲۲ نفر موفق به کسب رتبه عالی و ممتاز شدند.

وی در حوزه زیربنایی و پشتیبانی اظهار کرد: ما تنها با داشتن یک مدرسه در قاسم اباد میتوانیم جشن بی نیازی فضای آموزشی را در بجستان برگزار کنیم . همچنین در حوزه عمرانی تمامی پروژه هایی که از سال ۸۲ خوابیده بودند به طور کامل و۱۰۰درصد فعال شده اند و تعدادی از جمله چند نمازخانه در هفته دولت افتتاح می شوند و مدرسه سه کلاسه قاسم آباد و مدرسه نشاط نیز در مهر به بهره برداری می رسند. همچنین از کامل شدن اسکلت مدرسه عیدی زاده واجرای ۳۰ تا ۴۰ درصدی اسکلت مدرسه خاکسار خبر داد.

رئیس آموزش وپرورش بجستان ضمن اشاره به پروژه آب شیرین مدارس افزود: بعد از ۱۵ سال و با همت دکتر بنایی مبلغ قابل توجهی برای این پروژه اختصاص داده شده است که حدود ۱۷ تا ۱۸ مدرسه به آب شیرین مجهز شده اند وتنها چهار یا پنج مدرسه به دلیل دور بودن از شبکه باقی مانده اند که اقدامات آن انجام شده و در آینده نزدیک ۱۰۰ درصد مدارس به این پروژه وصل خواهند شد. همچنین با اشاره به پروژه مهر از تلاش برای حل مشکلات این پروژه خبر داد.

عزیزی اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی چالش آموزش و پرورش بجستان درسال تحصیلی جدید است که با وجود خروجی ۶۰تا ۷۰ درصدی تنها شاهد ورود پنج یا شش نفر هستیم به طوری که در بجستان در حوزه ابتدایی ۲۴ یا ۲۵ نفر کمبود نیرو داریم که باید برای جبران آن چاره ای بیابیم. خوشبختانه در شهرستان مدرسه ای نیست که سیستم گرمایشی استاندارد نداشته باشد و می توانیم در زمینه خدمات در استان حرف اول را بزنیم.

وی افزود: ما در بجستان امسال در کنکور رتبه های خوبی نداریم وآمار قبولی ها حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد برای مدارس سمپاد و غیر دولتی بوده است که متاسفانه در بجستان اینگونه مدارس را نداریم و سهمیه بندی امسال نیز بیشتر مربوط به مناطق سیل زده و کم برخوردار بوده است.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب