امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
۲۱:۳۷:۲۹ - جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه بجستان :
کارگران نماد استقلال اقتصادی جامعه هستند/ آل سعود مادر داعش/ تقویت همبستگی و وحدت ملی در حوادث
کمک حدود ۵۰۰ میلیون تومانی بجستان به مردم سیل زده از اثرات همبستگی و وحدت ملی و نشانه احیای روحیه همکاری و خدمات رسانی در حوادث است

  • امام جمعه بجستان در مراسم نماز جمعه این هفته که درمصلای بجستان برگزار شد، در باب اهمیت علم آموزی و اهمیت علم و دانش اظهار کرد: خداوند متعال می فرماید عذر نادان را نمی پذیرم و انسان گناهکار جاهل دو عذاب دارد یکی به خاطر ارتکاب گناه و دیگری به خاطر ندانستن و جهل به موضوع به دلیل سستی در یادگیری، و همچنین در کلام پیامبر علم به هفت دلیل از ثروت بهتر است.

وی در ادامه به گام دوم انقلاب و اهمیت رشد و توجه به علم در کلام رهبر معظم انقلاب اشاره کرد.

حجت السلام حسین وحیدی با اشاره به مناسبت های پیش رو ضمن تبریک روز کارگر و معلم افزود:کارگران نماد استقلال اقتصادی جامعه هستند و شهید مطهری نماد استقلال فرهنگی جامعه است.
وی در ادامه افزود: ویژگی شهید مطهری عالم واقعی بودن و بی تکلف بودن ایشان است که هر جا احساس وظیفه می نمود ورود پیدا میکرد.

وحیدی با اشاره به جنایت آل سعود در اعدام ۳۷ نفر افراد با ادعای تروریست بودن که از این جمع ۳۲ نفر شیعه بودند و قتل عام مردم یمن و بحرین و مناطق مختلف در یک کلام آل سعود را مادر داعش دانست.

امام جمعه بجستان بیان کرد: آمریکا این موضوع را محکوم نکرده چون منافع او اینگونه اقتضا میکند و حمایت از عربستان در دستور کار اوست .

وی افزود:در ایران تمام فرقه ها و ادیان مختلف در آرامش زندگی میکنند اما شیعیان در عربستان بسیار محدود هستند تا جایی که یک مسجد دارد و عالم این مسجد از ۹۰ سال عمر ۴۵ سال در زندان آل سعود بود .همچنین شیعیان محدودیت های شدید در برگزاری مناسبت ها مذهبی دارند .

وحیدی با اشاره به سیل اخیر افزود: گرچه سیل ضایعاتی داشت اما در کنار آن منافعی هم به دنبال داشت که رهبری هم به آن اشاره نمودند وآن احیای روحیه همکاری و خدمت رسانی مانند دوران جنگ در گذشتن از حداقل داشته های خودشان به نفع دیگران بود.

در ادامه به کمک حدود ۵۰۰ میلیون تومانی بجستان به مردم سیل زده اشاره کرد وافزود تا کنون در قالب ده ها کمک ارسال شده است. البته اگر این کمک ها به صورت منسجم ارسال میشد قطعا نمود زیباتری داشت .لذا در این باب از همه تلاشگران این عرصه هلال احمر کمیته امداد ناحیه مقاومت هیئات مذهبی مسجد ستاد نماز جمعه و عموم مردم تشکر ویژه دارم.

حجت السلام وحیدی اثر دوم را تقویت همبستگی و وحدت ملی در این حوادث دانست و اظهار کرد: نگاه مردم را به برخی گروهها مثل نگاه بدبینی به روحانیت و سپاه عوض میکنند.

امام جمعه به کارگاه ساخته شده در مصلی با هزینه چهارصد میلیونی اشاره کرد که فقط سی و پنج میلیون آن کمک نهادی بوده لذا باید مردم خودشان هم در این مسیر پرتلاش باشند. نکته مثبت دیگر زنده شدن چاه های آب و قنوات و حرکت به سمت آبادی است.

وحیدی درپایان ضمن تشکر از مردم جهت حضور فعال در مراسم استقبال از استاندار به تاثیر مثبت این حضور و درخواست پیگیری قول ها اشاره کرد و افزود مردم باید بدون نگاه و تکیه واقعی به دولت روی پای خود بایستند.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب