امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۱۶:۲۱:۱۸ - پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چوب خط مدیران بجستانی به دهیاران و شورا
پیش از ظهر امروز نشست مشورتی دهیاران، روسای شورهای اسلامی روستاها شهرستان و برخی ار مدیران بجستان در سالن اجتماعات بخشداری مرکزی بجستان برگزار شد که تعداد از مدیران ضمن ارائه سخنرانی قوانین را تشریح کردند.

به گزارش بجستان‌نیوز، پیش از ظهر امروز نشست مشورتی دهیاران، روسای شورهای اسلامی روستاها شهرستان و برخی ار مدیران بجستان  در سالن اجتماعات بخشداری مرکزی بجستان برگزار شد که تعداد از مدیران ضمن ارائه سخنرانی قوانین را تشریح کردند.

 

درابتدای این نشست عباس فروغی بخشدار مرکزی بجستان به بیان قانون های مربوط به حوزه شورا و دهیاران پرداخت و منشور اخلاقی دهیارن را تشریح کرد، و در ادامه محمدرضا اکبر نیا مدیر ابفای روستای، مصطفی خاکپور رئیس منابع طبیعی ، مهدی میری مدیر اداره برق، علی قاسمی مدیریت جهاد کشاورزی، حسین رسولی رئیس دادگستری ، ناصر چیتگر مسئول نمایندگی بنیاد مسکن، سرهنگ رضا صنعتی جانشین انتظامی و حسین ابراهیمی فرماندار دیگر مدیرانی بودند که در این نشست سنخرانی کردند.

 

قاسمی از شرایط اعطای وام به کشاورزان گفت و به تغییر کاربری ها و ساختمانهایی که بدون مجوز ساخته بودن پرداخت و احکام بریده شده توسط دادستان برای این ساختمانها  تا دهیاران کار دستشالن بیاد.در ادامه اکبرنیا ضمن اشاره به ساختمان های ساخته شده درخارج از محدوده اعلام کرد که ساختمانهای که خارج از محدوده روستا هستند و بیش از سه سال قبل ساخته شدن بصورت موقت انشعاب آب داده میشود تا مشکل محدوده برداشته شود.

 

میری به بند قانون پرداخت و از وصول مطالبات این اداره گلایه کرد و خواست تا دهیاران تیر برق های داخل روستا را با هزینه خودشان به کنار خیابان و با حفظ حریم جابجا کنند، چیتگر مدیر بعدی بود که سخنرانی کرد و در ادامه از دهیاران خواست با توجه به قوانین و نقشه هادی ساخت ساز در روستا صورت گیرد و با کسانی که ساخت و ساز بدون مجوز انجام میدهند برخورد و اخطاریه صادر کنند.

 

خاکپور حفظ منابع طبیعی را وظیفه همگانی دانست و از دهیاران به عنوان بازو منابع طبیعی در روستا ها یاد کرد و خواست تا تعامل بین دهیار، شورا و اداره منابع طبیعی بجستان در راستای بهره مندی بهتر و حفظ از منابع طبیعی قوت گیرد و تاکید کرد دهیار و هر شخص دیگر بدون مجوز حق هیچ گونه فعالیتی را  ندارد.

 

صنعتی به نکات امنیتی در روستاها پرداخت و از دهیاران و روسای شورا خواست تا با هوشیاری بیشتر در ایام سوگواری سالار شهیدان مراقبت کنند تا از بروز هر گونه اتفاق جلوگیری شود. و سرمایه انسانی مردمی در روستا ها را مهترین سرمایه این نهاد دانست و خواست تا با حفظ و توسعه و تحکیم روابط بین مردم و پلیس عاملی باشد تا نا امنی ها را به صفر برساند.

 

وی در ادامه به سرقت های اخیر که در برخی از روستا ها اتفاق افتاده بود اشاره کرد و گفت: باید نکات امنیتی را رعایت کرد در برخی از روستاها حیوانات خود را به امان خدا رها میکنند بعد انتظار دارند تا مورد سرقت قرار نگیرد ما در نکته اول باید خودمان نکات امنیتی را رعایت کنیم، در شهر و روستای که امنیت باشد زمینه ای برای توسعه آن منطقه و جذب سرمایه است چون سرمایه گذار در مناطقی سرمایه گذاری میکند که امنیت داشته باشد.

 

رسولی به تشریح قانون پرداخت و از ساخت و ساز های غیر مجاز گفت و تغیر کاربری را بدون مجوز ممنوع اعلام کرد و همچنین فرماندار بجستان که مهمان ویژه ای نشست بود به بیان نکاتی پرداخت و از شوراها خواست تا مرور کتاب قانون مشرف به قانون شوند و در روستاهای خود به طوری عمل کنند که مشکل گشا باشند نه مشکل ساز.

 

این نشست دو نکته داشت؛ نکته اول این بود که همه مدیران به استثنای یک و یا دو نفر از جرائم مربوط به دهیاری ها گفتند و اکثر با اشاره به دهیاران و شوراهایی که مجازات شده بودند، این نشست بیشتر شبیه به یک حجت تمامی برای دهیارن بود و نکته دوم نشست مشورتی بود ولی فقط مدیران حرف زدند و بعد از ۳ ساعت وقتی به دهیارن نرسید تا آنها هم کمی تجربه های خود را بیان و موانع پیش رویشان را ایراد بفرمایند تا با هم فکری این موانع برطرف شود، هر چند دهیاران مراتب اعتراض خود را اعلام کردند و از ان طرف بخشدار نیز واقف به موضوع بود  تاکید کرد در جلسه آتی محوریت نشست با دهیارن خواهد بود و مدیران مدعو نیز مدیرانی خواهند بود که دهیارن بخواهند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. علی   ۱۳۹۶-۰۶-۳۱  

    با سلام خدمت مدیران محترم مثل اینکه یادشان رفته مردم ولی نعمت هستند چوب خط کشیدن یعنی بیان خدماتشان را برای روستا ها بیان کنن اونی که در نظام اسلامی باید چوب خط بکشد مردمن نه مسولین.


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب