امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
۲۳:۴۴:۰۰ - چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیشگیری از پوسیدگی دندان
مسول بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: مرحله دوم طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان برای 10 هزار دانش‌آموز در گناباد و بجستان اجرا می‌شود. به گزارش یجستان نیوز، علی رمضانی صبح امروز در آغاز مرحله دوم طرح ملی وارنیش فلوراید در مدارس ابتدایی شهرستان‌های گناباد و بجستان اظهار کرد: براساس […]

دندان

مسول بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: مرحله دوم طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان برای 10 هزار دانش‌آموز در گناباد و بجستان اجرا می‌شود.

به گزارش یجستان نیوز، علی رمضانی صبح امروز در آغاز مرحله دوم طرح ملی وارنیش فلوراید در مدارس ابتدایی شهرستان‌های گناباد و بجستان اظهار کرد: براساس تحقیقات انجام شده بیش از 40 درصد دانش‌آموزان مسواک نمی‌زنند یا حداقل روزی یک بار مسواک می‌زنند و به علت غفلت در رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری دندان‌ها، شایع‌ترین بیماری پس از سرماخوردگی، پوسیدگی دندان است.

وی افزود: انجام طرح‌های پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان زیر 6 سال و 12- 6 سال از اهداف بلندمدت اداره سلامت دهان و دندان است.

رمضانی ادامه داد: در این راستا به منظور فرهنگ‌سازی و پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان زیر 12 سال، طرح‌های اداره سلامت دهان و دندان، مرحله دوم طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان به طور گسترده در مدارس ابتدایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد و بجستان آغاز شد.

وی افزود: این طرح که 10 هزار دانش‌آموز را زیرپوشش خود قرار می‌دهد، با هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش در دو شهرستان گناباد و بجستان اجرا خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: مرحله نخست طرح وارنیش فلوراید مهرماه سال گذشته در مدارس ابتدایی زیرپوشش این دانشگاه اجرا شد.

رمضانی گفت: از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای جلوگیری از بیماری‌های دهان و دندان، اعزام کارشناس به مدارس، آموزش اصول اولیه بهداشت دهان و دندان و توزیع مسواک و خمیردندان در سطح مدارس ابتدایی بوده است.

منبع فارس

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب