امروز جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶
۲۲:۲۴:۳۴ - شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی:
پارلمان مشورتی بانوان، حق هیچ مصوبه‌ای ندارند/ تمام پارلمان مشورتی بانوان شهرستان‌های خراسان‌رضوی تا ۱۵شهریور راه می‌افتد
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: پارلمان مشورتی بانوان، یعنی پارلمانی که حق هیچ مصوبه‌ای ندارند، شما مشورتی هستید، مشورت می‌دهید، پخته می‌کنید و تصمیمات خود در قالب مصوبه به شورای برنامه ریزی و توسعه و ۱۳ کار گروه آن ارجاع می دهید تا در یک کارگروه قانونی مصوب و اجرایی شود.

به گزارش بجستان‌نیوز، معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی عصر امروز در نشست شورای اداری شهرستان بجستان ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و امام جمعه بجستان در خصوص پیگیری مسائل مربوط به شهرستان  اظهار کرد: با افتتاح این سالن ” سالن آمفی تئاتر کانون پرورشی کودک و نوجوان شهرستان بجستان”  امید بخش است تا با راه اندازی پارلمان مشورتی بانوان شهرستان بتوانند با استفاده از این ظرفیت در راستای تحقق اهداف و برنامه های این پارلمان مشورتی حرکت کنند و این سالن محل اجتماع پارلمان مشورتی بانوان باشد.

 

سیدجواد حسینی به گوشه ای از اهداف این پارلمان اشاره کرد و گفت: این پارلمان در قالب پنج کمیسیون فعالیت می‌کند و همین مکان، که مکان پارلمان است ماهی یک دفعه نشست برگزار می شود و برای پنج کمیسیون این پارلمان با پنج مدیر شهرستان توسط فرمانداری صحبت خواهد شد تا برای اجرای نشست های کمیسیون، سالن و امکانات در اختیارشان قرار دهند.

 

حسینی ضمن اشاره به علت های احداث این پارلمان تصریح کرد: اصلا برای چی باید پارلمان بانوان داشت و چی چیزی را ما در این پارلمان دنبال خواهیم کرد؟ هدف از این پارلمان استفاده از ظرفیت بانوان برای مشارکت دادن ها آنها به شکل نظام‌مند در فرآیند های تصمیم گیری است.

 

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مشارکتی است حضرت امام خمینی (ره) فرمودند “جمهوری اسلامی نه یک کلمه زیاد نه یک کلمه کم” جمهوری اسلامی یعنی مشارکت مردم بر اساس قوانین اسلامی و محتوای جمهوری اسلامی قانون اساسی است.

 

مدیر کل اسبق آموزش و پرورش استان خراسان رضوی ادامه داد: در محتوای قانون اساسی مشارکت مردم  در همه اضلاع و ارکان نظام دیده شده است حق مردم تشخیص داده شده است همه ارکان به حالت مستقیم و غیر مستقیم از طرف مردم انتخاب می‌شود. حتی در روستای های کوچک از طریق شورا و دهیار مدیران محلی توسط مردم انتخاب میشوند.

 

معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی از شورای برنامه ریزی و توسعه  استان و ۱۳ کارگروه آن گفت  و گفت:  شورای برنامه ریزی و توسعه  در استان با زیر مجموعه ۱۳ کارگروه مختلف مسائل و مشکلات استان را بررسی می‌کنند و تبصره برای حل مشکل صادر و اجرایی می‌کنند و مثل همین شورای برنامه ریزی و توسعه در شهرستان ها مشکلات را بررسی، وراهکار مصوب و اجرا می‌کنند که مسئولیت آن با فرماندار و عضویت آن با شورای اجرایی در شهرستان است.

 

حسینی عنوان کرد: حکومتی که بر مردم اتکا دارد، همه تصمیمی گیری ها را با مشارکت کل مردم انجام می‌دهد، و ردر همین راستا پارلمان مشورتی بانوان شکل می‌گیرد، از ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور ۳۹ و نیم میلیون آن را زنان تشکیل می‌دهند و در استان خراسان سه میلیون زن داریم زنان فرهیخته و کار آمد، برای استفاده از این ظرفیت، یک ساختار مشورتی فراهم شد و به دنبال اسم فارسی تر هستیم تا این معنا را بهتر برساند.

 

وی افزود: بانوان توجه داشته باشند وقتی که گفته می‌شود پارلمان مشورتی بانوان یعنی حق هیچ مصوبه ای ندارند، شما مشورتی هستید، مشورت می‌دهید، پخته می‌کنید و تصمیمات خود در قالب مصوبه به  شورای برنامه ریزی و توسعه و ۱۳ کار گروه آن ارجاع می دهید تا در یک کارگروه قانونی مصوب و اجرایی شود.

 

حسینی اذعان کرد: با وجود پارلمان بانوان، از ظرفیت نیمی از جمعیت جامعه را در راستای تصمیم گیری پخته تر، بالنده تر و توسعه و پیشرفت بیشتر  شهرستان و استان دخیل می‌کنیم بدون یک ریال هزینه کنیم این پارلمان به تناسب جمعیت زنان از ۳۵ تا ۷۵ نفر تشکیل می‌شود و تا ۱۵ شهریور ۲۸ شهرستان و بجستان هشتمین شهرستانی است که پارلمان راه افتاده است و ۲۵ شهریور پارلمان استانی راه خواهد افتاد و از این طریق مشارکت زنان را در امر تصمیم گیری به منظور توسعه، بالنگی بیشتر و رفع مشکلات با یک ایده نو و خلاقانه را نظام می‌دهیم.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی نبود روزمه کاری برای بانوان را یک ضعف دانست و تصریح کرد:  هدف دیگر این پارلمان کادر سازی است و هر کجا میخواهیم زنی را مسئول قرار دهیم میبینیم هیچ رزومه ای ندارد و این یک ضعف است و باید فرصت آفرین باشیم.

 

حسینی به خط قرمز این پارلمان ارشاره کرد گفت: خط قرمز پارلمان عدم فعالیت های سیاسی است به این دلیل که کارگروه شورای برنامه ریزی و توسعه که خانم ها مشاور آن کار گروه هستند، کار گروه کاری است و سیاسی نیست و در این پارلمان یک گونه کلمه سیاسی به کار برده نخواهد شد.

 

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی نبود  در پایان به فعالیت های دولت در استان خراسان پرداخت و خاطر نشان کرد: استان خراسان رضوی در ایجاد اشتغال روند رو به رشدی داشته است و با یک رصد میتوان این موضوع را احساس کرد در سال ۹۴ ایجاد اشتغال این استان ۳۶ عزار نفر بود و این همچنین سال ۹۵ به ۱۰۰ هزار نفر رسید و برای سال جاری پیش بینی شده است تا اشتغال این استان به ۱۶۰ هزار نفر برسد و برای ایجاد این مقدار اشتغال برنامه ریزی شده است.

 

انتهای پیام/

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب