خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۵/۰۱/۲۹ ۰۶:۲۲
شناسه خبر : 27984

هر خانه ای حداقل یک نفر بیکار دارد

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه هر خانه‌ای حداقل یک نفر بیکار دارد، گفت: حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور فرصت های اشتغال را از نیروهای کار داخلی می‌گیرد و به اشتغال کشور لطمه می‌زند. ...

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه هر خانه‌ای حداقل یک نفر بیکار دارد، گفت: حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور فرصت های اشتغال را از نیروهای کار داخلی می‌گیرد و به اشتغال کشور لطمه می‌زند.

400300p662EDNmainبیگانگان

به گزارش بجستان نیوز، به نقل از خبرگزاری موج، غلامرضا عباسی اظهار کرد: در حال حاضر بین آمار مرکز آمار ایران و مجلس در خصوص تعداد دقیق بیکاران در کشور اختلاف وجود دارد ولی همه این آمارها گویای این واقعیت است که با معضل بیکاری در کشور مواجه هستیم.
وی ادامه داد: متاسفانه آنچه از بیکاری در جامعه لمس می‌شود با آ‌مارهای ارائه شده همخوانی ندارد به نحوی که در هر خانه‌ای حداقل یک بیکار وجود دارد که اگر به دقت محاسبه شود فراتر از ارقام 3 میلیون و 5 میلیون نفر بیکار در کشور خواهد بود.

عباسی با بیان اینکه نباید آمارسازی کرد و واقعیت های موجود را نادیده گرفت، اظهار کرد: به طور متوسط روزانه چند نفر تحصیلکرده بیکار یا کارگر اخراجی به انجمن‌های کارگری مراجعه می‌کنند و درخواست حل مشکل و یافتن شغل مناسب دارند و ما نمی‌توانیم وجود این تعداد بیکار را نادیده بگیریم.

این مقام مسوول کارگری با اشاره به حضور 4 میلیون نفر از اتباع بیگانه در کشور گفت: این تعداد اتباع بیگانه به طور غیرمجاز در کشور زندگی می‌کنند و اگر هم مجاز باشند باید پرسید که در شرایطی که آمار بیکاری در کشور به شدت افزایش یافته چه کسی به آنها مجوز فعالیت داده است؟ حضور اتباع بیگانه به اشتغال کشور لطمه می‌زند و فرصت های اشتغال را از کارگران ساده می‌گیرد.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت ایجاد شغل و حفظ اشتغال موجود به طور همزمان، گفت: دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی‌ کند که هم به سمت حفظ مشاغل موجود برود و شغل‌هایی که داریم حفظ کند تا به تعداد بیکاران افزوده نشوند و هم برای اشتغال افراد تحصیلکرده و جویای کار چاره‌ای بیندیشد.

///** انتهای خبر **///