امروز شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
۹:۵۶:۰۶ - چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیم نگاهی به تودیع و معارفه های ۹۶ بجستان
سال ۹۶، ۷۵ درصد مدیران معرفی شده بجستان غیر بومی بودند و این یعنی، خیزش بجستان به سمت مدیران غیر بومی بود.

به گزارش بجستان‌نیوز، در سال گذشته هشت مدیر بجستان تغییر کردن البته طی رصد و بررسی های که توسط خبرنگار ما صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم. برخی اوقات تغییر مدیران در این شهرستان بعد از چند ماه خبرنگاران متوجه می‌شوند و به صورت چراغ خاموش صورت می‌گیرد.

 

در سال جاری امیدواریم مدیران و مسئولان شهرستان خبرنگاران را از بدنه خود و رسانه را کمک دستی بدانند و از این ظرفیت رایگان برای اعتلای شهرستان نهایت استفاده را بکنند، و اگر انتقادی می‌کنند هدف و مراد این است که آن ضعف برطرف شود. مردم نیز از ان طرف، از حمایت همه جانبه خود دریغ نکنند.

 

اما اولین انتصاب سال ۹۶ که همزمان با ایام عید شد  معارفه علی دانشوری به عنوان سرپرست جدید اداره آب و فاضلاب بجستان بود که با حاشیه هایی همراه بود و از آن دسته انتصابات چراغ خاموش بجستان می‌شود از آن نام برد. آب و فاضلاب شهری بجستان یکی از دو اداره ای بود که در سال گذشته مدیر بجستانی رفت و جایگزین مدیر بجستانی معرفی شد، محمد کسروی مدیر قبلی این اداره بجستانی و از اهالی روستای جزین و علی دانشوری مدیر فعلی بجستانی و از اهالی روستای مرندیز است.

 

دومین انتصاب سال گذشته در بجستان مربوط به سازمان تبلیغات اسلامی است که ۱۱ مرداد سال ۹۶ برای اولین بار کانال اخبار بجستان این خبر را اعلام کرد و حجت السلام علی سلطان مرادی را به عنوان سرپرست جدید اداره تبلیغات اسلامی بجستان معرفی کرد. دقیقا این خبر همه را غافل گیر است چون جامعه روحانیت بجستان کم نیست و اکثرا انتظار داشتند برای اولین بار مدیر این اداره بجستان باشد بعد از گذشت چندین ماه اعتراضات کمی و بیش ادامه دارد.

 

مهدی میری سرپرست جدید اداره برق بجستان سومین انتصاب سال ۹۶ بجستان، ۲۰ شهریور بود که این مراسم در سال کانون پرورش و کودکان شهرستان بجستان برگزار شد، این مراسم با آنکه غیر بومی جایگزین غیر بومی می‌شد زیاد حاشیه‌ای در بجستان نداشت به عبارتی میشد گفت مردم خیلی منتظر بودند تا عملکرد رئیس جدید را ببیند. میری اهل شهرستان بردسکن است.

 

چهارمین انتصاب شهرستان بجستان از ان دسته انتصاب های بود که مردم چند ماهی انتظارکشیدند و مشتاقانه پیگیر بودند تا ببیند چه کسی بر این منصب خواهد نشست و آمار بالایی انتظار داشتند یک مدیر بومی و ذبده سکاندار شهرداری بجستان شود. اما شورای شهر بجستان در ۲۶ مهر ۹۶ حمیدرضا داورزنی را به عنوان شهردار بجستان معرفی کرد.  ابتدا از کنار گوشه اعتراضاتی شد که شورای که با شعار کاهش مدیران بومی آمده است چطور تنها مهره که مستقیم توسط خودشان انتخاب میشود غیر بومی است، و از آن طرف سابقه و پیشینه شهردار جدید کمی از حجم اعتراضات را کاهش داد.

پنجمین انتصاب که با جو حاکم بر بجستان  باید سرصدا میداشت ولی نداشت انتصاب سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان بجستان بود، ششم آبان ۹۶، جواد صادقی نسب به عنوان سرپرست جدید  شبکه بهداشت و درمان بجستان معرفی شد،  اولین انتصاب غیر بومی بجای یک نیروی بومی در بجستان بود، ولی این انتصاب چندان که باید با اعتراض دنبال میداشت، نداشت، مهم دلیل آن این بود. ایرج مرادی مدیر بجستانی که تودیع شد به عنوان یکی از معاونین دانشگاه علوم پزشکی گناباد معارفه شد. هر چند اعتراضاتی بود ولی کم بود. صادقی نسب اهل گناباد و فرزند حجت الاسلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد است.

 

حمید زارع‌حسینی شهردار جدید یونسی ششمین انتصاب سال ۹۶  شهرستان بجستان را از خودش کرد. این انتصاب هم از آن دسته انتصاباتی بود که غیر بومی جای خود را به غیر بومی دیگر میداد، شورای یونسی خیلی تلاش کرد تا شهردار جدیدی که معرفی کرده است با سابقه اعلام کند و محمدرضا کاظمیان در  گفت‌وگو با خبرنگاران از سوابق شهردار جدیدشان اینگونه گفت: دارای مدرک کارشناسی کشاورزی و عضویت در چندین هیئت مدیره شرکت های راه سازی و ساختمانی و مشاور چندین سازمان و موسسه شهری از سوابق وی می باشد.

 

یک نکته قابل تامل در خصوص شورای شهر یونسی قابل ذکر است شورا در قدم اول باید به فکر مردم و جوانان روستا باشد و شهر کوچکی مثل یونسی نیازی نیست حتما یک شهردار غیر بومی انتخاب کرد و این موضوع را برای شورای شهر بجستان هم قابل ذکر است، نیروی ذبده در شهر ها است و این شورا باید کمی وقت صرف کند و این نیروها را شناسایی و از ظرفیت داخلی استفاده کرد تا بتواند سکوی پرتابی برای نخبه های شهر باشد که در این سیتم اداری مارپیچ ما گیر کرده اند و نتوانستند خود را نشان دهند.

 

۲۶ آذر ۹۶ پر حاشیه ترین تودیع و معارفه در شهرستان بجستان و در خاموشی رسانه ها برگزار شد اصغر اکبری سکان اداره ورزش و جوانان بجستان و پس از ۱۱ سال سکانداری توسط محمد سلمانیان به دست گرفت، این اداره یک از دو اداره ای بود که نتوانست مدیر بومی خود را حفظ کند و مدیریت از بومی به غیر بومی واگذار شد و با توجه به حساسیت جوانان به این امر سرصداهایی هم به دنبال داشت، خبرنگاران هم از این انتصابات خاموش زیاد خوششان نیامد. اکبری اهل گناباد است.

 

سه روز مانده به تحویل سال نو، تودیع و معارفه ای در بنیاد شهید بجستان صورت گرفت که در ان مسن ترین مدیر بجستانی تودیع و جوانترین مدیر معرفی شد. ۲۶ اسفند ۹۶ و بعد از یک روز از بازنشستگی اسماعیل تنورمال، سیدحسین شوقی  به عنوان سرپرست جدید بنیاد شهید بجستان در معرفی شد. سیدحسین شوقی فرزند سردار شهید سید احمد شوقی از اهالی روستای مزار بجستان است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب