امروز جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶
۲۳:۵۹:۱۷ - چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نوش دارو بعد از مرگ سهراب
نوش دارو بعد از مرگ سهراب       آلن تورینگ یکی از برجسته‌ترین افراد تاریخ کامپیوتر بود که در سال 1952 با اتهام فساد جنسی با خدشه‌دار شدن وجهه خود روبرو شد، سرانجام این موضوع حل شد و  پس از مرگ این اسطوره عذرخواهی رسمی از وی در رسانه‌های جهانی منتشر گردید.   این […]

نوش دارو بعد از مرگ سهراب

 

 

Turing

 

آلن تورینگ یکی از برجسته‌ترین افراد تاریخ کامپیوتر بود که در سال 1952 با اتهام فساد جنسی با خدشه‌دار شدن وجهه خود روبرو شد، سرانجام این موضوع حل شد و  پس از مرگ این اسطوره عذرخواهی رسمی از وی در رسانه‌های جهانی منتشر گردید.

 

این موضوع در  سال 1952 موجب شده بود تا تورینگ مجوز امنیتی خود را از دست بدهد و نتواند در هیچ پروژه‌ای با دولت انگلیس همکاری نماید.  ولی در سال 2009 گوردون براون نخست‌وزیر وقت انگلستان این پرونده را دوباره به جریان انداخت تا سرانجام دولت انگلیس در آخرین ما سال 2013 میلادی عذرخواهی رسمی ملکه این کشور از این اعجوبه کامپیوتر را اعلام نماید.

 

آلن تورینگ پس از این اتهام اخلاقی تنها دو سال زنده بود و این عذرخواهی رسماً هیچ دردی از این مرد بزرگ تاریخ رایانه دوا نخواهد نمود. تورینگ پدر هوش مصنوعی به حساب می‌اید و نخستین فردی بود که به سراغ موضوع تصمیم‌گیری خودکار ماشین‌ها به‌عنوان یک مقوله مهم رفت. همچنین بسیاری از افراد آلن تورینگ را پدر علوم محاسباتی نوین می‌خوانند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب