امروز سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
۲۱:۲۵:۵۱ - شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نمايده مردم بجستان: نبايد دانشگاهها جولانگاه اهداف سياسي شود
نماینده مردم بجستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاهها محیط های حساس به لحاظ نقش موثر در سرنوشت كشور،  گفت: بايد سعي شود دانشگاهها جولانگاه اهداف سياسي نشود. به گزارش خبرنگار بجستان نيوز، دكتر رجائي نماينده محترم مردم گناباد- بجستان در مجلس شوراي اسلامي در گفتگوي اختصاصي با بجستان نيوز گفت: دانشگاه مكان بسيار حساسي […]

نماینده مردم بجستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاهها محیط های حساس به لحاظ نقش موثر در سرنوشت كشور،  گفت: بايد سعي شود دانشگاهها جولانگاه اهداف سياسي نشود.

mnbj

به گزارش خبرنگار بجستان نيوز، دكتر رجائي نماينده محترم مردم گناباد- بجستان در مجلس شوراي اسلامي در گفتگوي اختصاصي با بجستان نيوز گفت: دانشگاه مكان بسيار حساسي هم از جهت نقشي كه در سرنوشت كشور دارد و هم از جهت اينكه جوانان فرهيخته كشور در آنجا حضور دارند بنابراين خوب اداره كردن آن به رشد و توسعه كشور كمك شاياني خواهد نمود و بطبع بد اداره كردن آن مشكلات زيادي را براي كشور و جوانان به وجود خواهد آورد.

وي در ادامه در خصوص شاخص هاي برجسته وزير علوم گفت: وزير پيشنهادي بايستي از لحاظ علمي به گونه باشد كه در رشته تحصيلي خودش از دانشمندان سطح بالا باشد زيرا مي خواهد وزارت خانه اي را اداره كند كه جمعيت آن اساتيد و دانشجويان و نخبگان جامعه هستند به همين منظور بايستي از نظر علمي بگونه باشد كه مورد قبول دانشجويان و اساتيد باشد. ديگر مولفه اي كه وزير بايستي از آن برخوردار باشد، تدين و تعهد است چراكه دانشجويان امانت هاي مردم در دست دانشگاهها و وزارت خانه هستند و بايستي در قبال اعتماد مردم نسبت به دانشگاه ها  براي افزايش و ارتقاء سطح علمي و اخلاقي و پرورشي فرزندانشان، احساس مسئوليت نمود.

نماينده مردم بجستان عنوان نمود: بايد سعي شود دانشگاهها جولانگاه اهداف سياسي نشود بدين معنا كه مسائل سياسي حاكميت بر دانشگاه نداشته باشد چراكه اگر اين اتفاق بيافتد وقت زيادي از دانشجويان صرف مسائل جانبي كم حاصل خواهد شد كه نتيجه اي ندارد و بايستي در دانشگاهها جو قالب پژوهش و علم باشد و وزير نبايد سياسي بدين صورت كه تفكرات سياسي خود را در دانشگاهها اعمال كند. پايبند بودن به قانون اساسي و ولايت فقيه از ديگر مسائل مهمي ست كه بايد وزير علوم به آن توجه داشته باشد و شخص بايد تلاش كند آرمان هاي بلند انقلاب اسلامي در ابعاد علمي و اخلاقي در دانشگاه توسعه و نهادينه شود.   

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب