امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
۱۴:۳۷:۰۰ - دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نظارت خداوند بر اعمال بندگان باعث غفلت زدایی می شود
حجت الاسلام ایزدی: توجه خداوند به بنده ها و نظارت بر اعمالشان باعث می شود تا انسان از غفلت بدور باشد، نماز، توجه به خدا و یاد مرگ در انسانها باعث غفلت زدایی می شود.

IMG_2137

  به گزارش  بجستان نیوز، نماز ظهر امروز همانند هر هفته دوشنبه به میزبانی فرمانداری بجستان در محل مسجد امام رضا (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام محمد حسین ایزدی، امام جمعه بجستان با اشاره به شاهدان اعمال ما در دنیا گفت: زمین و زمان از کارگزاران الهی هستند و در آخرت شهادت براعمال ما را خواهند داد.

وی با توجه به آیات قران افزود: دردنیا تمام اعضا و جوارح تابع انسان هستند اما در آخرت نه تنها تابع میل او نخواهند بود ، بلکه به مخالفت او بر می خیزند و شهادت به  انجام ندادن احکام الهی از جانب او می دهند . همین دست و زبان و پایی که در دنیا به اختیار من کار می کنند ، درعالم آخرت  برخلاف خواست و میل من، به شهادت علیه من قیام می کنند که خدا می فرماید : ” امروز بر دهانهایشان مهر می نهیم و دست هایشان با ما سخن می گویند و پاهایشان به کارهایی که در دنیا انجام داده اند شهادت می دهد “.

حجت الاسلام ایزدی با توجه به آیه 65 سوره یس اظهار داشت: نکته ی جالبی که در آیه ی 65 یس مشاهده می شود این است که در روز قیامت بر زبان هایی که در دنیا قدرت تکلم داشته اند ، مهر زده می شود و نمی توانند حرف بزنند ، اما در عوض در آخرت به تمام اعضای بدن که در دنیا نمی توانستند حرف بزنند ، قدرت تکلّم داده می شود.

امام جمعه  با تاکید بر این که از غفلت بدور باشیم تصریح کرد: توجه خداوند به بنده ها و نظارت بر اعمالشان باعث می شود تا انسان از غفلت بدور باشد، نماز، توجه به خدا و یاد مرگ در انسانها باعث غفلت زدایی می شود.

IMG_2140

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب