امروز چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
17:31:50 - جمعه 20 دسامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه بجستان:
مشکل نسبی حال عراق و لبنان مشکل بی دولتی ست
امام جمعه بجستان گفت: ریشه و علل اعتراضات اخیر عراق که باعث به دار آویختن جوان دوازده ساله در بغداد شد بی دولتی است

به گزارش بجستان نیوز، حسین وحیدی خطیب نمازجمعه بجستان در خطبه دوم ضمن مرور اخبار ماه اخیر و توجه به بروز حواشی در پی افزایس نرخ سوخت اظهار کرد: هفته گذشته در بستر فضای مجازی، گروه های سیاسی و بعضی از افراد نادان پس از افزایش نرخ بنزین  نغمه ای را سر می دادند که این مسئه به نفع نظام و انقلاب ما نیست. آری همه ما نقد هایی را نسبت به دولت پس از برجام و بی ثباتی ارز و افزایش قیمت بنزین داریم.

 

وی ادامه داد:  حرف آخری که در این هم همه های حقیقی و مجازی مطرح شد استیضاح دولت  بود که رهبری در این حوزه می فرمایند: “بعضی های جوری حرف می زنند و جوری عمل می کنند که به اسم اینکه می خواهیم اوضاع را  درست کنیم،  در نقشه دشمن کار می کنند، خودشان ملتفت نیستند، اینانی که خطاب به دولت می گویند باید استیضاح شود در نقشه دشمن کار می کنند، خیر دولت باید با قدرت سر کار خود بماند”

 

حسین وحیدی تصریح کرد: مشکل حال نسبی عراق و لبنان مشکل بی دولتی ست، و الا در کمترین زمان ممکن اعترضات عراق نیز جمع می شد و دنیا دید که چگونه جوان دوازده ساله آموزش دیده داعش در میدان بغداد به دار آویخته شد.

 

وی اذهان کرد: انتقاد های زیادی نسبت به دولت وجود دارد، البته  دولت باید کار هایی را انجام دهد مردم هم باید کار خود را درست انجام بدهند ولی با سیاست صحیح و مسائل و چالش های اقتصادی ما دو نوع راه حل دارد، در ابتدا مسائلی که با عزت مندی مردم ناسازگار است، همچون کشور های عربی که ما این طرح را قبول نداریم. که اقتصاد باید عزت مندانه باشد و اقشار مختلف جامعه در کنار هم یکسان باشند.

 

امام جمعه بجستان گفت: ما ثروتی که بخواهد فقط به بخشی از جامعه برسد یعنی همان نگاه بیگانیستی را نمی خواهیم ، ما بر این معتقدیم که در کنار طرح های اقتصادی کلان، طرح های اقتصادی منطقه ای و کوچک در روستا ها و در مناطق محروم انجام شود و محروم و غیر و محروم در کنار یکدیگر قرار گیرند و بایستی تهدید ها را تبدیل به فرصت کنیم البته فرصتی عزت مندانه.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب