امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۱۰:۲۹:۰۸ - چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمید بنایی:
مشکل اخذ انشعابات استخر بجستان حل شد/ برای احداث کارخانه سیمان بجستان سرمایه‌گذار نیست
نماینده بجستان و گناباد گفت: اخذ انشعابات بجستان اخرین مرحله از راه اندازی استخر شنای بجستان بود که با رایزنی و مکاتبات با مدیر کل ها استانی رضایت آن‌ها اخذ و در به زودی این استخر به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده مردم گناباد و بجستان در گفت و گو با خبرنگار بجستان‌نیوز با بیان اینکه اشتغال در روستا ها باید جدی تر گرفته شود زیرا تاکید حضرت امام (ره) و رهبر انقلاب نیز براین موضوع در گذشته و حال بوده اظهار کرد: روستاها در حال حاضر در حال سکته هستند و ای کاش صنایعی در روستاها ایجاد می شد که روستایی دوست دارد و متاثر از موضوع روستا باشد.

 

حمید بنایی ادامه داد: با وجود تامین زیر ساخت ها در روستاها  ولی اشتغال نیست ، مجلس نیز با افزایش ۶۰ تا ۷۰ درصد اعتبارات دهیاریها در  بودجه سال ۹۶ توجه خود را به روستا ها بیشتر کرده است و همچنین در صندوق کار آفرینی امید یک میلیارد و ششتصد میلیون تومان برای اشتغال طرحهای روستایی مصوب شده است.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به خشکسالی ها و سرمازدگی سال گذشته پرداخت و اذعان کرد : خشکسالی‌های گذشته شهرستانهای گناباد و بجستان را اذیت کرده و بیشتر قنوات خشک شده‌اند یا در حال خشک شدن می باشند و با توجه به اینکه در کشور بیشترین قنوات را در این دو شهرستان وجود دارد نیاز به توجه جدی به این مقوله احساس می شود و با برآوردی که صورت گرفته ۲۰ میلیارد تومان برای قنوات این دو شهرستان اعتبار لازم داریم که البته مردم هم خودشان پای کار هستند ولی در سال گذشته ۱۸ میلیارد در کشور برای قنوات اعتبار لازم داشته ایم که ۲۵  میلیون نصیب ما شده و امسال نیز اعتبارات خوبی برای قنوات  ابلاغ شده که امید است با پی گیریهایی که صورت بگیرد این مبلغ محقق شود.

 

بنایی گفت: ما در جایگاه مردم از روستایی دفاع می کنیم و با توجه به اینکه روستایی لازم است به منظوراشتغال دامداری نیز در کنار خودش داشته باشد باید از  مقررات دست و پاگیر را چشم پوشی کرده و کارها را آسان تر گرفت تا بتوانیم روستائیان را در روستاها نگه داریم.

 

نماینده مردم بجستان و گناباد تصریح کرد: دردو شهرستان معادن غنی خوبی از طلا، مس و سیلیس داریم و همچنین گیاهان دارویی و فرش زمینه هایی برای اشتغال می باشند و همچنین ۷۰ درصد مواد اولیه سیمان در منطقه بجستان می باشد و دولت را متقاعد کرده‌ایم که اگر سرمایه گذار پیدا شود ۵۰ درصد در سرمایه گذاری مشارکت کند، ولی سرمایه گذار پیدا نمی شود.

 

عضو کمیسیون عمران در زمینه کمک‌هایی که به کشاورزان شهر های همجوار شده گفت: آنها در سالهای گذشته در سرمازدگی زعفران و انار از ما جلو تر بوده اند و پی گیری شده و مبالغی به عنوان وام‌های کم بهره به کشاورزان داده شده و ما نیز امسال ۱۰۰ میلیارد تومان تقاضای کمک کرده ایم ۷۵ میلیارد خسارات انار و ۲۵ میلیارد خسارات زعفران و این در حالی است که استاندار نیزاعلام کرده که برای استان ۱۶۴ میلیارد تومان تقاضای کمک شده که اگر این تقاضا مورد قبول واقع شود تا حدودی خواهیم توانست کمک به کشاورزان را داشته باشیم و این درحالی است که مکاتباتی اخیرا با معاون رئیس جمهور و دکتر نوبخت نیزداشته ایم.

 

نماینده مجلس با تاکید بر اینکه بسیار متاثریم که امسال کشاورزان سرمایه بزرگی را از دست دادند که سود آن عاید همه اقشار نیز می شد ولی همه چیز از دست رفته عنوان کرد:  برای خرید تضمینی زعفران و کمک به تقویت قیمتها سال گذشته پی گیریهایی انجام شد که به نتیجه نرسید ولی امسال با پی گیریهای صورت گرفته قرار بر این شده که تعاون روستایی خرید تضمینی زعفران را در دستور کار قرار دهد و کیلویی چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا چهار میلیون ۶۰۰ هزار تومان به تناسب کیفیت زعفران خرید داشته باشند که قیمتها ثابت نگه داشته شود.

 

وی در زمینه تعامل دولت با مجلس گفت: تعامل خوبی وجود دارد و مجلس نیز به جهت کمک به دولت و براساس فرمایش رهبری در زمینه ا هتمام لازم برای اشتغال و اقتصاد و معیشت رای بالا را کمک به دولت می داندو به همین جهت ۱۶ وزیر دولت در مجلس نیز رای آوردند.

 

بنایی نیز با اشاره به بحث یارانه ها گفت: در مجلس نهم یارانه ها دستور آن مصوب شده و تقدیم دولت گردیده و تصمیم گیری بریا حذف یارانه بگیرها با دولت است و ۴۵ هزار میلیارد تومان هم رقم بالایی است ولی به خاطر یکسری ملاحظاتی عملیاتی نمی شود.

 

نماینده مردم بجستان و گناباد به بحث استخر بجستان پرداخت و علت تاخیرافتتاح آن نصب انشعابات دانست و خاطر نشان کرد: استخر بجستان به مرحله نصب انشعابات رسیده است که با وجود هزینه ۳۰۰ میلیونی برای نصب انشعابات رایزنی های با مدیرکل ها انجام شد و این مانع برداشته شد و ان شالله به زودی شاهد بهره بره بردای آن خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب