امروز پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸
22:27:03 - دوشنبه 4 آگوست 2014
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرگ سومین مادر باردار در گناباد — دلیل مرگ مادران چیست ؟
به گزارش  بجستان نیوز به نقل از ایرنا: مادر باردار گنابادی پس از انتقال به مشهد جان خود را از دست داد، این سومین خانم بارداری است که طی یکسال گذشته به این سرنوشت دچار شده است .   همسر این مادر باردار روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همسرم ( مرضیه […]

6

به گزارش  بجستان نیوز به نقل از ایرنا: مادر باردار گنابادی پس از انتقال به مشهد جان خود را از دست داد، این سومین خانم بارداری است که طی یکسال گذشته به این سرنوشت دچار شده است .

  همسر این مادر باردار روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همسرم ( مرضیه دلاوری) بعد از آغاز علایم زایمان حدود ساعت 11 روز پنجشنبه به بیمارستان 22 بهمن گناباد مراجعه و در بخش زنان و زایمان این بیمارستان بستری شد که تا ساعت حدود سه بامداد روز جمعه دکتر متخصص بر بالینش حاضر نشد.

محمد رضا حسین نژاد گفت : بعد از درخواست های مکرر برای انجام زایمان به طریق ˈ سزارینˈ توسط اینجانب، دکتر بربالین بیمار حاضر شده و درحالی که نوزاد بصورت طبیعی در حال زایمان بود و مریض دچار خون ریزی های شدید شده بود ، عمل جراحی سزارین روی بیمار انجام شد.

وی ادامه داد: این عمل و خون ریزهای باعث شد که حدود 20 پلاکت خون به بیمار تزریق شود که متاسفانه فایده چندانی نداشت و بیمار بعد از بیهوش شدن به تشخیص دکتر این بخش به بیمارستان مشهد اعزام شد که متاسفانه در بین راه خودروی حامل بیمار ( آمبولانس ) نیز پنچر شد.

وی گفت: این عوامل همه دست به دست هم دادند و همسر جوانم که حدود 36 ساله بود به همراه نوزاد ( نوزاد دربیمارستان 22بهمن گناباد) و مادرش در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد فوت کردند.

حسین نژاد افزود: متاسفانه پلاک خون ( خون مورد نیاز) مرحومه همسرم درگناباد تمام شده بوده ، باید خون مورد نیاز از مشهد به گناباد منتقل می شد که در بین راه از خودرو حامل خون ،خون به بیمار تزریق می شود ولی بازهم فایده ای نداشت و بیمار از دست رفت .

طی یکسال گذشته علاوه بر خانم دلاوری دو مادر باردار دیگر نیز بر اثر زایمان و حوادث بعد از آن درگناباد فوت شده اند که یک مورد آن منجر به تجمع تعدادی از زنان در مقابل فرمانداری شهرستان گناباد شد.

در این تجمع فرماندار شهرستان گناباد نیز قول پیگیر موضوع را تا روشن شدن علت مرگ این مادر باردار را داد و از آنها نیز خواست که موضوع را از طریق مذاکره و قضایی پیگیری نمایند تا اگر کسی یا کسانی در این امر کوتاهی و قصوری داشته اند به آن رسیدگی شود.

دانشگاه علوم پزشکی گناباد ضمن تایید فوت مادر باردار در یادداشتی آورده است: درپی فوت مادر باردار، ریاست دانشگاه ضمن ابراز همدردی باخانواده این مرحومه بر لزوم تسریع در بررسی پرونده و مشخص نمودن علت این واقعه تاکید کرد.

این یادداشت می افزاید: کارشناس برنامه مادران معاونت درمان دانشگاه در خصوص این واقعه گفته که فرد فوت شده که در سن 36سالگی دوران سومین حاملی خود را سپری می کرد روز پنجشنبه گذشته به دلیل عدم سمع قلب جنین توسط مامای تیم سلامت به زایشگاه بیمارستان 22 بهمن ارجاع داده شد و با تشخیص IufD ( مرگ جنین داخل رحمی ) بستری گردید.

ˈزهرا عطارباشیˈ گفت : این مادر پس از زایمان طبیعی دچار خونریزی شدید رحمی و اختلالات انعقاد خون شد.

وی افزود: با وجود انجام اقدامات لازم از جمله عمل جراحی اورژانسی ˈهیسترکتومیˈ و اقدامات طبی ( تزریق خون و فراورده های مورد نیاز خونی)، به تشخیص کادر درمانی و پس از اخذ پذیرش از ستاد هدایت سطح سه ( دانشگاه علوم پزشکی مشهد ) بیمار به مشهد منتقل شد.

وی اظهار کرد : این بیمار به همراه تیم مجرب پزشکی شامل ماما ، پرستار و بیهوشی به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد انتقال یافت که متاسفانه با وجود تلاش کادر درمانی این بیمارستان ، بیمار درگذشت.

وی افزود: بیمار به دلیل داشتن سابقه فشار خون مزمن و دیابت ، جز بیماران با خطر بالا( High Risk) بوده و تحت مراقبت ویژه دوران بارداری قرار داشته است و تحت درمان متخصصین زنان و زایمان ، قلب و داخلی بوده است .

وی افزود :تیم پرسشگری مرگ این مادری تشکیل شده که پس از بررسی علت مرگ، نتایج تحقیقات اطلاع رسانی خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مرگ   2014-08-05  

    وقتي متخصصان زنان و زايمان براي هر بار آمدن سر بيمار خود در حين زايمان 200 هزارتومان درخواست مي كنند و اين آمدن گاهي وقتي اتفاق مي افتد كه بچه به دنيا آمده است چراچرا اول بستري نبايد متخصص بيايد و به مادر كمك كند ؟چرا اگر احتياج به سزارين هست هي هي هي اصرار به زايمان طبيعي داريد؟ول كنيد اين تحقيقات را جان مادر مهمتر است بهتر است اگر تشخيص داده شد كه سزارين بهتر است بهتر را انجام دهيد لعنت بر كساني كه به اين راحتي مادر مي كشند و لعنت بركسي كه چشم پوشي مي كند
    وضعيت بيمارستان در بجستان و گناباد افتضاح است


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب