امروز شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶
۱۲:۴۵:۱۱ - جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه یونسی :
مردم اثبات کردند، مشکلات اقتصادى و اجتماعى تأثیرى در دفاع از انقلاب، نظام و رهبری نخواهد گذاشت
امام جمعه یونسی گفت: درود بر مردم ولایت مدار و شهید پرور ایران اسلامى مخصوصا مردم بخش و شهریونسی که همواره با حضور یکپارچه، وحدت و اقتدار خود را به نمایش گذاشتند و مانند همیشه یک بار دیگر اثبات کردند مشکلات اقتصادى و خلاءهاى اجتماعى تأثیرى در پایمردى و دفاع از انقلاب و نظام اسلامى و آرمان‏هاى امام و رهبرى نخواهد گذاشت.

به گزارش بجستان‌نیوز، حجت الاسلام سید محمدحسن سجادی زاده امام جمعه شهر یونسی در خطبه‌ای اول نماز جمعه این هفته  شهر یونسی  و بعد از دعوت مردم به تقوای، به اثرات تقوا پرداخت و اظهار کرد: یکی از اثرات تقوی؛ حفظ در برابرمکر و کید دشمنان است، همانطور که در آیه ۱۲۰ سوره عمران آمده است اگر شما (مسلمین) را خوشحالی پیش آید از آن غمگین شوند، و اگر به شما حادثه ناگواری رسد خوشحال شوند. اما اگر شما صبر پیشه کنید و پرهیزکار باشید مکر و عداوت آنان آسیبی به شما نرساند،که همانا خدا بر آنچه می‌کنید محیط و آگاه است.

 

امام جمعه یونسی در ادامه به مکر و حیله دشمنان پرداخت و ضمن اشاره به آیه ۲۱۸ سوره بقره گفت: دشمن دست برنخواهد داشت از اینکه شما را از دینتان برگرداند و پیوسته برای تحقق خواسته خود در جنگند است و در همین خصوص امام علی علیه السلام می فرمایند؛  همواره مورد مکر و کید دشمن هستید و شما در صدد مقابله بر نمی آیید.

 

حجت الاسلام سجادی زاده به شیوه های دشمنان برای مقابله با حق طلبان پرداخت اذعان کرد: دشمنان در مقابله با حق طلبان تلاش میکنند تا گمراه کنند و برای گمراهی قدمها بر می دارند، صرف هزینه، نشر اکاذیب، شبیه سازی و بدل نمایی، اختلاف افکنی و تفرقه انگیزی می کنند.

 

خطیب جمعه یونسی در ادامه خطبه اول خود تصریح کرد: تفرقه اندازی، بارزترین اهرم سلطه مستکبران بر مردم است (تا وقتی مردم اتحاد و همبستگی داشته باشند طاغوت ها قدرتی ندارند و نمی توانند کاری از پیش ببرند(.

 

وی به آیه چهار سوره قصص پرداخت و ضمن بیان معنی این ایه عنوان کرد: مساله تفرقه قبل از قتل و کشتار آمده (شاید به خاطر این است که زمینه کشتن و یا مهم تر ازکشتن است(، تفرقه افکنان مفسد هستند (کان من المفسدین)، تفرقه مقدمه ذلت پذیری است (شیعا یستضعف)، دشمنان برای دستیابی به این هدف سعی می کند اموری ساده و غیر مهم، را به گونه ای جلوه دهد که گویا امری مهم و ارزشی است و با تلقینات خویش می کوشد کدورت و تیرگی میان مردم ایجاد کنند تا آنان نتوانند مسایل ریز و خرد خویش را دوستانه حل و فصل کنند هر روز بر عمق اختلاف می افزایند به گونه ای که گره ای که با دست باز می شدبا دندان و چنگ نیز غیرقابل حل می شود و جامعه در مسیر سقوط و هبوط قرار می گیرند.

 

امام جمعه یونسی در ادامه ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اذعان کرد: ایجاد اختلاف و تفرقه میان امت اسلامی از اهداف مسلّم و برنامه‌ریزی‌شده‌ی صهیونیست‌ها و بقیه‌ی مستکبران است. شیوه‌های این دشمن عنود را که تفرقه‌افکنی میان مسلمانان، و ترویج فساد سیاسی و اخلاقی، و تهدید و تطمیع نخبگان، و فشار اقتصادی بر ملّتها، و ایجاد تردید در باورهای اسلامی است، باید بخوبی تشخیص داد و وابستگان و ایادیِ دانسته و نادانسته‌ی آنان را از این راه شناسایی کرد. دشمن از راههای مختلف توطئه می‌کند؛ یکی از راهها، اختلاف‌افکنی است. هرگونه اختلافی، هرجا که باشد، برخلاف نظر اسلام و قرآن است؛ چه اختلافات سیاسی باشد، چه اختلافات قبیله‌یی باشد.

 

امام جمعه یونسی در ابتدای خطبه دوم و در اولین گفته  خود مردم را به تقوای الهی دعوت و به مسائل و اتفاقات اخیر در کشور پرداخت و گفت: آنچه در دو هفته گذشته در کشور با آن روبه‏رو شدیم که گاه از آن به فتنه‏ى اقتصادى تعبیر مى‏شود را باید مورد دقت نظر جدى قرار داد حوادث، اعتراضات و در نهایت اغتشاش‏ها و آشوب‏هاى خیابانى هفته های اخیرکشور از ابعاد و زوایاى مختلف قابل بررسى است.

 

وی ادامه داد: فهم دقیق ماهیت این وقایع، به حل مسائل کشور کمک کرده، با توجه به همین مطلب راهبردى، به چند نکته اشاره مى‏شود؛ اعتراضات به‏خاطر مشکلات مالى و اقتصادى یک امر کاملاً طبیعى و رایج در تمامى کشورهاى دنیا است.

 

حجت الاسلام سجادی زاده به بیانات معظم معظم رهبری در روز ۱۹ دى‏ماه جارى پرداخت و اذعان کرد: در ابتداى ارائه تحلیل حوادث اخیر به‏عنوان اولین و مورد اتفاق‏ترین مطلب فرمودند: ……در این تحلیل‏ها یک نقطه‏ى تقریباً مشترکى وجود داشت که آن نقطه، نقطه‏ى درستى است و آن تفکیک بین مطالبات صادقانه و به‏حقّ مردم و حرکات وحشیانه و تخریبگرانه‏ى یک گروه است؛ این‏ها از هم باید تفکیک بشود.

 

خطیب جمعه یونسی ادامه داد: این‏که فلان انسانى از یک حقّی محروم بماند و اعتراض بکند،  یا این اعتراض‏کننده‏ها -صد نفر، پانصد نفر- بیایند یک جایى جمع بشوند و حرف خودشان را بزنند، یک مطلب است؛ و این‏که یک عدّه‏اى از این تجمّع و از این‏انگیزه سوءاستفاده کنند و بیایند به قرآن دشنام بدهند، به اسلام دُشنام بدهند، به پرچم اهانت کنند، مسجد را بسوزانند، تخریب کنند، آتش بزنند، یک حرف دیگر است؛ این‏ها دو مقوله است؛ این‏ها را با هم مخلوط نباید کرد.

 

وی در ادامه بیان گفته های رهبری تصریح کرد:  اجتماع مى‏کنند در فلان شهر مقابل فلان مؤسّسه، مقابل استاندارى، مقابل مجلس شورا در اینجا. از این‏چیزها هست؛ همیشه بوده و هست، هیچ‏کس هم با این‏ها معارضه و مخالفتى ندارد؛ باید هم به این حرفها رسید، باید گوش کرد، باید شنید، باید در حدّ وسع و توان به آن‏ها پاسخ داد.

 

 

امام جمعه یونسی مردم را تاکید به دشمن شناسی کرد و  گفت: استکبار از یک‏سو، ارتجاع ظالم منطقه از سوى دیگر و منافقان در ضلع سوم‏ در تبیین این مثلث شوم، مقام معظم رهبری فرمودند: قرائن و شواهد اطلاعاتى نشان مى‏دهد که این قضایا سازماندهی شده بوده و در شکل‏گیرى آن، یک مثلث فعال بوده است.

 

حجت الاسلام سجادی زاده ادامه داد: یک رأس این مثلث، آمریکا و صهیونیستها بودند که طراحى را انجام دادند و چند ماه بر روى این طراحى کار کردند و بناى آن‏ها این بود که حرکت‏ها از شهرهاى کوچک شروع شود تا به مرکز برسد. رأس دوم این مثلث، یکى از دولتهاى پولدار خلیج فارس است که هزینه این نقشه را تأمین کرد و رأس سوم نیز، پادوها بودند که مربوط به سازمان آدمکش منافقین هستند و از ماهها قبل آماده بودند.

 

خطیب جمعه یونسی در ادامه خطبه دوم به نقش مردم در شکست طرح دشمن‏ پرداخت و اظهار کرد: یکى از جنبه‏هاى مهم این فتنه که باید در برابر نقشه‏ى دشمن به آن توجه کرد، بصیرت و دقتى است که مردم از خود نشان دادند و با به میدان آمدن نشان دادند که فتنه‏گران و شرارت‏افروزان ضدانقلاب در برابر سیل خروشان ملت چیزى نیستند و به‏خوبى طومار این فتنه را در هم پیچیدند.

 

وی ادامه داد: دشمنان پس از شکست‏هاى متعدد ازجمله شکست داعش در منطقه به‏دنبال ایجاد فتنه‏اى دیگر بودندکه خوشبختانه مردم فهیم ایران اسلامى با هوشیارى و بصیرت خود آتش این فتنه را خاموش کردند و بار دیگر به دشمنان انقلاب اسلامى نشان دادند که تا پاى جان در خط انقلاب و رهبرى هستند، حضور حماسى و خروش فریادهاى مردم بصیر در محکومیت اغتشاش و بى‏قانونى‏هاى اخیر، آگاهى و بصیرت آنان را به رخ استکبار جهانى، توهین‏کنندگان به قرآن و پرچم مقدس جمهورى اسلامى و دشمنان قسم‏خورده ایران اسلامى کشاند.

 

 

امام جمعه یونسی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمعه مردم قم تصریح کرد: مقام معظم رهبری در جمع پرشورمردم قم صمیمانه از ملت ایران قدردانى کردند و فرمودند: نه یک بار بلکه هزاران بار از این ملت تشکر مى‏کنم؛ ملت ایران حقیقتاً ملتى رشید، بابصیرت، وفادار، باهمت، زمان‏شناس و لحظه‏شناس است و مى‏داند که لحظه‏ى حرکت، چه زمانى است.

 

حجت الاسلام سجادی زاده ضمن تقدیر از مردم یونسی که با حضور باشکوه خود در سنگر امام و رهبری ایستادند و با مشت‌های گره کرده از کیان این نظام و انقلاب دفاع کردند خاطرنشان کرد: درود بر مردم ولایت مدار و شهید پرور ایران اسلامى مخصوصا مردم بخش و شهریونسی که همواره با حضور یکپارچه، وحدت و اقتدار خود را به نمایش گذاشتند و مانند همیشه یک بار دیگر اثبات کردند مشکلات اقتصادى و خلاءهاى اجتماعى تأثیرى در پایمردى و دفاع از انقلاب و نظام اسلامى و آرمان‏هاى امام و رهبرى نخواهد گذاشت. و کارآمدى نقش مردم‏ واهمیت آن یک بار دیگر بر جهانیان اثبات شد.

 

وی ادامه داد: تاریخ انقلابها و به‏خصوص نهضتهاى اسلامى ثابت نموده است که هرگاه مردم وارد مبارزه شده‏اند آن انقلاب و نهضت به پیروزى رسیده است وهرگاه همراهى نکرده‏اند به شکست آن نهضت انجامیده است. براى مثال پیامبر گرامى اسلام تا زمانى که در مکه بودند و وفادارى مردم را به‏دنبال نداشت، قادر نشدند اهداف عالیه خود را پیاده کنند. یا حضرت على(ع) به‏خاطر نداشتن نیروى مردمى به مدت ۲۵ سال خانه‏ نشین شدند. حضورمردم الگویى کارآمد براى مهار فتنه‏ها است.

 

خطیب جمعه یونسی به شکل آشوب ها پرداخت و اذعان کرد: در شکل‏گیرى این آشوبها که از تجمعات اعتراضى به آشوب گرایش پیدا کرده، عوامل زمینه‏اى وجود داشته که عبارتند از: عوامل اقتصادى مثل گرانى، تورم و مسائل مؤسسات مالى و نگرانى از تشدید تحریم‏ها و هنچنین عوامل اجتماعى مثل بیکارى و فساد و احساس تبعیض‏رکود اقتصادى و عدم دریافت حقوق؛ نبود برنامه روشن اقتصادى، بیکارى، نرخ ارز، ضعف سیاستهاى پولى ومالى، روند افزایش مالیاتها؛ انتشار ارقام بودجه پیشنهادى سال ۱۳۹۷ ، که بر اساس اعلام رسمى مسؤولین دولتى افزایش ۵۰درصدى قیمت بنزین و قطع یارانه بیش از ۳۰ میلیون نفر در آن پیش‏بینى شده بود؛ عوامل روانى ناشى از سیاه‏نمایى و لجن‏پراکنى رسانه‏اى بیگانه و ضدانقلاب و در رأس آن آمدنیوز و هم‏چنین بزرگنمایى مسایل و مشکلات توسط برخى فعالین سیاسى داخلى در تسویه‏حساب‏هاى سیاسى با یکدیگر؛ تلقى ضعف نظام در اعمال سلطه و فراهم بودن شرایط ایجاد هرج و مرج که عمدتاً توسط جریان ضدانقلاب، رى‏استارت از بیرون و برخى اقدامات نابخردانه حلقه انحراف القاء مى‏شد.

 

وی خاطرنشان کرد: مجموعه این عوامل مولد احساس یأس و نگرانى نسبت به آینده شده که عمدتاً در گروههاى تحریک‏پذیر مثل جوانان بازتاب مى‏یابد و موجب رفتارهاى احساسى و پرخاشگرانه مى‏شود. دلیل مداراى اولیه نظام با این تجمعات فرصت دادن براى فروکش کردن احساسات معترضین و جداسازى صف آن‏ها از خرابکاران و ضدانقلاب بوده است.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب