امروز چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
11:56:28 - چهارشنبه 23 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضد و نقیض‌های مدیر تا مدیر!
مدیر آموزش وپرورش بجستان: سرانه مدارس واریز شد، مدیران مدارس: هزینه ای دریافت نکردیم!/ بعد از برخورد، دکان معلمی تعطیل شد
یک هفته است که در فضای مجازی مخصوصا توییتر شاهد توئیت های مختلفی با هشتک  #دکان_معلمی در بجستان هستیم که به گروهی از معلمان اشاره می کند که برای پاسخ دادن به سوال های دانش آموزان آن ها را به کلاس های خصوصیشان ارجاع می دهند و کسب نمره قبولی را منوط به حضور در […]

یک هفته است که در فضای مجازی مخصوصا توییتر شاهد توئیت های مختلفی با هشتک  #دکان_معلمی در بجستان هستیم که به گروهی از معلمان اشاره می کند که برای پاسخ دادن به سوال های دانش آموزان آن ها را به کلاس های خصوصیشان ارجاع می دهند و کسب نمره قبولی را منوط به حضور در این کلاس ها می دانند و همچنین کاربران در فضای مجازی با دلنوشته و توئیت هایی طنزآمیز و طعنه دار نگرانی و اعتراضشان را به گوش مسئولان و مردم می رسانند.

 

تعدادی از کاربران توییتر تویت زدند:

استاد مطهری معلمی را شغلی پاک بنا نهاد اما قدرت پول ابهت این کار را هم شکست.

مشکل از اونجایی شروع شد که خجالت پول نداشتن از خجالت مال مردم خوری بیشتر شد.

به زودی آموزش وپرورش بجستان نرخ نمرات را اعلام می کند.

جایگاه ایده آل معلمی و جایگاه فعلی فاصله زیادی با هم دارند

کلام شهید رجایی: معلمی شغل نیست؛ معلمی عشق است. اگر به عنوان شغل انتخابش کرده ای، رهایش کن و اگر عشق توست مبارکت باد.

افراد لفّاظی که از علم‌شان، متحجّرانه و متصلّبانه استفاده می‌کنند، ای‌کاش بی‌سواد بودند!

معلم که عشق را فدای پول کرد بدان دنیا رو به آخرت اش فروخته

سعید کاغذ تقلب آوردی ؟؟ نه رسید بانک رو آوردم

جا داره یه خسته نباشی بگیم به اون معلمی که بدوه هیچ کاستی سر کلاس از جونش مایه میزاره و پول الکی از دانش آموزان نمیگیره

باید با درس خوندن و تلاش توی درس فیزیک، نمره۲۰ گرفته باشین تا متوجه بشین چه قدر سخته دیدن اینکه تنبلای کلاس با رشوه نمره ۱۹ بگیرن

دلم برای معلم های دهه ۶۰ که با عشق و علاقه درس می دادند و حتی کمک دانش آموزان می کردند تنگ شده است

من فکر میکنم این مشکل مختص شهر #بجستان نیست بلکه این آسیب، بدنه آموزشی کشور فرا گرفته و باید سم زدایی شود و دیگه نمیشه به آن #دکان_معلمی گفت بلکه #پاساژ_معلمی است
و…….

 

با وجود جو ایجاد شده در فضای مجازی و برای پیگیری این مسئله به سراغ حسن عزیزی رئیس آموزش و پرورش بجستان رفتیم وی در این رابطه اظهار کرد: این موضوع مربوط به یک نفر از همکاران بوده که پس از اطلاع˓ این معلم به اداره فراخوانده شد و رسیدگی و برخورد لازم در این مورد انجام شده است. ۹۹٫۵ درصد معلمان بجستان صادقانه معلمی می‌کنند و این مقدار اندک باقی مانده طبیعی است و شاید به اشتباه شغل معلمی را انتخاب کرده و بی انصافی است که حساب یک نفر را به حساب سایر معلمین بنویسیم.

 

عزیزی ادامه داد: در مدارس نظارت دقیق داریم، هفته گذشته بنایی نماینده شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی از کلاس های پایه چهارم متوسطه بازدید کرد و بنده مرتبا با مدیران مدارس در ارتباط هستم تا خدای ناخواسته جنبه ارزشی معلم کم رنگ تر از ارزش اقتصادی آن نشود. همچنین در ارتباط مستقیمی که با دانش آموزان داریم مطلقا این موضوع وجود ندارد و ضمن اینکه در بحث مدارس شبانه روزی۳ سال است که هیچ هزینه ای از دانش آموز گرفته نشده است و درحال حاضر آمادگی هر نوع کلاس تقویتی در این مدارس را داریم. کلاس های خصوصی دیگر مدارس دست ما نیست و در هر مدرسه انجمن و اولیا تصمیم می گیرند و این انجمن یک تشکیلات مردمی است.

 

وی به  سرانه دانش آموزان پرداخت و اذعان کرد: در بجستان بالای ۵ هزار دانش آموز داریم. سرانه دانش آموزان مدارس شبانه روزی بالای ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزارتومان است که این مبلغ در حال حاضر در حسابشان متمرکز است که این مقدار نسبت به چند سال گذشته بی سابقه بوده و اخیرا این مدارس مقداری تقویت شده است. سرانه مابقی دانش آموزان حدودا ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان است و این سرانه در حال حاضر واریز شده و در زمان های مختلف سرانه های مختلفی از قبیل تعمیرات˓ آموزشی و… که سرجمع ۵۰ هزار تومان است و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به حساب مدارس واریز می شود.

 

رئیس آموزش و پرورش در مورد پاکت های مدارس که جهت جمع آوری پول به دانش آموزان داده میشود، اظهار کرد: ارسال پاکت ها تصمیم انجمن و اولیاست و هیچ اجباری در کار نیست. ما حداقل امکانات لازم در مدارس را فراهم کرده ایم. هیچ مدرسه ای بدون دیتا وپروژکتور و امکانات زیر ساختی نیست˓ ما از قلمچی یکی از خیرین حدود ۸۰ دستگاه و از استان حدود ۷۰ تا ۸۰ دستگاه دیتا و پروژکتور دریافت نموده ایم که در هر مدرسه حداقل ۲ تا ۳ دستگاه نصب شده است.

 

عزیزی ضمن معرفی سامانه ارتباط مردمی خود تصریح کرد: اگر خانواده ها در مدارس شاهد مشکلی بودند می توانند از طریق سایت آموزش و پرورش قسمت ارتباط با مدیر به صورت کاملا محرمانه و یا به صورت کتبی یا حضوری در اداره به اطلاع ما رسانده و اطمینان داشته باشند که تمام تلاش خود را برای رفاه حال دانش آموزان انجام می دهیم.

وقت مدارس کافیست، نیاز به کلاس خصوصی نیست

در ادامه به سراغ تعدادی از مدیران رفتیم و جویای نظرات آنان در مورد این موضوع و سرانه مدارس شدیم، یکی از مدیران مقطع ابتدایی در این مورد گفت: خوشبختانه در مقطع ابتدایی کلاس خصوصی وجود ندارد در سایر مقاطع هم اگر دبیران نکات کلیدی را کامل در کلاس ها بیان کنند نیازی به وجود کلاس های خصوصی نیست و اجباری برای خانواده ها در این زمینه وجود نخواهد داشت وی بر خلاف گفته عزیزی پرداخت سرانه به مدارس را تکذیب کرد و در حال حاضر اداره مدارس را با کمک های مردم و انجمن دانست همچنین خواستار یک دستگاه دیتا و پروژکتور بود تا به حداقل میزان بیان شده عزیزی نزدیک شود.

مدیر مقطع متوسطه اول در گفت وگو با خبرنگار بجستان نیوز نیز به مشکلات مدارس پرداخت و اذعان کرد: کلاس های تقویتی و جبرانی توسط مدرسه برگزار می شود و ساعت های کلاسی به طور کامل پوشش می دهد و دانش آموزان در این مقطع از کلاس های دیگر بی نیاز هستند. وی همچنین ضمن تکذیب پرداخت سرانه به ناچیز بودن آن طی دوسال گذشته اشاره کرد.

 

یکی از مدیران که در ابتدا از مصاحبه با خبرنگار بجستان نیوز امتناع کرد در پایان از این موضوع اعلام بی اطلاعی کرد و افزود: کتاب های جدید تغییرات اساسی داشته و براین اساس ساعات دروس اختصاصی کم است و باید در کتاب ها تجدید نظر کنند. درمورد سرانه ها نیز در مدارس شبانه روزی وضعیت خوب است.

 

در تمامی این گفت وگوها مدیران به اطلاع آموزش و پرورش در مورد ارسال پاکت ها اشاره کردند و افزودند این کار با هماهنگی آموزش و پرورش و انجمن و اولیا انجام می شود و در شرایط فعلی توزیع پاکت ها یک روال قانونی است.

 

کمبود بودجه وزارت آموزش و پرورش و دریافت کمک های مالی از والدین به دغدغه ای برای مدیران و خانواده تبدیل شده است. پدر دو دانش آموز دراین باره می گوید: دوفرزند دارم که در مقاطع تحصیلی مختلف هستند و هرسال با مساله کمک به مدرسه مواجه هستم و به دلایل مختلفی از جمله درخواست های مکرر مدرسه به دانش آموزان جهت تحویل پاکت ها ودر پی آن خواست فرزندان مجبور به پرداخت می شود مگر آموزش و پرورش رایگان نیست پس چرا داستان دریافت پول از اولیای دانش آموزان به پایان نمی رسد؟

 

نکته قابل توجه در این مصاحبه ها تایید داستان (#دکان_معلمی) تعدادی از معلمان درچند مدرسه توسط دانش آموزان و والدین بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب