امروز پنج شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
۱۷:۴۵:۳۴ - دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار بجستان:
شورای تامین هیچ گونه مخالفتی با جمعه بازار ندارد/ بازار روز به هیچ عنوان حذف نخواهد شد
فرماندار بجستان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران و بازاریان بجستان گفت: جابجایی بازار روز مصوبه شورای اسلامی شهر بجستان است و شورای تامین هیچ گونه مخالفتی با انتقال بازار روز به جمعه ندارد ولی زمان انتقال ان برای ما مهم است و از طرفی تعدادی از بازاریان به دنبال حذف بازار روز هستند، این خواسته انها محقق نخواهد شد.

به گزارش بجستان‌نیوز، حسین ابراهیمی فرماندار بجستان  پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگارن شهرستان بجستان ضمن تسلیت ایام فاطمه و تبریک پیشاپیش دهه فجر در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر انتقال بازار روز به جمعه اظهار کرد:  در خصوص سه شنبه بازار نباید احساسی برخورد کرد و باید همه جوانب را مد نظر قرار داد، یعنی مطالبه انتقال سه شنبه بازار از یک طرف، خواسته بازاریان و از طرفی بقای آن خواسته مردمی است و باید با نگاه همه گیر به این موضوع ورود کنیم، خواسته بازاریان به حق است و از آن طرف مردم نیز انتظاراتی از بازار روز دارند که اکثر این انتظارات را بازاریان باید برآورده کنند.

 

ابراهیمی ادامه داد:  بیش از سه هفته پیش مصوبه شورای شهر بجستان مبنی بر انتقال بازار روز از سه شنبه به جمعه به دست ما رسید ما نیز هیچ گونه اعتراضی به این مصوبه نداریم اما نسبت به اجرایی کردن این مصوبه ملاحظاتی داریم که نیاز به صبر بازاریان است.

 

فرماندار بجستان با بیان این نکته که امکان حذف روز بازار به هیچ عنوان ممکن نیست تصریح کرد: روز بازار شهرستان هرگز حذف نخواهد شد اما انتخاب روز آن با شورا است که با توجه به مصوبه شورا این جمعه بازار از اولین جمعه اسفند ماه شروع به کار خواهد کرد.

 

ابراهیمی به تاریخچه روز بازار در شهر بجستان پرداخت و اذعان کرد:  بیش از ۱۲ سال  است روز بازار در این شهرستان دایر است و طی این سالها مشکلاتی بین بازاریان و بازار روز بوده است که به موجب این اعتراضات یک دفعه این بازار بصورت موقت به پنج شنبه انتقال داده شد و با توجه به عدم استقبال بازاریان بجستانی مجدد به روز سه شنبه منتقل شد.

 

رئیس شورای تامین بجستان ضمن تاکید به حمایت و حضور بازاریان در صحنه عنوان کرد:  اگر قرار باشد بعد از انتقال این روز بازار به جمعه حمایت بازاریان را در پی نداشته باشد بی‌شک مجدد به جای اول خود باز خواهد گشت. و در همین راستا روز گذشته نشست سه ساعته ای با بازاریان داشتیم و جمع بندی این نشست که دوستان هم با وجود روز بازار موافقت کردند، چه روز در هفته باشد برای ما مهم نیست اما زمان نقل و انتقال برای ما مهم است.

 

فرماندار بجستان در ادامه این نشست به اعتراضات مردم در خصوص سفر وزیر جهاد کشاورزی به بجستان پرداخت و اظهار کرد:  برای سفر وزیر به بجستان و روز قبل آن در نشستی که با حضور اعضای شورای کشاورزی و مدیر جهاد کشاورزی برگزار شد و در خصوص کم و کیف حضور وزیر در بجستان به تبادل نظر پرداختیم و در نهایت دو موضوع مطرح شد یکی این بود که باید با حضور وزیر در یک سالن نشست برگزار میکردیم و یا در بازید از منطقه مشکلات در معرض دید وزیر قرار میگرفتیم که نهایتا دوستان به این نتیجه رسیدند وزیر را برای بازدید از چند نقطه آماده کنیم.

 

وی ادامه داد:  این مسیرها به نحوی انتخاب شد تا از مسیر باغات بجستان گذر کند، و در این سفر بیش از ۱۰ خواسته کشاورزان با وزیر مطرح و سرانجام خواستند این مطالبات کتبا به دفترشان ارسال و ما نیز طبق خواسته وزیر ارسال کردیم. یکی از خواسته مردم در خصوص بدهی بیمه های کشاورزی بود و به موجب این درخواست کل بدهی این بیمه به کشاورزان پرداخت شده است.

 

رئیس شورای اداری شهرستان بجستان در ادامه اشاره به دستاوردهای سفر وزیر جهاد به بجستان داشت و در پاسخ خبرنگاران مبنی بر حاصل این سفر برای مرغداران که امروز در ورشکستگی به سر میبرند اذعان کرد:  در راستای کمک به مرغداران شهرستان خواسته ای بر تامین خوراک طیور بود که دستور را از وزیر گرفتیم و بین مرغدارن توزیع شد، اما در این خصوص برخی مشکلات شهرستان و یا استانی و کشوری است در موضوع مرغداران برخی موضوعات خارج شهرستانی است باید در کلان برای رونق این صنعت تصمیم گرفت.

 

در ادامه این نشست و بعد حضور بازاریان در فرمانداری که در اعتصاب به سر میبرند فرماندار با خبرنگاران به جمع بازاریان رفت و از آنها خواست با وجود اینکه مشکل بازاریان با بازار روز قدمت ۱۲ ساله‌ای دارد چند هفته ای دیگر تحمل کنند تا این مشکل مرتفع شود و در ادامه تاکید کرد: تعدادی از بازاریان به دنبال حذف بازار روز هستند که این اصلا شدنی نیست.

 

و در ادامه خواست با حضور در محل کسب و کار خود ثبات امنیت این شهر که زبان زد خاص  و عام هست تامین کنند، و گفت: به شایعات فضای مجازی دامن نزنند و شورای تامین هیچ گونه مخالفتی با جمعه بازارندارد ولی نیاز به زمان دارد تا این بازار به این روز منتقل شود و در شرایط فعلی امکان ندارد و در اولین جمعه از ماه جدید منتقل خواهد شد.

 

ولی بازاریان این دو هفته را هم صبر ندارند و در این حضور ضمن حساسیت به کلمه انتقال موقت به جمعه بازار خواستند تا این انتقال دائم باشد که فرماندار در پاسخ گفت دائم مشروط به این است که شما رضایت مردم را در جمعه بازار جلب کنید و اگر این اتفاق افتاد بعد از دو هفته این انتقال را دائم خواهیم کرد ولی ما برای شما محدودیتی قائل نمیشویم تا بتوانید رضایت مردم را جلب و اگر نتوانستید بی شک بازار روز به حالت قبل بر خواهد گشت  پس این رضایت مشروط به حضور و انصاف شماست.

 

فرماندار در ادامه به گفته های معترضین انتقال به جمعه بازار پرداخت و تصریح کرد:  همانگونه که شما اعتراض دارید برخی نیز بر جابجایی بازار روز اعتراض دارند و ما نیز باید برای هر تصمیم خود همه مردم را ببینیم و هدف ما ضمن مصلحت اندیشی رضایت قاطبه مردم است، پس سعی کنید شما نیز کمک دست ما باشدی برای کسب رضایت همگانی.

 

در حاشیه حضور این بازاریان چند نفر در گفت و گو با خبرنگار بجستان نیوز به مشکلات بازاریان پرداختند و از کم توجهی مسئولان گله مند بودند. و خواهان توجه بیشتر به بازاریان هستند و از طرفی یکی از کسبه حاضر در این تجمع که در سه شنبه بازار بجستان غرفه دار نیز بود لب به انتقاد گشود و گفت:  قیمت ها در سه شنبه بازار با درب مغازه هیچ تفاوتی ندارد ولی استقبال در سه شنبه بازار بیشتر است.

 

این میوه فروش به قیمت میوه در میدان بار پرداخت و اذعان کرد: قیمت میوه ها در میدان بار و با توجه به کیفیت آن به قیمت های مختلفی تبدیل می شود و اکثر میوه ها که در سه شنبه بازار با قیمت های ارزانتر عرضه میشود کیفیت مطلوب ندارد ما نیز میتوانیم عرضه کنیم اما در مغازه ها برای برند شدن خودمان و کیفیت کار از اجناس مرغوب و خوب استفاده میکنیم که به واسطه این کیفیت اجناس نیز گرانتر به دست مصرف کننده میرسد.

انتهای پیام/

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب