امروز شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸
۱۹:۴۹:۱۱ - شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئيس بهزيستي بجستان:
شعار امسال بهزیستی، به زیستن درگام دوم، شفافیت، توانمند سازی و ارتقای سلامت اجتماعی است
ازقندی از جذب نیرو برای بهزیستی بجستان و افتتاح مرکز درمانی اقامتی ترک اعتیاد امید و همچنین مرکز سلامت روان در آینده نزدیک خبر داد.

مجید ازقندی در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک هفته کرامت و ولادت امام رضا(ع) و تبریک هفته بهزیستی به تمامی مددجویان همچنین مددکاران و تلاشگران بی ادعا در عرصه خدمات رسانی به جامعه افزود: یکی از ارکان ها و پایه های رشد اجتماعی خبرنگاران هستند و به زعم من کاری که خبرنگاران برای جامعه می کنند از هرگروه دیگری بهتر وموثرتر است.

رئیس بهزیستی شهرستان بجستان با اشاره به اینکه شعار امسال بهزیستی، به زیستن درگام دوم، شفافیت، توانمند سازی و ارتقای سلامت اجتماعی است تصریح کرد: بهزیستی شهرستان در نظر دارد با برنامه های مختلف در جهت تحقق و اجرایی شدن این شعار گام های مثبتی بردارد.

وی افزود: نگاه جامعه به بهزیستی نگاه آسیب شناسانه است و در سطح اول تاکید بر پیشگیری دارد. این سازمان بیش از ۱۴۰ نوع خدمت از پیش از تولد تا زمان فوت به جامعه ارائه می دهند که مهمترین آن بحث مشاوره های پیش از ازدواج است.

ازقندی درادامه با اشاره به طرح های گوناگون این نهاد در حوزه پیشگیری اظهار کرد: درحال حاضر  در طرح تنبلی چشم ویژه کودکان ۳ تا ۶ سال ۱۴۲۰ کودک غربال شده، طرح غربالگری شنوایی نوزادان که از سال ۹۷ رسما دربجستان آغاز شده ۲۴۵ نوزاد غربال و۳ نوزاد ناشنوا شناسایی و کمک هزینه های مداخلات درمانی آن ها نیز پرداخت شده، طرح آگاهی زایی پیشگیری از معلولیت ها در سه سطح مدارس پایه دهم و یازدهم ، سالمندان و طرح رصد شیوع معلولیت ها همچنین طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی حاد در دومدرسه ، خدمات مشاوره ژنتیک از طرح های اجرایی این اداره است.

وی افزود: تعداد کل پرونده در حوزه توانبخشی شهرستان ۷۵۸ پرونده ، تعداد کل مستمری بگیران ۲۲۳ و تعداد کل معیشت بگیران ۱۴۲ نفر ، در حوزه امور اجتماعی تعداد کل پرونده ها ۳۷۹ پرونده ، بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار ۵۸ نفر ، بیمه روستایی زنان سرپرست ۲۱۳ نفر، همچنین تعداد مهدهای کودک زیر نظر بهزیستی ۱۴مهد در سطح شهرستان و روستاها ، ۲ مرکز خیریه، یک دفتر مشاوره و یک مجتمع غیر دولتی امید در حال حاضر فعال هستند و مرکز درمانی اقامتی ترک اعتیاد امید و همچنین مرکز سلامت روان در دست اقدام جهت افتتاح هستند.

ازقندی درخصوص اقدامات بهزیستی برای معلولان بیان کرد: ما درطول سال با خدمات فوق العاده در خدمت معلولان هستیم اما از برنامه های اداره برای معلولان در این هفته دیدار با توان جوها، دیداربا معلولان نخبه و همچنین جلسه با دهیاران جهت شناسایی بهتر و بیشتر موارد خاص و حاد و بعد از هفته بهزیستی از خریداری و توزیع سبدهای کالا و بازدید میدانی از آن ها خبر داد. همچنین به قرارداد با بسیج مستضعفین برای ساخت مسکن برای حمایت از خانواده های دارای بیش از ۲معلول اشاره نمود.

وی با اشاره به اینکه تمرکز بهزیستی بر توانمند سازی و اشتغال معلولان است افزود: در سال ۹۷ تعداد ۴۰ شغل ایجاد شد. همچنین به تسهیلات سامانه کارا با وام های ۶ درصدی با یکسال تنفس برای روستاییان اشاره و از وجود کارگاه خیاطی بهزیستی و آماده به کار بودن آن اما بدون گروه اجرایی خبر داد.

مجید ازقندی مشکل اصلی بهزیستی بجستان را کمبود نیرو اعلام وبا اشاره به اقدام جهت جذب نیرو برای این مرکز بیان کرد: از تمامی فارغ التحصیلان در رشته های کارشناسی مددکاری ، کارشناسی علوم اجتماعی گرایش خدمات اجتماعی و فوق لیسانس بالینی که هنوز طرح نگذرانده اند خواست تاجهت جذب و همکاری با این اداره مراجعه کنند

رئیس بهزیستی در رابطه با پیشرفت فیزیکی ساختمان این اداره اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد کار انجام شده و درحال حاضر نمای بیرونی و محوطه سازی باقی مانده که درخواست بودجه انجام شده و انشاالله در هفته دولت در شهریور ماه افتتاح میشود

وی در پایان به کمبود مطالبه گری توسط مددجویان در بجستان اشاره کرد وافزود: برنامه ما این است که ما به سراغ مردم برویم تا اینکه منتظر بمانیم که مردم مستاصل شده وبه سراغ ما بیایند. همچنین در این هفته از ویزیت رایگان پزشکان در روستا به مناسبت هفته بهزیستی خبر داد.

پایان خبر/

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب