امروز پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸
8:32:49 - چهارشنبه 2 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
«سلطان دریا» پس از ۱۸ سال به پرواز درآمد
مراسم الحاق یک بالگرد ضد زیردریایی، ناو پشتیبانی، هواپیمای ترابری و چهار هاورکرافت به نیروی دریایی ارتش جهوری اسلامی ایران برگزار شد.

هلی+کوپتر

به گزارش بجستان نیوز ، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در این مراسم که در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش برگزار شد٬ اظهار کرد: حرکت ما طبق شعار «راه ما راه حسین است» پیش می‌رود. الحاق این تجهیزات بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحقق ماموریت‌های کلان و دسترسی به جایگاه متناسب با شأن تاریخی ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: برای تحقق این چشم‌انداز مقدس نیازمند تجهیزات هستیم که دو راهبرد در این زمینه اجرا می‌شود. افزایش عمر تجهیزات و نگهداری بهینه و به تعبیر رهبر معظم انقلاب عمردهی انقلابی یکی از این راهبردهاست. بالگردضد زیردریایی SH-۳D که امروز به ناوگان نیروی دریایی ارتش پیوسته است پس از ۱۸ سال زمین گیر بودن به پرواز درمی‌آید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تمام تحرکات دشمن در اقیانوس هند را رصد می‌کنیم. توان رزمی ما به جایی رسیده که مقابل هر تهدیدی ایستادگی می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم هیچ‌کس و هیچ قدرتی به مرزهای و منافع جمهوری اسلامی ایران تعرض داشته باشد.

وی یادآور شد: نمونه این استراتژی بازگشت موفقیت‌آمیز سی و ششمین ناو گروه رزمی نیروی دریایی در روز گذشته از خلیج عدن و اعزام ناوگروه سی و هفتم به فاصله یک روز پس از آن به محل ماموریت است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: تاکنون سه هزار فروند کشتی تجاری و نفتکش در یکی از حساسترین و مهم‌ترین آبراه جهان توسط نیروی دریایی ارتش اسکورت شده که نشانه حضور مقتدرانه و افتخارآمیز نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس این گزارش، در این مراسم همچنین فرمانده فنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز مشخصات تجهیزات جدید الحاقی به نیروی دریایی ارتش را تشریح کرد.

دریادار دوم عباس زمینی اظهار کرد: ناو نیرو بر جمهوری اسلامی «تنب»، شناوری پشتیبانی رزمی است که از قابلیت پیاده کردن نیرو، حمل بالگرد، تانک و نفر برخوردار است. این شناور سه هزار تنی در سال ۶۴ به ناوگان نیروی دریایی ارتش محلق و فرآیند تعمیرات اساسی و بهینه‌سازی سامانه‌های شناور یاد شده در خرداد ماه ۹۱ آغاز شد و پس از ۴۲ ماه تلاش خستگی‌ناپذیر به‌پایان رسید.

وی درباره بالگرد ضد زیردریایی SH-۳D معروف به سلطان دریا نیز گفت: ماموریت اصلی این بالگرد، عملیات زیر دریایی است و توان حمل موشک و اژدر را داراست. این بالگرد دارای قابلیت نقل و انتقال نفرات، مراقبت از خطوط دریایی، ریزش و پرش چ‌تر باز و غواص، آمبولانس هوایی، گارد ساحلی، امداد و نجات و شناسایی زیردریایی را داراست.

دریادار زمینی افزود: این بالگرد در سال ۵۱ به ناوگان نیروی دریایی الحاق و پس از پنج مرحله تعمیرات اساسی در سال ۷۶ به علت سر رسید تعمیرات زمین‌گیر شد و در اسفندماه ۹۰ تحت تعمیرات اساسی در شرکت پن‌ها قرار گرفت و پس از ۳۷ دوره تعمیرات و ۳۶ روز تست‌های زمینی و پروازی با ۱۱۰ هزار نفر ساعت کار مفید مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی درباره تعمیرات اساسی و بهینه سازی هواپیمای ترابری فوکر نیز گفت: ماموریت اصلی این هواپیما انجام عملیات ترابری است و این هواپیما ملقب به «دوستی» دارای قابلیت نقل و انتقال نفرات گشت دریایی، ریزش چترباز، آمبولانس هوایی، گارد ساحلی، امداد و نجات و حمل بار و تجهیزات است.

فرمانده فنی نیروی دریایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: این هواپیما نیز در سال ۵۱ به ناوگان بال ثابت نیروی دریایی ارتش الحاق شد و پس از پنج مرحله تعمیرات اساسی در سال ۷۶ به علت اتمام ساعت پرواز زمین‌گیرشد. این هواپیما در تیرماه ۹۱ تحت تعمیرات اساسی در شرکت صنایع ص‌ها قرار گرفت و پس از ۳۶ ماه دوره تعمیرات و ۶۰ روز تست زمینی و پروازی به اسکاتران پانزدهم پایگاه یکم هوا دریا نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پیوست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب