به گزارش بجستان نیوز؛ به نقل از صبح توس، سردار قاسم رضایی در همایش امنیت و توسعه شهرستان‌های مرزی استان خراسان رضوی با بیان این که هیچ کشوری در دنیا به اندازه جمهوری اسلامی ایران تهدیدات پیرامونی و برون مرزی ندارد اظهار داشت: این موضوع به خاطر مقابله با آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی است.

وی یکی از مهمترین عوامل ناکامی دشمنان را وجود مرزنشینان غیور دانست که در مقاطع مختلف تاریخ به خوبی از مرزهای کشور دفاع کرده‌اند و نمونه بارز آن در دوران دفاع مقدس بود و افزود: توسعه اقتصادی در مناطق مرزی، امنیت پایدار و آرامش اجتماعی را به دنبال دارد؛ با تامین معیشت، رفاه و تقویت بصیرت در مرزنشینان شاهد پایداری جمعیت در این مناطق خواهیم بود.

سردار رضایی عامل دیگر عدم موفقیت دشمنان در مناطق مرزی را در کنار حضور موثر نیروهای مرزبانی؛ همراهی و انسجام برنامه ریزی دستگاه‌های اجرایی برای رونق اقتصاد و اشتغال مرزنشینان دانست و تاکید کرد: ساماندهی موضوعات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مرزنشینان، ارتقا امنیت را به دنبال خواهد داشت که باید مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بر تقویت برنامه ریزی‌ها و اجرای پروژه‌ها در مناطق  مرزی از سوی دستگاه‌های اجرایی و پرهیز از اقدامات جزیرهای در این حوزه تاکید کرد.

سردار رضایی با بیان این که توسعه باید همه جانبه و در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی محقق شود؛ تصریح کرد: نقش هم افزایی مدیران در این راستا تعیین کننده است.

انتهای پیام/