امروز سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
۱۲:۴۶:۴۴ - شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساخت و تعمیر ۱۰۸ مسکن خانوار تحت پوشش کمیته امداد بجستان
مدیر کمیته امداد بجستان در گفت‌وگو اختصاصی با بجستان نیوز گفت: در سال ۹۶، با اعطای ۷ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال وام، بلاعوض( چهار میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال)، کم بهره و قرض الحسنه اقدام به ساخت، تعمیر و مقاوم سازی ۱۰۸ مسکن خانوار تحت پوشش کمیته امداد بجستان کردیم.

 سید کاظم حسینی مدیر کمیته امداد امام خمینی(رحمت الله علیه) شهرستان بجستان پیش از ظهر امروز در گفتگوی اختصاصی با بجستان‌نیوز ضمن گرامی داشت پیشاپیش سالروز تاسیس کمیته امداد به دستور حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه)، اظهار کرد: کمیته امداد، سال ۹۶ را با توجه به منویات مقام معظم رهبری در راستای رویکرد توانمندسازی مددجویان آغاز کرد، در همین راستا می‌توان به ساخت مسکن های مقاوم و دارای استحکام برای مددجویان اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: کمیته امداد بجستان  با استفاده از ظرفیت های برون سازمانی (خیریه‌ها، سازمانهای مردم نهاد و …) و همچنین از اعتبارات درون سازمانی خود درصدد حل مشکل  مسکن مددجویان شد و بر این باور است که مسکن یکی از  نیازهای اساسی، مهم و اولویت دار در جوامع امروزی و بالاخص در بین مددجویان ما است.

 

حسینی به گزارشی از اقدامات خود در  سال ۹۶ در حوزه مسکن پرداخت و اذعان کرد: ۸ واحد مسکونی  با اعطای تسهیلاتی بالغ بر یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض و همچنین پرداخت یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال وام کم بهره ، همزمان با سال ۹۶ در حوزه شهری ( شهرهای بجستان و یونسی)  اقدامات کمیته امداد بجستان برای رفع مشکل مددجویان بود.

مدیر کمیته امداد بجستان به اقدامات خود در حوزه روستایی پرداخت و تصریح کرد: ۱۷ واحد مسکونی  با اعطای تسهیلاتی بالغ بر یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض و همچنین پرداخت دو میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال وام کم بهره ، در سال جاری اقدامی بود برای کاهش مشکلات مسکن روستایی شهرستان بجستان.

 

حسینی در ادامه به ساختمان های تعمیر شده مددجویان با استفاده از وام های قرض الحسنه و بلاعوض  این نهاد پرداخت و عنوان کرد: در راستای تعمیر و تکمیل، تعمیرات مسکن مددجویان که شامل تعمیرات کلی و جزئی، سرویس و حمام میشود، یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض، و ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه برای ۸۳ مورد تعمیر و تکمیل، تعمیرات مسکن مددجویان اختصاص داده شد.

 

وی ادامه داد: سعی شد تا آن دسته از خانوار هایی که با مشکل برخورد کرده اند، نتوانسته اند وام مسکن خود را تسویه کنند و معوقاتی دارند نیز با تمهیداتی که شد و با پرداخت  ۴۰۰ میلیون ریال مشکل این معوقات نیز برطرف شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(رحمت الله علیه) شهرستان بجستان در پایان این نشست به مشکلات حوزه مسکن مددجویان کمیته امداد بجستان پرداخت و خاطر نشان کرد:  ۹۶ خانوار از مددجویان کمیته امداد بجستان فاقد مسکن هستند که از این تعداد ۳۷ خانوار آن مستاجر و مابقی  به نوعی و به صورت رایگان در منازل اقوام و یا در مسکن خیرین  سکنا دارند، اما ۳۷ خانوار اجاره پرداخت می‌کنند و در همین راستا در سال جاری ۲۰۰ میلیون ریال نیز در جهت کمک به اجاره نشین ها  پرداخت شد. و برای  اینکه در این شهرستان مدد جویی بدون خانه نباشد،  برنامه داریم، با کمک شهرداری‌ها، دهیاری‌ها،  بنیاد مسکن و اداره‌ای که میتوانند در راستای تامین زمین به ما کمک کنند زمین تامین و ما نیز در صورت تامین زمین  آمادگی داریم تا برای مددجویان خانه احداث کنیم.

 

بعد از این نشست، خبرنگار ما با مدیر کمیته امداد با حضور در محل منزلی که ۱۴ بهمن و همزمان با دهه فجر امسال کلنگش به زمین خورده بود رفتند و از این واحد ۵۷ متری دیدن کردند، قرار بود برای ساخت این پروژه مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض و همچنین ۵۰ میلیون ریال تسهیلات از محل سفر فتاح رئیس کمیته امداد کشور به شهرستان، هزینه های آن تامین شود. نکته جالب این پروژه رشد بیش از ۵۰ درصدی آن در مدت کمتر از یک ماه، بود  و همچنین وام  ۵۰ میلیون ریالی ان نیز حذف و مردم بصورت خیریه متقبل شده بودند.

 

عکس فوق مربوط به ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ از همین پروژه است

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب