امروز یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸
22:15:24 - پنج‌شنبه 30 اکتبر 2014
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رکود اقتصادی جدید در اروپا
اقتصاد دان ارشد موسسه اعتبار سنجی “استاندارد اند پورز” آمریکا اقتصاد آلمان را در حال رکود ارزیابی کرده و درباره ظهور یک بحران جدید یورو هشدار داد. شهرخبر: “پل شرد” از اقتصاد دانان ارشد موسسه اعتبار سنجی “استاندارد اند پورز” آمریکا در گفتگو با روزنامه آلمانی “ویرتشافتز ووخه” درباره یک بحران جدید یورو هشدار داده […]

اقتصاد دان ارشد موسسه اعتبار سنجی “استاندارد اند پورز” آمریکا اقتصاد آلمان را در حال رکود ارزیابی کرده و درباره ظهور یک بحران جدید یورو هشدار داد.

شهرخبر: “پل شرد” از اقتصاد دانان ارشد موسسه اعتبار سنجی “استاندارد اند پورز” آمریکا در گفتگو با روزنامه آلمانی “ویرتشافتز ووخه” درباره یک بحران جدید یورو هشدار داده و یک سیاست پولی گسترده تر از طرف بانک مرکزی را خواستار شد.
وی در ادامه این گفتگو در پاسخ به این پرسش که موسسه اعتبار سنجی شما چشم انداز اقتصادی فرانسه را از پایدار به منفی تغییر داده و درجه اعتباری فنلاند را یک درجه کاهش داده است و آیا ما در آستانه بحران بعدی در اروپا قرار داریم گفت: خطر آشکار یک رکود اقتصادی جدید در اروپا وجود دارد. شرایط اقتصادی در این منطقه هشدار دهنده است، تورم پایین دائمی، رشد اقتصادی کم و بیکاری بالا.
“پل شرد” افزود: ما در منطقه یورو تنها یک رشد اقتصادی یک درصد در سال جاری و حدود ۱.۴ درصد در سال آینده را انتظار داریم.
این اقتصاد دادن ارشد موسسه “استاندارد اند پورز” در ادامه این گفتگو درباره اوضاع اقتصادی آلمان اظهار داشت: تحولات و پیشرفت های اقتصادی در آلمان هم رضایت بخش نیست. اقتصاد این کشور در حال رکود است. سیاستمداران در سراسر اروپا باید مراقب باشند و از یک رکود اقتصادی جدید جلوگیری به عمل آورند. یک بحران یک شبه به وجود نمی آید، بلکه یک فرآیند تدریجی است.
“پل شرد” در بخش دیگری از این گفتگو با تاکید بر اینکه بانک های مرکزی باید روی برنامه های خود تمرکز کنند، ماموریت اولیه بانک مرکزی اروپا را حفظ ثبات قیمت ها دانست و گفت: در قراردادهای اروپایی نوشته شده است که بانک مرکزی اروپا باید با سیاست های پولی خود در دستیابی به اهداف اروپایی سهیم باشد. این اهداف عبارتند از اشتغال کامل و انسجام اجتماعی و اقتصادی در اروپا.
وی در بخش دیگری از این گفتگو با تاکید بر اینکه بانک مرکزی اروپا از وظیفه خود برای حفظ ثبات قیمت ها دور مانده است، همچنین گفت: نرخ تورم در منطقه یورو حدود ۰.۳ درصد و نرخ میانگین بیکاری حدود یازده درصد است. بانک مرکزی اروپا باید اقدامات بیشتری برای دستیابی به اهداف خود انجام دهد و باید با شدت بیشتری در این بحران دخالت کند.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب