امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۱۳:۴۴:۵۱ - سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار بجستان:
رفع مشکل «کالشور یونسی» نیازمند رای شورای تامین گناباد است
فرماندار بجستان گفت: در خصوص باز گشایی کالشور شهر یونسی سالهاست که اقداماتی صورت گرفته است و برای مرتفع شدن این مشکل نیازمند رای شورای تامین شهرستان گناباد هستیم.

 

 

به گزارش بجستان‌نیوز، فرماندار بجستان در نهمین شورای ادراری شهرستان بجستان که در محل هئیت ابوالفضلی شهر یونسی برگزار شد اظهار کرد: چند معضل در شهر بجستان و یونسی وجود دارد، یکی از آنها بحث دامداری های حاشیه شهر است در بجستان بیش از ۱۲۰ دامداری و در شهر یونسی هم که آمار دقیقی ندارم و در خصوص این موضوع بیش از ۱۴ نشست برگزار شده است و با رایزنی هایی که با استان شده در ارائه خدمات با مشکل روبرو هستیم و فعلا برای کوتاه مدت” یک ساله ” مشکل را برطرف کردیم تا تدابیری برای بلند مدت بیاندیشیم.

 

حسین ابراهیمی به مشکل کالشور یونسی پرداخت و اذعان کرد: در خصوص باز گشایی کالشور سالهاست که اقدامتی صورت گرفته است و برای مرتفع شدن این مشکل نیازمند رای شورای تامین شهرستان گناباد برای باز گشایی کالشور هستیم و منابع آب گناباد این قضیه را پیگیری کرده است و فعلا تا رای شورای تامین گناباد باید صبر کرد.

 

فرماندار بجستان به واگذاری زمین در شهر یونسی پرداخت و اذعان کرد:  در دوره ای که یونسی ارتقا پیدا کرد و شهر شد و مقدار زمینی از منابع طبیعی به مسکن و شهر سازی واگذار شد با وجود مطالبه ۴۵ نفر مبنی بر این که ملک آنها از ۷۰ تا ۱۰۰ درصد در طرح تعریض خیابان ها رفته است و با وجود نقل سند از منابع طبیعی به مسکن شهر سازی هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است و از آن طرف هیچ سندی بر قانونی بودن و یا نبودن آن وجود ندارد.

 

وی از رشد ۵۰۰ درصدی پرداخت تسهیلات در بخش اشتغال خبر داد و گفت: اعتبارات در راستای اشتغال زایی سال گذشته شهرستان ۱۰ میلیارد ریال و امسال به ۵۰ میلیارد ریال رسیده است و در همین راستا در نشستی که با مدیران بانکها داشتیم تاکید کردیم حتی المکان بر مردم سخت نگیرند.

 

ابراهیمی در ادامه به مشکلات و آسیب های اجتماعی پرداخت و خاطرنشان کرد: باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعال باشیم و نماز را مهم برشمریم و از نماز ظهر ادارات به عنوان یک الگو بهره ببریم.

 

مدیر بحران بجستان به نکات بحرانی پرداخت و گفت: با نزدیک شدند به فصل سرما و بارندگی باید نکات بحرانی را مد نظر قرار داد و دستان آماده اجرای مانور در ساعت صفر را داشته باشند.

 

حمید بنایی که سخنران پایانی این نشست بود بعد از توصیه های فراجناحی خود مسئولان را به خویشتنداری دعوت کرد و گفت: جدایی و حزبی و گروهی کار کردن کار بسیار ناشایستی بوده و ضرر آن برای مردم و منطقه هست،  با اتحاد و همدلی و پی گیری مطالبات شهر و شهرستان باید برای پیشرفت منطقه و رضایت مردم تلاش کنیم.

 

نماینده بجستان و گناباد در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز با کمک مردم و مسئولان در بجستان استارت حمایت از بخش کشاورزی زده شده و بجستان به عنوان اولین شهر استان پس از مشهد موافقت صندوق حمایت از بخش کشاورزی کلید خورده و به لحاظ اینکه دولت نمی تواند کمک کند باید مردم خودشان پای کار بیایند و این نمونه ای از اقدام و عمل است. این صندوق با ۱۰ میلیارد تومان که نیمی از آن را کشاورزان منطقه کمک خواهند کرد برای ارتقاء و پیشرفت بخش کشاورزی و حل مشکلات کمک می کند.

 

بنایی با تاکید براینکه مدیران در جلسات ننشینند و سیب و موز بیت الامال را بخورند و هیچ خروجی نداشته باشد گفت: در بجستان مدیران کم کاری می کنند چرا در استان جلسه نمی گذارند و مشکلات شهر خود را مطرح و مطالبه داشته باشند باید برنامه ریزی کنند و همه دست بدست هم دهیم و برای آینده برنامه داشته باشیم بدون برنامه کاری از پیش نخواهیم برد الان بگویید سند توسعه شهرستان بجستان کجاس کار استخر تمام شده برنامه بعدی چی هست باید برنامه ریزی کنیم.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کار جهادی یعنی اینکه جذب اعتبار کنیم با تلاش و تماس با مسئولان و در این دو سال گذشته مدیر کل ها و وزیر و مسئولان زیادی به شهرستان آمده اند و حداقل کار این است که با منطقه آشنا می شوند و وقتی مشکلی مطرح می شود می دانند شهرستان ما کجا است و با تلاشهای صورت گرفته توانسته ایم ۱۱۰۰ تن قیر برای شهرستان بجستان بگیریم که همه روستا ها آسفالت شوند و این میزان قیر یعنی ۱۰ میلیارد پول به حوزه شهرستان آمده که خود رقم بزرگی است.

 

وی تصریح کرد: ما هم شایدکم کاری کرده ایم و به جای  ۲۸۰۰ میلیون تومان ۲۸ میلیارد نتوانسته ایم جذب کنیم و این ضعف من و شما مسئولان است و برای کارخانه دام و طیور مرندیزکه از بین می رفت و به فراموشی سپرده شده بود ۳۰ میلیارد تومان جذب شده و برای خانمی در همین مرندیز که تقاضای ایجاد کارگاه قالی بافی داشته ۳۰۰ میلیون وام گرفته شده که حداقل ۱۰۰ نفر از بیکاری نجات پیدا خواهند کرد.

 

نماینده مجلس اذعان کرد: در حالی که مشکل آب شهر یونسی تمام شد برای آب بجستان نیز کار های خوبی صورت گرفته و برای شهرک فرهنگیان بجستان با کمک مردم ۴ میلیارد اعتبار گرفته شده و این را بدانیم که مردم به گردن ما حق دارند مردمی که خون داده اند ما را به اینجا رسانده اند و از ما انتظار هم دارند باید بدور از حاشیه ها با ارائه طرح و برنامه و برنامه های درآمد زا برای پیشرفت پایدار و ایجاد اشتغال کار کنیم.

 

در پایان این نشست حمید زارع حسینی به عنوان شهردار یونسی معرفی و از زحمات جواد باستانی و همچنین خانواده شهدا تقدیر شد.

انتهای پیام/

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. علی   ۱۳۹۶-۰۸-۱۹  

    در بجستان مدیران کم کاری می کنند چرا در استان جلسه نمی گذارند و مشکلات شهر خود را مطرح و مطالبه داشته باشند باید برنامه ریزی کنند و همه دست بدست هم دهیم و برای آینده برنامه داشته باشیم بدون برنامه کاری از پیش نخواهیم برد الان بگویید سند توسعه شهرستان بجستان کجاس کار استخر تمام شده برنامه بعدی چی هست باید برنامه ریزی کنیم.

    خداخیرش بده بالاخره یکی مشکل بجستونی ها رو گفت
    آخه … چپ و راست برای تو چی کار کرده چه وضعیه تو این شهر نه آب دارین کشاورزی تون هم که وضعیتش معلومه صنعت هم که هیچی فقط بحث سیاسی بکنید و چپ و راست ببینیم چی بدست میارین////////////////////


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب