امروز چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
۰:۰۶:۴۲ - جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دولت ایتالیا سقوط کرد
نخست وزیر فردا استعفایش را تحویل رییس جمهوری می دهد. متئو رنتزیˈ رهبر 39 ساله حزب چپ گرای میانه دمکرات ها بعد از ظهر امروز در نشستی حزبی خواستار تشکیل دولتی جدید با توان تصویب اصلاحات اساسی و اصلی تا سال 2018 شد. شهرخبر، ˈمتئو رنتزیˈ رهبر 39 ساله حزب چپ گرای میانه دمکرات ها […]

نخست وزیر فردا استعفایش را تحویل رییس جمهوری می دهد. متئو رنتزیˈ رهبر 39 ساله حزب چپ گرای میانه دمکرات ها بعد از ظهر امروز در نشستی حزبی خواستار تشکیل دولتی جدید با توان تصویب اصلاحات اساسی و اصلی تا سال 2018 شد.

شهرخبر، ˈمتئو رنتزیˈ رهبر 39 ساله حزب چپ گرای میانه دمکرات ها بعد از ظهر امروز در نشستی حزبی خواستار تشکیل دولتی جدید با توان تصویب اصلاحات اساسی و اصلی تا سال 2018 شد.وی ضمن تشکر از عملکرد دولت لتا گفت: من از انریکو لتا بخاطر عملکرد قابل توجه و خدماتی که به کشور کرده است تشکر می کنم. هم اکنون نیاز به مرحله جدیدی برای تصویب اصلاحات اساسی و تشکیل یک دولت جدید است.

رنزی، درخواست اصلاحات انتخاباتی و اقتصادی کرد که اکثریت حزب دموکراتیک با آن موافقت کردند و به این ترتیب نخست وزیر در بیانیه ای اعلام کرده است که فردا استعفای خود را تقدیم رییس جمهوری می کند.

پس از پذیرش استعفای او جورجیو ناپولیتانو رییس جمهوری برای تشکیل دولت ائتلافی به رهبر حزب دموکراتیک ماموریت خواهد داد.

دولت کنونی ایتالیا با ائتلاف احزاب چپ میانه و راست میانه تشکیل شده بود اما دولت از همان ابتدای تشکیلش، وضعیت شکننده ای داشت.

عمر دولت پیشین، به نخست وزیری ماریو مونتی نیز تنها ١٣ ماه دوام داشت.

ایتالیا به دنبال آغاز بحران مالی جهانی و بحران حوزه یورو از سال ٢٠٠٨- ٢٠٠٩ شرایط دشواری داشته است و با بیکاری، بدهی دولتی بالا و انقباض اقتصادی روبرو بوده است.

ایرنا

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب