امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
۱۰:۵۴:۴۰ - شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده مردم بجستان و گناباد:
خرید کالای ایرانی پرشدن سفره کارگران است/ ورود مجلس برای تحقق شعار سال جدی است
نماینده گناباد و بجستان ضمن تاکید به تعصب مردم بر استفاده از کالای ایرانی گفت: آحاد مردم بایستی روی استفاده از کالای ایران به فرمایش مقام معظم رهبری تعصب داشته باشند، مردم باید بدانند که استفاده از کالای ایرانی، تنها خرید یک کالایی که در ایران تولید شده است نیست، بلکه یک رفتاری است که روی جامعه تاثیر می‌گذارد، از پرشدن سفره کارگر گرفته تا کاهش اسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.

حمید بنایی نماینده مردم شرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار بجستان‌نیوز به شعار سال پرداخت و اظهار کرد: درست است که رهبری اینبار آحاد ملت را مورد خطاب قرار دادند و از مردم خواستند که خود به عرصه مستقیم اقتصاد کشور وارد شوند، اما بازهم نقش اساسی و حساس را مسئولان باید ایفا کنند، قرار نیست که مسئولان در این موضوع، همه چیز را به مردم محول کنند، مجلس در جایگاه قانون گذاری باید موانع تولید، نواقص واردات و مبارزه با ان را جدی پیگیری کند.

 

وی به نقش دولت در محقق کردن شعار سال گرداخت و اذعان کرد: دولت هم باید بر اساس قوانینی که مجلس بر اساس استراتژیک تعیین شده وضع کرده، اجرا کند. پس مسئولان زیربنا و مقدمات حمایت از کالای ایرانی را برای مردم باید فراهم کنند.

 

بنایی به چرایی انتخاب سال طی یک دهه توسط رهبری پرداخت و عنوان کرد: ما در منافع ملی با سه حوزه مهم سر و کار داریم، امنیت، اقتصاد و دیگری پایبندی به قانون اساسی و اقتصاد زیربنا است، زیر که اگر اقتصاد با چالش مواجه شود، امنیت کشور هم درگیر چالش خواهد کرد و این در شرایطی است که  ما در حوزه امنیت به یک ثبات و اقتداری رسیده ایم، مشکلی که در حال حاضر در کشور وجود دارد، مشکلات اقتصادی است.

 

نماینده  مردم بجستان و گتاباد در مجلس شورای اسلامی واردات و قاچاق را سم برشمرد و اذعان کرد: متاسفانه بخش قابل توجهی از واردات مربوط به کالاهای مصرفی و لوکس است. در کنار آن قاچاق کالا هم وجود دارد. این ها برای استراتژیک تعیین شده، سم است،  ما در موضوع واردات خیلی باید در مجلس تلاش کنیم، چون اگر قوانین محکم تعیین شود، در اجرا هم شاهد اجرای سخت و محکمی خواهیم بود.

 

بنایی ضمن تاکید به تعصب مردم بر استفاده از کالای ایرانی خاطر نشان کرد: آحاد مردم بایستی روی استفاده از کالای ایران به فرمایش مقام معظم رهبری تعصب داشته باشند، مردم باید بدانند که استفاده از کالای ایرانی، تنها خرید یک کالایی که در ایران تولید شده است نیست، بلکه یک رفتاری است که روی جامعه تاثیر می‌گذارد، از پرشدن سفره کارگر گرفته تا کاهش اسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب