امروز جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸
7:49:03 - پنج‌شنبه 26 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حوزه فوریتهای پزشکی بجستان و گناباد با مشکلات گسترده ای روبرو است
مرکز فوریتهای پزشکی گناباد و بجستان با وجود تمام مشکلات و کاستی ها به موفقیتهای خوبی در ارائه خدمات دست یافته که از جمله آنها می توان به کسب رتبه نخست کشور از نظر رسیدن بر بالین بیمار و صحنه حادثه اشاره کرد.

بهداشت
به گزارش بجستان نیوز ; این روزها خدمات اورژانس یکی از با اهمیت ترین خدمات بهداشتی و درمانی در سطح کشور است که از طریق آن خدمات گسترده ای به آحاد جامعه ارائه می گردد و بسیاری از افراد تجربه بهره مندی از خدمات آن را در طول دوران زندگی خود دارند .
اما مانند بسیاری از بخش های مهم کشور این روزها حوژه فوریتهای پزشکی کشور حال و روز خوشی ندارد و با کمبود اعتبارات دست و پنجه نرم می کند اما با این حال هنوز هم این مجموعه به عنوان یکی از پویا ترین بخش های بهداشت و درمان کشور شناخته می شود .
رئیس مرکز فوریتهای پزشکی 115 شهرستانهای گناباد و بجستان در این باره با اشاره به کمبود اعتبارات این مجموعه گفت : به علت کمبود اعتبار علاوه بر اعتبارات سالانه، هرسال 10 میلیارد ریال از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی گناباد به این مرکز اختصاص می یابد.
جواد باذلی افزود : کمبود پزشک و نیروی متخصص برای ارائه خدمات، نبود آمبولانسهای مخصوص برای خدمات رسانی در مناطق کوهستانی و نداشتن تشکیلات سازمانی و پست مصوب از مشکلات این مرکز است .
وی ادامه داد : خوشبختانه مرکز فوریتهای پزشکی گناباد و بجستان با وجود تمام مشکلات و کاستی ها به موفقیتهای خوبی در ارائه خدمات دست یافته که از جمله آنها می توان به کسب رتبه نخست کشور از نظر رسیدن بر بالین بیمار و صحنه حادثه اشاره کرد.
باذلی با تاکید بر کسب رتبه نخست کشور از نظر رسیدن بر بالین بیمار و صحنه حادثه گفت : متوسط زمان رسیدن بر بالین بیمار و صحنه حادثه در کشور در مناطق شهری هشت و مناطق جاده ای 15 دقیقه می باشد که این میزان در گناباد و بجستان به ترتیب سه و نیم و هشت دقیقه است.
وی تصریح کرد : این مرکز از نظر تعداد پایگاههای اورژانس مناطق شهری و جاده ای به نسبت پراکندگی جمعیت رتبه های نخست کشور را کسب کرده است.
وی افزود: کارکنان این مرکز در نیمه اول سالجاری در مجموع یک هزار و 342 ماموریت در صحنه های تصادفی و غیر تصادفی (حضور بر سر بالین بیمار) در مناطق شهری و سه هزار و 113 ماموریت نیز در مناطق جاده ای انجام دادند.
رئیس مرکز فوریتهای پزشکی گناباد و بجستان در پایان گفت : هم اکنون 15 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای در شهرستانهای گناباد و بجستان به صورت شبانه روزی مشغول خدمات رسانی هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب