امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۱۲:۴۵:۴۷ - شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حضور گرم گردشگران از نزدیکترین کویر به مرکز استان خراسان رضوی
مسئول اداره صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری بجستان گفت: روزگذشته صدها نفر از گردشگران و کویر نوردان مشهد از کویر بکر و زیبای یونسی شهرستان بجستان که نزدیکترین کویر به مشهد می باشد بازدید کردند.

مسئول اداره صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری بجستان در گفت و گو با خبرنگار بجستان‌نیوز، اظهار کرد: روزگذشته صدها نفر از گردشگران و کویر نوردان مشهد از کویر بکر و زیبای یونسی شهرستان بجستان که نزدیکترین کویر به مشهد می باشد بازدید کردند.

امان الله نوروزی اذعان کرد: بجستان با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی متعدد همچون شنزارها و تپه های شنی، کویر نمک و پلایا منطقه مناسبی برای فعالیتهای کویر نوردی می باشد.

 

وی افزود: کویر بجستان منطقه ای است که تاکنون ناشناخته مانده و طبیعت بکر و کم نظیر کویر یونسی و دریاچه سد کالشور همچون نگینی در دل کویر همراه با غارهای فراوان بر زیبایی منطقه افزوده است.

 

امان الله نوروزی گفت: با این وجود در صورت ایجاد امکانات و زیر ساختها و فراهم کردن بستر مناسب بجستان می تواند به قطب گردشگری استان در زمینه های کویر نوردی تبدیل شود و برنامه ها و تورهای کویر نوردی نیز در توسعه منطقه و همچنین روستاهای حاشیه کویر موثر می باشند.

 

مسئول اداره صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری بجستان عنوان کرد: بجستان نزدیکترین کویر به مرکز استان خراسان رضوی می باشد و می تواند قطب گردشگری استان نیز باشد و این در حالی است که به دلیل قابل دسترس بودن کویر این شهرستان کویر نوردان می توانند با وسایل نقلیه مناسب خود تا نزدیک تپه های شنی و دریاچه های نمکی بروند و از نزدیک از این جاذبه های زیبا بازدید داشته باشند.

 

امان الله نوروزی ادامه داد: روز گذشته بیش از ۲۰۰ نفر از کویر نوردان به صورت خانوادگی از کویر بازدید داشته اند و در طول سال نیز تورهای گردشگری در کویر حضور می یابند و از این جاذبه ها دیدن می کنندکه با استقبال گرم همشهریان و مردم روستا های اطراف حاشیه کویر نیز مواجه می شوند.

 

 

عباس عشقی راهنمای محلی گردشگران اظهار کرد: کویر یونسی دارای جاذبه های زیبایی از قبیل رمل ها ، تپه های شنی، ریپل مارکها، نبکاها و حوضچه های نمک طبیعی، اشکال مختلف هندسی، گیاهان و جانوران مختلف، دق های زیاد با چشم اندازهای زیبا و جنگلهای تاق و آسمان زیبای کویر در شب می باشدکه کویر نوردان در هنگام بازدید از این جاذبه ها بسیار ابراز رضایت از دیدنی های بکر و زیبا که در نوع خود کم نظیر می باشند می کنند.

 

مسئول اداره صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری بجستان خاطرنشان کرد: ۵۰ دهنه غار در شهرستان و خصوصا بخش یونسی که زیباترین غارهای خراسان با نام غار بلور عروس در این منطقه قرار دارد و از لحاظ وجود غار، بجستان رتبه سوم استان را دارا می باشدکه خود جاذبه دیگری از مراکز دیدنی و گردشگری‌ شهرستان علاوه بر آثار باستانی و مراکز تارخی می باشد.

انتهای پیام/

نویسنده: علی ایرانپاک

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب