امروز جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶
۱۴:۲۳:۳۴ - جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه بجستان:
حرف از برداشتن روادید اربعین بود ولی گران شد!/ سپاه در قلب مردم و عامل آزادی منطقه است /سیاست ۴۰ ساله امریکا در قبال ایران تغییر نکرده است
امام جمعه بجستان گفت: مسئولان هوای زایرین سیدالشهدا را باید داشته باشند، هزینه های اضافه از مردم اخذ نکند، در حالی صحبت از حذف ویزا بود ولی ما متاسفانه شاهد افزایش ان و اضافه شده هزینه هایی بودیم که جای تامل دارد و این در حالی است که اکثر کشورها همچین هزینه هایی در ویزا های خود اعمال نمیکنند.

 

امام جمعه بجستان در مراسم نماز جمعه این هفته که در مصلای بجستان برگزار شد به نشانه شیعیان پرداخت و اظهار کرد: با توجه به روایات، شیعیان شناخته نمیشوند مگر با تواضع( شیعیان با وجود ثروت و قدرت متواضع هستند)، بسیار در فکر خدا هستند ، نماز و روزه را هرگز فراموش نمی‌کنند، نسبت به همسایگان متعهداند؛ فقرا، ساکنین و مقروضین مورد توجهشان هستند و توجه ویژه‌ای به صله رحم دارند.

 

حجت الاسلام حسین وحیدی عنوان کرد:  به اربعین نزدیک میشودیم و کاروانها نیز خود را برای حضور در این همایش عظیم آماده میکنند و شنیده ها حاکی از حضور با شکوه مردم بجستان در این همایش عظیم دارد، چند نکته باید به مسئولان متذکر شد و گفت که باید هوای زایرین را داشته باشند، هزینه های اضافه از مردم اخذ نکند، در حالی صحبت از حذف ویزا بود ولی ما متاسفانه شاهد افزایش ان و اضافه شده هزینه هایی شدیم که جای تامل دارد و این در حالی است که اکثر کشورها همچین هزینه هایی در ویزا های خود اعمال نمیکنند.

 

وی ادامه داد: اگر یک خانواده ۵ نفره نیت سفر به کربلا داشته باشد و مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیون ریال باید فقط برای ویزا هزینه کند و این سنگین است، نکته که زوارها باید به آن توجه داشته باشند بحث بهداشت، اخلاق مداری و توجه به زیارت است، شرایط کربلا در ایام اربعین و شلوغی آن خدای ناکرده زوارها را از زیارت غافل نکند و به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

 

وحیدی به تقدیر از پلیس عراق پرداخت و اذعان کرد: استقرار ۲۵ هزار پلیس در مسیر پیاده روی بزرگ اربعین بسیار ارزشمند است و جا دارد از زحمات این نیروها تقدیر کرد که  برای امنیت زوار سید الشهدا خدمات رسانی میکنند.

 

امام جمعه بجستان در ادامه به شهادت آقا مصطفی خمینی پرداخت و ایشان را عارفی با علم دانست و تصریح کرد: آقا مصطفی شخصیتی عارف ، سیاسی و مجتهد بود که دوشادوش پدر و در سنگر حفاظت از اسلام ایستاد و درسیاست در کنار امام و با مخالفان خط امام ایستادگی کرد.

 

وی به الفاظی که این روز ها از داخل و خارج امریکا در وصف رئیس جمهور ایالات ایراد میشود پرداخت و گفت: دیوانه، جاهل، روانی، دلال، تاجر و… از القابی است که در وصف رئیس جمهور امریکا استفاده میشود، این القاب راه گریز و سیاستی است که امریکایی ها از آن استفاده میکنند تا ضمن خرابکاری، مردم دریگر جهان را برای خود نگاه دارند. سیاسیت امریکا  ۴۰ سال است که بدون تغییر در قبال ایران لحاظ میشود و فرقی هم نمیکند جمهوری خواه باشد یا دموکرات، و طی این ۴۰ سال روزی نمیتوان پیدا کرد که امریکایی ها توطئه ای جدیدی علیه ایران نکرده باشند.

 

وحیدی ادامه داد: تمام دولت های  و کل ادوار مجلس و سنای امریکا با یک سیاست در قبال ایران ورود کردند و رئیس جمهور جدید  امریکا حساب شده حرف میزند و به دنبال دودستگی در ایران است و  یک دسته را هم موافق خودشان نشان دهند، با القای این دو گانگی در حکومت ایران به دنبال جریان سازی است، ولی باز هم مشکل انها عدم شناخت ملت شریاف یران است. ما از همدیگر انتقاد میکنیم ولی مخاف هم نیستیم و برای حفظ نظام خواهیم ایستاد و ا به هیچ کس نمیدهیم که راه نفوذی به ایران باز کند.

 

امام جمعه بجستان ضمن اشاره به شهید حججی عنوان کرد: برای شناخت ملت بزرگ ایران فقط یک مقایسه بس است ان هم فیلم کماندوهای دستگیر شده در خلیج فارس فارس توسط سپاه پاسداران و آن پاسدار جوان دستگیر شده توسط داعش را کنار هم بگذارید و نگاه کنید آن وقت است که اصالت و تفکر ایران تبلور میکند و رشادت نمایان است.

 

وی ادامه داد: امروز مسئولان سیاسی در کنار پاسداران ایستادند و درست به دست هم دادند تا از کیان این نظام حراست کنند و همانطور که  همه شنیدیم و رئیس جمهور ایراد کرد و گفت؛ سپاه در نه در قلب مردم ایران بلکه در قلب مردم جهان است و و این سپاه عامل آزادی منطقه است .

 

امام جمعه بجستان ضمن محکوم کردن بیانات رئیس جمهور امریکا خاطر نشان کرد: رئیس جمهور امریکا الفاظی در وصف مردم ایران استفاده کرد، و ایران را یک کشور یاغی معرفی کرد و این در حالی است که همه یاغی گری ها را خودشان انجام میدهند و با ورود به اکثر با بهانه های متعدد آنها را به سمت بی نظمی میکشانند، با ورود سپاه پاسدارن ایران به سوریه کمی به این منطقه نظم داد و خرابکاری های امریکا را درست کرد ولی از این هم ناراحت است و موضع گیری در خصوص سپاه نیز کرد و این حکاکی از این دارد که سپاه ایران امریکا را در منطقه خفه کرده است.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب