امام جمعه میاندوآب:جهادگران بسیجی همواره در صف اول آبادانی/ بسیج خط شکن محرومیت زدایی است

حجت الاسلام و المسلمین حمید حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به نقش غیر قابل انکار بسیج در محرومیت زدایی اظهار داشت: پس از تشکیل بسیج به دستور بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) بسیجیان با فداکاری در راستای آبادانی دست به کار شدند.

وی، افزود: هرکجا نام بسیج را می شنویم به دنبال آن شاهد رشد و شکوفایی و ارتقای کیفیت زندگی مردم آن منطقه بوده ایم، به طوری که امروز در نقاط دور مرزی و روستاهای دور افتاده کمترین محرومیت ها را شاهدیم و به کمک تفکر بسیجی شاهد آبادی و آبادانی در استان هستیم.

امام جمعه میاندوآب، با تاکید بر اینکه دولت و بسیج باید با مشارکت هم اقدام به توسعه و رشد کشور داشته باشند، ابراز کرد: عده ای با بیان اینکه افزایش رفاه اجتماعی و توسعه ساختارهای زندگی شهری و روستایی وظیفه دولت است نباید مانع خدمات رسانی بسیج شوند چرا که بسیج همواره یاری گر دولت بوده و گاه دولت به تنهایی نمی تواند عهده دار این حجم از محرومیت زدایی ها باشد.

وی، تاکید کرد: دشمنان انقلاب و ایران عزیز اسلامی همواره سعی در صدمه زدن بر پیکره انقلاب اسلامی بوده و همواره در تلاش برای نابودی زحمات انقلابیون بوده اند، اما این تلاش ها و امید به نابودی ایران جز خیال باطلی نبوده و ایران قدرتمند تر از ۴۰ سال گذشته در قله پیشرفت ایستاده است.

حجت الاسلام حسن زاده، با تقدیر از زحمات جهادگران بسیجی در استان مرزی آذربایجان غربی، بیان کرد: مردم همیشه قدردان تلاش های جهادگران بسیجی و بی ادعایی هستند که بدون هیچ گونه چشمداشتی سعی در آبادانی و محرومیت زدایی در دورترین نقاط روستایی و مرزی هستند.

رشد انقلابی تنها با کارهای جهادی میسر می شود /جهادی بودن نماد انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: امیدواریم که حرکت جهادی که از دل مردم با شعار بسیجی بودن شکل گرفته است و شاهد عملکرد موفق آن هستیم ، هر روز پر رنگ تر و با قدرت بیشتری در کشور ادامه دار شود تا جایی که افراد بی تفاوت به این مسئله نیزتحریک و تشویق شوند تا برای انجام کار های انقلابی و جهادی بدون اجر و مزد وارد میدان شوند ..

امام جمعه شهرستان سیرجان در گفت و گو با خبرنگار راه آرمان گفت: امور جامعه در شرایط فعلی اگر بخواهد به جایی برسد باید جهادی وار حل شوند ، هم اسلام ، هم امام راحل و مقام معظم رهبری بر انقلابی بودن  و جهادی وار حرکت کردن تاکید فرمودند لذا  معنی انقلابی بودن یعنی کار جهادی و بدون چشم داشت  برای رفاه مردم و حل مشکل محرومان انجام دادن.

وی در ادامه افزود : شما می بینید که در جای جای کشور گروه های جهادی در امور بهداشتی، ساخت و سازها،زلزله و سیل …. حرکت کرده اند لذا اگر این کار های جهادی و انقلابی نباشد دولت به تنهایی نمی تواند مشکلی از مشکلات مردم را حل کند.

حسینی تاکید کرد : گروه های جهادی بدون نیاز به دستور کسی در حوادثی چون  زلزله  و یا سیل در بعضی از مناطق کشور شروع به خدمت رسانی کردند و با تمام وجود خود را رساندند چه کمک مالی و چه کمک جسمی ،لذا در مشکلات کشور ،  گروهی تا دیدند بحث کمک و خدمت است  از جمله مردم ، سپاه ، بسیج ، نهادها و سازمان ها هم کمک های مالی کردند و هم در مناطق برای رفع مشکلات حضور پیدا کردند لذا اینها همان مردان ایرانی هستند که به دنبال حل مشکل و رفع غم از محرومان و مردم هستند درست به مانند ۸ سال دفاع مقدس  .

امام جمعه سیرجان تصریح کرد : در حوادث سال جاری همچون سیل د رغرب کشور و زلزله  های متوالی در کل کشور بسیاری از بزرگان هم از نزدیک حاضر شدند و دیدند که تنها کارهای جهادی است که می تواند مشکلات مردم را سریع حل کند و اگر به این شکل (جهادی و مردمی ) عمل نشود در دراز مدت باید شاهد باشیم که مشکلی به کندی و در مدت زمان زیاد حل شود.

حسینی در ادامه افزود : به تاکید اسلام ناب محمدی إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ در هرکجای جهان مسلمانانی و مومنانی باشند ، باهم برادر هستند اگر در معرض آسیب قرار بگیرند ولو اینکه در کشور های دیگر باشد به کمک می شتابند مانند سیل کردستان که برادران حشد الشعبی را به ایران کشاند  در کمک به مظلوم و محروم ولو اینکه مسلمان نباشند اگر انسان بتواند باید کاری انجام دهد لذا باید انقلاب جهادی در جهان راه اندازی شود مانند تفکر بسیجی که اکنون جهانی شده است .

وی در پایان خاطر نشان کرد : امیدواریم که حرکت جهادی که از دل مردم با شعار بسیجی بودن  شکل گرفته است  و شاهد عملکرد موفق آن هستیم ، هر روز پر رنگ تر و با قدرت بیشتری در کشور ادامه دار شود تا جایی که افراد بی تفاوت به این مسئله نیزتحریک و  تشویق شوند تا برای انجام کار های انقلابی و جهادی  بدون اجر و مزد وارد میدان شوند.

امام جمعه بروجرد:

جهادگران بسیجی در راستای محرومیت‌زدایی گام‌های بزرگی برداشته‌اند/ترویج خدمت‌رسانی به مردم

حجت الاسلام سید علی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک با اشاره به حضور جهادگران و محرومیت زدایی اظهار داشت: خداوند انبیاء را برای خدمت به مردم و جامعه بشری فرستاد تا انسان را تربیت و باخدا آشنا کند و انسان در سایه تعالیم دینی به کمال برسد.

وی افزود: در بین افراد خدمت رسان، دلسوز و کسانی که دلشان برای مردم می‌تپید، انبیاء بهترین الگو هستند که امروز جوانانی با نام جهادگر در جای‌جای این کشور برای محرومیت‌زدایی و خدمت به مردم گام‌های بزرگی برمی‌دارند.

امام‌جمعه بروجرد تصریح کرد: پیغمبر(ص) برای مشکلات مردم غصه می‌خوردند و درحالی‌که مهم‌ترین خدمت انبیاء و اهل‌بیت(ع) این بود که انسان را به کمال برساند و انسان شکوفا شود اما در راستای خدمت به مردم تلاش‌های بسیار زیادی انجام می‌دادند.

وی بیان کرد: در طول تاریخ انبیاء در صف اول خدمت‌رسانی به مردم بودند و بعد از انبیاء و اهل‌بیت(ع)، انسان‌های مؤمن، خیرخواه، دلسوز و باهمت دلشان برای مردم می‌تپد.

حسینی عنوان کرد: افرادی فقط به دنبال منافع خود هستند و چیزی به نام دلسوزی و جوانمردی در ذاتشان نیست اما یکی از ویژگی‌های انسان‌های مؤمن همین است که به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند و انسان‌های جوان باروحیه جهادی در دورترین نقاط به مردم خدمت می‌کنند و درواقع جهادگران ما از انبیاء و ائمه اطهار(ع) پیروی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: کار جهادگران کار بسیار بزرگی است و قطعاً خودشان هم مشکلاتی دارند اما این‌قدر باگذشت و باهمت هستند که کار خود را رها کرده و به کمک مردم می‌شتابند که باید قدر آن‌ها را بدانیم.

حسینی با تأکید بر ترویج خدمت‌رسانی به مردم گفت: باید این کار بسیار باارزش ترویج داده شود تا جوانان دیگری هم به این کار باارزش روی‌آورند و خدمت به دیگران در پیشگاه خدا اجر فراوان دارد به‌طوری‌که در روایتی آمده است که اگر کسی مؤمنی را خوشحال کند بهشت بر او واجب است.

امام‌جمعه بروجرد اظهار داشت: کار جهادگران یک کار خدایی و الهی است و کاری است که این جهادگران را در پیشگاه خداوند محبوب می‌کند و دعای همین مردمی که به آن‌ها خدمت می‌شود، پشت‌وپناه این افراد است.

وی افزود: رهبری در پیامی با اشاره به خدمت جهادگران صحبت‌هایی را فرمودند و این در حالی است که رهبری همه وجودش حب به خدا و اهل‌بیت(ع)است و آنچه می‌فرمایند از اعتقاد پاکشان برمی‌خیزد و با سخنان رهبری برای همه حجت است.

امام جمعه شهرستان رزن:

جهادگران بسیجی، نقطه امیدی برای مناطق محروم هستند

حجت الاسلام عبدالعظیم مولازاده، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی عصر همدان، با بیان اینکه متاسفانه با گذشت ۴۰ سال از انقلاب متاسفانه هنوز در برخی مناطق امکانات مناسبی برای زندگی وجود ندارد گفت: در سطح روستاها و مناطق محروم مشکلاتی از قبیل خرابی خانه ها و محیط زندگی در مناطق محروم است.

وی با اشاره بر اینکه امروزه نیروهای جهادی بسیجی به خوبی وارد عمل شدند تا به مناطق محروم کمک کنند افزود: نیروهای جهادی در تلاش هستند در کنار دولت باشند با توجه به این که دولت معمولا کارهای زیربنایی و زیرساختی را انجام میدهد در برخی مناطق نیروهای جهادی وارد شدند تا مشکلات را به صورت ریزتر برطرف سازند.

امام جمعه شهرستان رزن با تاکید بر اینکه بارها شاهد بودیم چقدر اقدام نیروهای جهادی و بسیجی موثر بوده است تصریح کرد: این نیروها همیشه در بحث ساخت و ترمیم مدارس، مساجد، خانه های شخصی موفق بودند و در روستاها شاهد علاقه مردم به انقلاب، بسیج و گروه های جهادی هستیم.

وی، با بیان اینکه وقتی مردم مناطق محروم شاهد امکانات و آسایش نباشند ممکن است بعداز چهل سال احساس دلسردی نسبت به انقلاب پیدا کنند گفت: گروه های جهادی با حضور پررنگ و دلسوزانه خود در محروم ترین نقاط کشور از جمله سیستان بلوچستان، چهارمحال بختیاری، لرستان خوزستان و سایر نقاط باعث خوشحالی مردم و امیدواری آن ها به نظام و اهداف و آرمان ها شدند.

حجت الاسلام مولازاده، با اشاره بر اینکه ارزیابی هایی در مناطق از عملکرد نیروهای جهادی داشته اند افزود: از همه گروه های جهادی و زحمت کشانی که در این حوزه مشغول هستند تشکر میکنیم چراکه کار عظیمی در کمک به هموطن خود انجام می دهند.

وی، با تاکید بر اینکه امیدواری مردم به نظام و انقلاب مهم است یادآور شد: درحالی که مشکلاتی را در کشور شاهد هستیم اما این مشکلات درحال حل شدن است و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به نظر میرسد تا چند سال آینده روستایی نباشد که مشکلات بزرگی از قبیل نبود آب،گازو برق داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

عدالت طلبی و رسیدگی به محرومان اولویت اصلی جهادگران بسیجی باشد

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با تاکید بر اهمیت اردوهای جهادی که مقام معظم رهبری نیز به آن سفارش فرموده، اظهار داشت: نهادینه شدن روحیه جهادی در جوانان جهادگر و بسیجی از تاثیرات مهم اردوهای جهادی است که مدیران آینده مملکت اسلامی هستند و در رشد و شکوفایی جامعه مهم است.

وی، افزود: کمک به محرومان از سفارشات دین مبین اسلام بوده و مومنان باید در طلب رضایت الهی باشند و مسئولان و آحاد مختلف مردم در محرومیت زدایی تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، با تاکید بر اینکه محرومیت زدایی به فرهنگ عمومی باید تبدیل شود، ابراز کرد: داشتن روحیه‌ ی جهادی می تواند منجر به شکوفایی در عرصه های مختلف اجتماعی در میان تمام اقشار و گروه های اجتماعی شود.

وی، تاکید کرد: از همه مسئولان جامعه اسلامی درخواست می کنیم زمینه خدمت رسانی بیشتر برای بسیجیان را فراهم کنند چرا که هر قدر حضور جهادی بسیج در جامه بیشتر شود به همان میزان رشد و پیشرفت حاصل جامعه اسلامی خواهد بود.

امام جمعه شهر گرگاب:

تلاش جهادگران بسیجی موجب دلگرمی مردم محروم است

حجت الاسلام سید مصطفی عاملی، درگفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ ضمن قدردانی از تلاش و مجاهدت جهادگران بسیجی، خدمت رسانی بسیجیان به محرومین جامعه جهادی بزرگ دانست و اظهار کرد: جهادگران بسیجی با همت بلندی که دارند با ایثار و از خودگذشتگی به مشکلات محرومین جامعه رسیدگی می کنند.

امام جمعه شهر گرگاب، با تاکید بر اینکه ایمان و اعتقاد قوی به پیشرفت کارها سرعت می بخشد، خاطرنشان کرد: جهادگران بسیجی در اردوهای جهادی برای پیشرفت و آبادانی کشور تلاش می کنند و این تلاش خستگی ناپذیر که ناشی از ایمان قوی و محکم جهادگران بسیجی است، به مردم محروم دلگرمی می دهد و از خداوند متعال برای این عزیزان که با از خود گذشتگی و ایثار برای محرومیت زدایی از چهره  نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند آرزوی موفقیت داریم.

امام جمعه موقت قزوین:

خدمت به محرومان ریشه در سنت الهی دارد/ جهادگران بسیجی فرهنگ ایثار را در عمل نشان می‌دهند

حجت‌‌الاسلام علی قابل در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اجتماع جهادگران بسیجی در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و تاکید مقام معظم رهبری به جایگاه گروه‌های جهادی اظهار کرد: اسلام تعابیر مختلفی از جهاد دارد که در واژه به جد و جهد و تلاش معنا می‌شود.

وی افزود: حفاظت از مرزهای اسلامی که امروز توسط مرزداران صورت می‌گیرد و یا جهاد در مقابل هجوم دشمن مانند جنگ تحمیلی نوعی جهاد محسوب می‌شود.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: در قرآن جهاد با مال و جان هم در ردیف جهاد ذکر شده به طوری‌که بر اساس آیه ۱۰ سوره مبارکه صف، عنوان شده که اگر می‌خواهید که من راهنمایی‌تان کنم به جهادی که به وسیله آن از عذاب دردناک قیامت نجات پیدا کنید باید به چارچوب اعتقادات اسلامی ایمان داشته باشد.

قابل ادامه داد: آنچه که ما امروز به عنوان جهاد سازندگی داریم در قالب جهاد با جان و مال است؛ کسانی هستند که مصالح را برای ساخت خانه یک مستضعف یا مسجد و مدرسه فراهم می‌کنند و گروه دیگری هم آماده می‌شوند که این خدمات را با جان و زحماتشان ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی احیاگر بسیاری از سنت‌های طرد شده‌ای است که در طول تاریخ وجود داشته و یکی از آن‌ها همان جهاد یا بسیج سازندگی است که امروز در کشور داریم.

قابل اضافه کرد: اوایل انقلاب جهاد سازندگی در قالب یک ارگان رسمی فعال علاوه بر جبهه‌های جنگ در داخل روستاها و شهرها خدمات زیادی هم ارائه کرد که بعدها در جهاد کشاورزی ادغام شد.

جهادگران بسیجی از فرصت‌های مهم زندگی خود می‌گذرند

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: امروز این سنت به دستور رهبر انقلاب به سپاه و بسیج واگذار شده و جوانان بسیجی در قالب جهادگران، خدمات ارائه می‌کنند و خداوند می‌فرماید؛ کسانی که در راه خدا با جان و مالشان کمک می‌کنند نیز پاداش بزرگی دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: خداوند برای جهادگران بسیجی پاداش بزرگی در نظر گرفته به طوری که مقام معظم رهبری تاکید کردند که کار شما با تشکر بنده قابل جبران نیست، دلتان اگر محکم باشد خداوند جبران خواهد کرد.

قابل ادامه داد: این کارها به وسیله انسان‌های فهیم، مخلص و خدومی که از فرصت‌های مهم زندگی خود می‌گذرند و در قالب گروه‌های سازندگی، عمرانی، بهداشتی، درمانی و آموزشی برای خدمات رسانی به مردم مناطق محروم، حاصل می‌شود و مجموعه این کارها در غالب جهاد رخ می‌دهد.

امام جمعه موقت قزوین خاطرنشان کرد: از زیبایی‌های جمهوری اسلامی همین جلوه‌های ایثار، از خود گذشتگی و خود را در طبقه محرومین دیدن است و این زیبایی‌‎ها باید در قالب چهره‌ جوانان دیده شود چراکه از خانواده‌های خود می‌گذرند تا بتوانند به افراد بی بضاعت کمک کنند.

وی اظهار کرد: حضور در عرصه‌های بسیج سازندگی در واقع نوعی انتقال فرهنگ و هجرت محسوب می‌شود، با این کارها فرهنگ ایثار و خدمت به دیگران انتقال پیدا می‌کند.

قابل در پایان گفت: در روایات تاکید بسیاری بر خدمات رسانی شده است به طوری که بعد از واجبات الهی کاری افضل‌تر و بالاتر از خدمت به محرومین نیست؛ امیدواریم این فرهنگ نسل به نسل در میان جوانان ما انتقال یابد.

امام جمعه کلاله:

نهادهای حاکمیتی و اجرایی از ظرفیت جهادگران بسیجی استفاده کنند/ بسیج امتحان خود را پس داد

به گزارش گلستان ما، حجت الاسلام رضا کشیری در گفتگویی اختصاصی اظهار کرد: نقش بسیج و اقدامات آن در محرومیت زدایی و حضور در صحنه های مهم نظام و انقلاب امری غیر قابل انکار می باشد که بر همگان روشن و مبرهن است.

وی افزود: در سیل اخیر که بیشتر استان کشور درگیر آن بودند، بسیج و جهادگران بسیجی ماهیت جهادی و مردمی خود را اثبات کردند به طوری که ‌مخالفان نیز به این مهم اذعان و در برخی موارد در صف آنها قرار گرفتند.

امام جمعه کلاله با تاکید بر ظرفیت های بالقوه بسیج و جهادگران بسیجی، گفت: این تشکل مردمی باید در نهادهای حکومتی و اجرایی کشور جهت استفاده از ظرفیت های آن در راستای خدمت رسانی به مردم و پیشبرد اهداف نظام و انقلاب، جایگاه پیدا کند.

حجت الاسلام کشیری تصریح کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و صدور بیانیه ای در این خصوص، نقش بسیج و جهادگران بسیجی در گام دوم انقلاب تبیین می شود؛ لذا می طلبد تمام زمینه ها برای تحقق بند به بند این بیانیه فراهم شود.

وی در پایان اظهار داشت: لازمه بالفعل شدن ظرفیت های بسیج و جهادگران بسیجی، توجه به این تشکل است و این امر باید با برنامه ریزی در کلان و اجرایی شدن در پایین دست عملی شود.

امام‌جمعه شاندیز:

بسیج سازندگی بستر انتقال روحیه ایثار به نسل جوان است

حجت‌الاسلام علی بهمنی، امام‌جمعه شاندیز در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس با تقدیر از اقدامات جهادگران بسیجی در بسیج سازندگی اظهار کرد: با توجه به اینکه نوع زندگی مقام معظم رهبری از دوران کودکی در یک خانواده روحانی و طلبگی شروع و هم‌اکنون همان سبک و سیاق و زندگی ساده ادامه دارد از این رو مقام معظم رهبری در گفتار و عمل نشان داده‌اند که هم درد مستضعفین هستند و چون در عمل ایشان زندگی ساده‌ای دارند درد ضعفا را بهتر درک می‌کنند.

روحیه جهادی نباشد، جامعه ساخته نمی‌شود

وی با اشاره به اینکه روحیه برادری و توجه به ضعفای جامعه موردتوجه مقام معظم رهبری است، گفت: تا زمانی که روحیه ایثار در افراد جامعه وجود نداشته باشد، آن جامعه ساخته نخواهد شد از این رو باید تمام متولیان امر بکوشند روحیه ایثار در جامعه احیا و به نسل جوان منتقل شود.

بسیج سازندگی بستر خوبی برای انتقال روحیه جهاد و ایثار به نسل جوان است

امام جمعه شاندیز خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی بستر بسیار خوبی برای انتقال روحیه جهاد و ایثار به نسل جوان است و با نگاهی به تاریخ انقلاب، درمیابیم که هر جا روحیه جهادی و احساس برادری وجود داشت، در آنجا پیروز شدیم و هرگاه افرادی روی کار آمدند که سبک زندگی آن‌ها متمول و روحیه برادری در آن‌ها وجود نداشت، اقتصاد و جامعه ما نیز با مشکل مواجه شد.

حجت‌الاسلام بهمنی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند کشور با روحیه جهادی ساخته می‌شود، افزود: این درسی است برای مسئولان امروز که این روحیه را تا زمانی که تقویت نکنند و افرادی که در مصدر قدرت هستند این روحیه را نداشته باشند کشور ساخته نخواهد شد.

وی عنوان کرد: به همین دلیل مقام معظم رهبری توجه به ضعفای جامعه و تقویت روحیه جهادی در مسئولان تاکید دارند تا آن ها فراموش نکنند رسالت اصلی‌شان توجه و خدمت به مردم است.

امام جمعه شاندیز با تاکید بر اینکه افرادی که در مصدر جامعه قرار می‌گیرند باید مانند شهید رجائی از جنس مردم باشند تا این وحدت مردم زمینه رشد جامعه را فراهم آورد گفت: در هر زمانی که بسیج سازندگی به مشکلات کشور ورود پیدا کرد، معجزه آفریدند.

حضور جهادگران بسیجی در مناطق سیل زده باعث دل گرمی مردم شد

حجت‌الاسلام بهمنی تصریح کرد: سیلی که نوروز امسال چندین استان کشور را درگیر خودش کرد؛ با ورود بسیج سازندگی به عرصه خدمت رسانی، شاهد رفع سریع مشکلات مردم سیل زده بودیم و حضور این جهادگرانی بسیجی در مناطق سیل زده باعث دل گرمی و اعتماد افراد به نظام شد زیرا مردم دیدند که نظام جمهوری اسلامی هنوز آن‌ها را فراموش نکرده است.

وی ادامه داد: در سالیان گذشته شاهد بلایای طبیعی همچون سیل در کشورهای متمدن و ثروتمندی مانند آمریکا نیز بودیم، اما بعد از گذشت چندین سال هنوز مردم آن منطقه نتوانسته اند به شرایط عادی زندگی خود بازگردند.

بسیج سازندگی و روحیه جهادی در ابتدای امسال کشور را از بحران خارج کرد

امام جمعه شاندیز با بیان اینکه بسیج سازندگی و روحیه جهادی در ابتدای امسال کشور را از بحران خارج کرد، تصریح کرد: این نشان می‌دهند که اگر در کشوری روحیه جهاد و از خودگذشتگی وجود داشته باشد در لحظات سخت هیمن روحیه کارگشا خواهد بود لذا این اصلی است که باید از فرمایش های آقا درس بگیریم و روحیه مردم را به این سمت جهت دهیم.

ائمه جمعه سیستان وبلوچستان:
دولتمردان از ظرفیت جهادگران بسیجی استفاده کنند/ کشور به تفکر بسیجی نیاز دارد
به گزارش عصرهامون، روز گذشته جمعی از نمایندگان گروه های جهادی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار بر «پیشرفت بدون حد در اندیشه و کار جهادی»، «لزوم تبدیل حرکتهای جهادی به گفتمان عمومی» و «لزوم ثبات قدم در صراط مستقیم» تأکید کردند.
جهادگران بسیجی سرمایه عظیمی برای کشور هستند
حجت الاسلام حسن خدری، امام جمعه شهرستان زهک در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی ایران تا کنون جهادگران در صف اول خدمات رسانی به مردم بوده اند.

امام جمعه شهرستان زهک افزود: یکی از تاکیدات مهم رهبری جهت وجود گروه های جهادی در مناطق محروم نیز به همین دلیل است چرا که فعالیت این افراد برای رضای خدا و به دور از تعصبات سیاسی است.

وی ادامه داد: جهادگران در هر منطقه ای که پا گذاشته اند ، توانسته اند آبادانی را برای آن منطقه محروم به ارمغان بیاورند.

خدری با بیان اینکه وجود جهادگران بسیجی یک سرمایه بزرگ برای کشور است خاطرنشان کرد: حرکات جهادی از بسیج سرچشمه می گیرد و امروز شاهد آن هستیم که این تحرکات بسیجی وار در تمام جامعه نهادینه شده است.

امام جمعه شهرستان زهک بیان کرد: در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامی دستاورد های بزرگی از جهادگران بسیجی در مناطق مختلف کشور به یادگار مانده است که این مسئله می تواند یک مسیر رو به جلو با شیب تند برای پیشرفت کشور باشد.

وی گفت: اگر امروز در کشور فعالیت عقب افتاده ای دیده می شود باید از ظرفیت بسیج استفاده کرد، چرا که با ورود جهادی می تواند از تمام موانع عبور کرد.

امام جمعه شهرستان زهک خاطرنشان کرد: دولت می تواند از ظرفیت جهادگران بسیجی در تمام عرصه ها استفاده کند چرا که این مسئله باعث رضایت قلبی مردم نیز خواهد بود.

خدری تصریح کرد: مردم ایران اعتماد بسیار بالایی به جهادگران بسیجی دارند چرا که آثار حضور آنها جهت پیشبرد اهداف جامعه در بسیاری از مناطق کشور مشهود است.

وی افزود: جهادگران بسیجی با دست خالی فعالیت هایی بالاتر از توان انجام داده اند که اگر مورد حمایت قرار گیرند می توانند بسیاری از مشکلات کشور را در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع سازند.

دولت از ظرفیت جهادگران بسیجی استفاده کند
حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک، امام جمعه موقت دلگان در گفت وگو با خبرنگار صدای بلوچ افزود: بسیج مستضعفین در این چهل سال گذشته خدمات بیشماری در زمینه های گوناگون در مناطق مختلف کشورمان انجام داده که می طلبد دولت در عرصه های مختلف(سازندگی، عمرانی و…) از ظرفیت جهادگران بسیجی که در همه ماموریت ها سربلند بوده اند، استفاده کند.

وی با اشاره به خدمات جهادگران بسیجی در مناطق محروم، گفت: جهادگران بسیجی اولین افراد بوده اند که برای خدمت رسانی به محرومان استان سیستان و بلوچستان اعزام شده اند.

به گفته وی، امروز جهادگران بسیجی، بدون تردید ادامه‌ دهندگان راه شهداء و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند و در همان مسیر و راه قدم می گذارند.

وی ادامه داد: ‏همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند “اگر بسیج در دوران پس از جنگ نبود و اگر امروز هم نباشد, کمیت این انقلاب و این نظام وهمه حرکتهای سازنده این کشور لنگ است”، واقعا کشور به تفکر بسیجی نیاز دارد جهادگران بسیجی چه در دوران هشت ساله دفاع مقدس و چه اکنون که دوران سازندگی و خدمت به مردم است، پیشگام و پیشقدم بوده اند.

جهادگران بسیجی جوانان انقلابی و ولایی هستند
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری، امام جمعه شهرستان سراوان در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: جهادگران بسیجی در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران به خصوص قشر جوان انقلابی، ولایی و دین دار در تمامی صحنه هایی که مردم دچار گرفتاری شده اند، حضور داشته اند.

وی افزود: در گرفتاری ها و مشکلات ملت، جهادگران بسیجی در خط مقدم حضور داشتند و به خوبی در کمک رسانی و محرومیت زدایی خوش درخشیدند.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: در زمان تجاوز مستکبرین به کشور در هشت سال دفاع مقدس و هم در طول تاریخ و در زمان سیل، زلزله و کمک رسانی جهاد گران بسیجی و انقلابی با حضور به موقع به خوبی مجاهدت کردند.

بامری خاطر نشان کرد: جهادگران بسیجی شخصیت های انقلابی و ولایی در کشور هستند که بنا بر پیروی از ولی امر مسلمین همیشه در صحنه ها و در مناطق کم برخوردار و محروم حضور دارند.

وی تصریح کرد: در سیل اخیر که در برخی از نقاط کشور رخ داده بود، کمک های درخور توجه ای به آسیب دیده گان انجام داده اند و با کمک رسانی به موقع، رضایت مردم را جلب کردند.

امام جمعه سراوان گفت: مجاهدت های جهاد گران بسیجی در حوزه های علمی، موشکی، هوا فضا و مقابله با استکبار نیز بر همگان مشخص است.

کارآمدی و توانمندی جهادگران بسیجی غیرقابل انکار است/دولت در زمینه های مورد نیاز از ظرفیت بسیج استفاده کند

امام جمعه چابهار گفت: اصول و پایه ساختار بسیج براساس جهاد و اخلاص در راه خدا برای خدمات رسانی به مردم و مخصوصا محرومین می باشد که بایستی در هر منطقه فعال شود.

بسیجیان هیچگاه از خدمتگذاری بی منت به مردم خسته نمی شوند
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: امنیت و عزت ایران اسلامی مرهون زحمات و ایثار شهدا که برخواسته از بسیج می باشند بوده است به طوری که فرزندان این کشور برای حمایت از ارزش های اسلامی جانفشانی های خالصانه ای انجام داده اند.

وی با بیان اینکه امروز بسیج در مساجد رشد یافته است، تاکید کرد: بسیجیان در زمان جنگ بهترین مدافع و رزمنده بودند همچنین در زمان بعد از جنگ، بهترین خادمین ملت بودند، در محرومیت زدایی و کمک به زلزله زدگان در صف مقدم قرار داشتند چرا که بسیج مدرسه عشق است و باید فرهنگ بسیج را در کشور تقویت شود.

امام جمعه چابهار ادامه داد: بسیجیان در هشت سال جنگ و تحریم زحمات زیادی را متحمل شده اند ولی هیچگاه خسته نشده و صحنه را ترک نکردند و اینگونه بسیج جهادی را به منصه ظهور رساندند.

وی با بیان اینکه جهادگران بسیجی همیشه اطاعت پذیر و پشت نظام و رهبری ایستاده و باید همه پشتیبان شان باشند، تشریح کرد: بسیج یک تفکر بزرگ است که براساس عدالت ‌محوری، ایثار، اخلاق، شهادت‌ طلبی و اخلاص بنا شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان همیشه مخلصانه در حال خدمت بوده و هیچگاه از خدمتگزاری بی منت به مردم خسته نمی شوند اذعان کرد: بسیجیان با تمام قدرت در مقابل توطئه‌ های دشمن ایستاده اند همچنانکه کلمه بسیج به معنای کامل وحدت در جامعه تبلور یافته در عمل جهادگران بسیجی دشمن شکن رفتار خواهند کرد.

وی یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را همیشه زنده دانست و تصریح کرد: بسیجیان با الگوگیری از امام حسین (ع) و شهداء هیچ وقت ذلت را نمی پذیرند چراکه نهادینه شدن فرهنگ بسیج بسیاری از توطئه های دشمنان را خنثی و آنان را در دستیابی به اهداف شومشان ناامید کرده است.

موسوی در پایان خاطرنشان کرد: دشمن به خاطر این افراد مخلص، جرات تعرض به کشور را ندارد و امروز بالاترین منکر در کشور، تضعیف این قوا است.

امام جمعه موقت گچساران:

جهادگران بسیجی، طلایه دار محرومیت زدایی در کشور/راهکار اقتصاد بیمار جامعه مدیریت جهادی و انقلابی است

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛حجت الاسلام علیرضا صفایی ،امام جمعه موقت گچساران در گفت و گو با آفتاب جنوب ، در خصوص اجتماع بزرگ جهادگران بسیجی در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، و قرائت پیام مهم رهبر انقلاب در این اجتماع گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در بخشی از پیامشان فرمودند که شعار “خدمت‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت” را همگانی کنیدپس می توان اردو‌های جهادی را نماد واقعی خدمت رسانی و سازندگی در عرصه های مختلف کشور برشمرد.

وی افزود:جهادگران بسیجی روزی در دوران ۸ساله دفاع مقدس حماسه آفرینی ها خلق کردند و امروز هم بار دیگر در مناطق محروم کشورمان و در سنگرهای فرهنگی،اقتصادی،کشاورزی،پزشکی و …برای آبادانی این مرز وبوم نقش آفرینی می کنند.

صفایی اظهارکرد:بسیج خود مولود انقلاب اسلامی است و این نهاد مردمی  کلید حل مشکلات نظام بوده و هست ،و امروز نیز در قالب بسیج سازندگی طلایه دار محرومیت زدایی در اقصی نقاط کشورمان شده و جهادگران بسیجی با خدمات خالصانه و ارزشمند نقس موثری در رفع محرومیت ها داشته اند.

امام جمعه موقت گچساران تصریح کرد:تنها راه درمان اقتصادبیمارجامعه همان مدیریت جهادی و انقلابی است که گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی با همت و تلاشی مضاعف توانسته‌اند در این عرصه هم به شایستگی ورود کنند.

صفایی درادامه گفت:به فرموده رهبر معظم انقلاب کار جهادی، به معنی کار برخاسته از ایمان و به کار گیرنده‌ هر چه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است،و امروز هم جهادگران بسیجی فقط در پی حل مشکلات کشورهستند.

وی اظهارکرد:حضور جهادگران بسیجی در مناطق محروم کشور روحیه امید را در دل مردم زنده می کند هرچند معتقدم که باید به نوعی هم روحیه جهادی در بین مسئولین و قشرهای مختلف مردم هم نهادینه شود.

امام جمعه موقت گچساران درادامه افزود:در همین راستا هم بسیج سازندگی گچساران و گروهای جهادی این شهرستان نیز در سال های اخیر با حضور موثر در مناطق محروم این دیار کارهای ارزشمندی انجام داده اند که جای تقدیر و تشکر بسیار دارد.

امام جمعه موقت زنجان:

روحیه جهادی و نوع دوستی جهادگران بسیجی قابل ستایش است/ انسان مومن و انقلابی باید در خدمت جامعه باشد

 

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام میریعقوب موسوی امروز در گفت وگو با خبرنگار موج رسا با بیان اینکه جهادگران بسیجی خدمات بسیاری نسبت به مردم عزیز ایران اسلامی انجام دادند، اظهار کرد: جهادگران در هر نقطه ای از کشور اسلامی برای خدمات رسانی آماده بوده و نیازها را پاسخ می دهند.
وی با بیان اینکه روحیه جهادی و دستگیری از همنوعان از ویژگی های این بسیجیان است، ابراز کرد: نمونه این کار جهادگران بسیجی را در زلزله کرمانشاه و سیل امسال دیدیم.
امام جمعه موقت زنجان با اشاره به اینکه جهادگران بسیجی خودشان را مانند اعضای یک پیکر می دانند، اضافه کرد: همانطور که در اعضای بدن اگر یک عضو احساس ناراحتی کند، تمام اعضا ناراحتی می کنند جهادگران بسیجی نیز با ناراحتی و مشکل مردم احساس ناراحتی می کنند.
وی با بیان اینکه کمک به مردم و دستگیری از نیازمندان ویژگی شاخص جهادگران بسیجی است بیان کرد: انسان مومن و انقلابی باید در خدمت جامعه باشد.
حجت الاسلام موسوی با تاکید بر اینکه جهادگران بسیجی با تمام توان خود در خدمت جامعه هستند، گفت: در حقیقت این جهادگران بسیجی به دستور حضرت امام(ره) و پیروی از رهبر معظم در حال خدمت رسانی به جامعه هستند.

امام جمعه ابهر:

جهادگران بسیجی غیرت مداران عرصه آبادانی کشور هستند/ این جهادگران پیشگامان عمل به بیانیه گام دوم انقلاب هستند

 

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام جعفر رحیمی امروز در گفت وگو با خبرنگار موج رسا با بیان اینکه انسان با کرامت در فرهنگ قرآن به انسان با غیرت می گویند، اظهار کرد: اگر کسی در مشکلات جامعه آن مشکل را رفع کند، یک انسان غیوری است.

وی افزود: اگر کسی اجازه ندهد به ناموسش تجاوز شود، انسان باغیرتی است. یک مسئول فرهنگی باغیرت آن مسئولی است که اجازه ندهد به حریم فرهنگ تجاوز شود.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه در مسئله سیاسی اگر سیاست مدارانه ما اجازه سوء استفاده به دشمن را بدهند آن یک دیپلماسی سیاسی بی غیرت است، گفت: در زمان پیامبر اکرم(ص) مسجد به عنوان یک کانون برای حل گرفتاریها و مشکلات مردم بود، در آن زمان مسجد به عنوان محل تجمع مسلمین بوده و نخستین آن به دست آن بزرگوار بنا گردید تا محلی برای اداء فرائض الهی و مرکز تجمع مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه مسجد در زمان پیامبر محور اردوهای جهادی بود، ادامه داد: خدای متعال دو وظیفه مهم را برعهده انسان گذاشته که بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب نیز در همین راستا است.

رحیمی با بیان اینکه آزادی زمین و آزادی زمینه این دو وظیفه مهم هستند، خاطرنشان کرد: اگر زمینه جامعه در ابعاد فرهنگی، اخلاقی به مسیر درستی هدایت شود، دیگر مشکلات نیز حل خواهد شد.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به ملت ایران نکات عمیق و دقیقی داشتند که باید همه به این نکات توجه کنیم که شامل علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و سبک زندگی است.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه جهادگران علمی ما غیرتمداران علمی و جهادگران فرهنگی غیرتمداران فرهنگی ما هستند، افزود: جهادگرانی که در عرصه آبادانی فعالیت می کنند نیز غیرت مداران این عرصه هستند که ما تلاش این جهادگران بسیجی را در سیل، زلزله و آبادی روستاها مشاهده کردیم.

وی تصریح کرد: کار جهادگران بسیجی همان سیره پیامبر گرامی اسلام است، این جهادگران بسیجی در حقیقت همان خواسته قرآن را انجام می دهند و باید توجه داشت که این جهادگران پیش گامان عمل به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب هستند.

امام جمعه موقت بیرجند:

عامل نجات کشور فرهنگ جهادی است

حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص دیدار اخیر مقام معظم رهبری با جهادگران اظهار کرد: در فرهنگ اسلامی تنها در صورتی کارها به سامان می‌رسد و صلاح، عدالت و امنیت گسترش پیدا می‌کند که تمام مردم برای رضای خدا وارد میدان شوند و جهادی کار کنند.

وی افزود: در طول تاریخ هر جایی جهادی کار شده نتیجه گرفیتم اما هر جایی که عده‌ای جاه طلب و به فکر باند، جناح و دنیای خود وارد میدان شدند شکاف‌های طبقاتی، فساد و اختلاف بیشتر شده و عدالت در این بین قربانی شده است.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: فرهنگ جهادی و برای رضا خدا و خدمت به مردم فعالیت دارد و این فرهنگ می‌تواند نجات بخش کشور باشد.

مختاری اظهار کرد: نیروهای جهادی مخلص، تلاشگر، پاک، مومن و دانشجو حوزوی به هیچ وجه به دنبال دنیا، قدرت، شهرت و شهوات نفسانی نبوده و برای رضای خدا خدمت می‌کنند اگر در کشور در متن قرار گیرند و در تمام حوزه‌های مدیریتی تفکر جهادی نباشد کار پیشرفت نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه علی رغم اینکه در اغلب مسائل از جمله موشکی، دفاعی، جهاددانشگاهی و غیره تفکر جهادی پشت کار بوده رشد کرده‌ایم، تصریح کرد: متاسفانه در مسائل اقتصادی چون اقتصاد در دست آدم‌هایی بوده که با فرهنگ غربی کار کرده و نگاه آنها نگاه جهادی، مردمی، مخلص و خداگونه نبوده با مشکل اقتصادی مواجه شده‌ایم.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر در سطح کلان مدیریت کشور در تمام زمینه‌ها تفکر جهادی غالب و تلاش شود گفتمان جهادی انقلاب که گفتمان اصلی دینی و انقلابی است وجود داشته باشد بوی خوش عدالت دوباره در کشور دیده خواهد شد.

مختاری بیان کرد: وضعیتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد به هیچ وجه برخاسته از فرهنگ ما نیست بلکه فرهنگ مادیِ دنیا زدهِ استکباری است که برای ما رقم خورده و ما نیز ناخواسته گرفتار آن شده‌ایم.

وی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری همیشه خیرات و برکات زیادی دارد، افزود: در حال حاضر باید به گروه‌های جهادی توجه کرده و کمک شود که گروه های جهادی در بخش‌های مختلف فعال شوند و در بسیاری از بخش‌ها کار در دست مردم، جوانان متدین و انقلابی که به هیچ وجهه شائبه‌های باند، فساد، جناح و امثال اینها را ندارند باشد و در این شرایط امید است کشور از شرایطی که با آن مواجه هستیم نجات پیدا کند.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: در سطح کلان کشور و در سطح استان فعالیت گروه های جهادی خوب بوده و علی‌رغم بی تدبیری‌هایی که در سال گذشته و سال جاری انجام شد در کشور در حوزه اقتصادی ایجاد شد و باعث وقوع و مشکلاتی برای مردم شد خوشبختانه با فعالیت خوب و جهادگونه عده‌ای در کشور مانع رسیدن دشمن به اهداف شوم آنها شدند.

مختاری بیان کرد: امروزه شاهد این هستیم که دشمن برای بهم ریختن کشور در زیمنه اقتصادی به اهداف خود نرسیده و دلیل آن حضور نیروهای وابسته به نهاد های مردمی در کشور است که کار خود را به خوبی انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه شاهد نتیجه بخش بودن فعالیت‌های جهادگران  در کشور هستیم و این باعث امیدواری مردم است، خاطرنشان کرد: در جریان سیل و زلزله ابتدای سال و سایر مواقعی که نیازبه کمک است اگر حضور گروه‌های جهادی در میدان نباشد دشمن به اهداف شوم خود خواهد رسید.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: راه گسترش فرهنگ جهادی سخت نیست و باید مردم خود را در این مسیر تربیت کنیم چرا که مایه اصلی فرهنگ جهادی که همان فرهنگ دینی است در کشور وجود دارد و با این فرهنگ می‌توان در مسیر پیشرفت کشور حرکت کرد.

امام جمعه موقت قزوین:

خدمت به محرومان ریشه در سنت الهی دارد/ جهادگران بسیجی فرهنگ ایثار را در عمل نشان می‌دهند

حجت‌‌الاسلام علی قابل در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اجتماع جهادگران بسیجی در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و تاکید مقام معظم رهبری به جایگاه گروه‌های جهادی اظهار کرد: اسلام تعابیر مختلفی از جهاد دارد که در واژه به جد و جهد و تلاش معنا می‌شود.

وی افزود: حفاظت از مرزهای اسلامی که امروز توسط مرزداران صورت می‌گیرد و یا جهاد در مقابل هجوم دشمن مانند جنگ تحمیلی نوعی جهاد محسوب می‌شود.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: در قرآن جهاد با مال و جان هم در ردیف جهاد ذکر شده به طوری‌که بر اساس آیه ۱۰ سوره مبارکه صف، عنوان شده که اگر می‌خواهید که من راهنمایی‌تان کنم به جهادی که به وسیله آن از عذاب دردناک قیامت نجات پیدا کنید باید به چارچوب اعتقادات اسلامی ایمان داشته باشد.

قابل ادامه داد: آنچه که ما امروز به عنوان جهاد سازندگی داریم در قالب جهاد با جان و مال است؛ کسانی هستند که مصالح را برای ساخت خانه یک مستضعف یا مسجد و مدرسه فراهم می‌کنند و گروه دیگری هم آماده می‌شوند که این خدمات را با جان و زحماتشان ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی احیاگر بسیاری از سنت‌های طرد شده‌ای است که در طول تاریخ وجود داشته و یکی از آن‌ها همان جهاد یا بسیج سازندگی است که امروز در کشور داریم.

قابل اضافه کرد: اوایل انقلاب جهاد سازندگی در قالب یک ارگان رسمی فعال علاوه بر جبهه‌های جنگ در داخل روستاها و شهرها خدمات زیادی هم ارائه کرد که بعدها در جهاد کشاورزی ادغام شد.

جهادگران بسیجی از فرصت‌های مهم زندگی خود می‌گذرند

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: امروز این سنت به دستور رهبر انقلاب به سپاه و بسیج واگذار شده و جوانان بسیجی در قالب جهادگران، خدمات ارائه می‌کنند و خداوند می‌فرماید؛ کسانی که در راه خدا با جان و مالشان کمک می‌کنند نیز پاداش بزرگی دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: خداوند برای جهادگران بسیجی پاداش بزرگی در نظر گرفته به طوری که مقام معظم رهبری تاکید کردند که کار شما با تشکر بنده قابل جبران نیست، دلتان اگر محکم باشد خداوند جبران خواهد کرد.

قابل ادامه داد: این کارها به وسیله انسان‌های فهیم، مخلص و خدومی که از فرصت‌های مهم زندگی خود می‌گذرند و در قالب گروه‌های سازندگی، عمرانی، بهداشتی، درمانی و آموزشی برای خدمات رسانی به مردم مناطق محروم، حاصل می‌شود و مجموعه این کارها در غالب جهاد رخ می‌دهد.

امام جمعه موقت قزوین خاطرنشان کرد: از زیبایی‌های جمهوری اسلامی همین جلوه‌های ایثار، از خود گذشتگی و خود را در طبقه محرومین دیدن است و این زیبایی‌‎ها باید در قالب چهره‌ جوانان دیده شود چراکه از خانواده‌های خود می‌گذرند تا بتوانند به افراد بی بضاعت کمک کنند.

وی اظهار کرد: حضور در عرصه‌های بسیج سازندگی در واقع نوعی انتقال فرهنگ و هجرت محسوب می‌شود، با این کارها فرهنگ ایثار و خدمت به دیگران انتقال پیدا می‌کند.

قابل در پایان گفت: در روایات تاکید بسیاری بر خدمات رسانی شده است به طوری که بعد از واجبات الهی کاری افضل‌تر و بالاتر از خدمت به محرومین نیست؛ امیدواریم این فرهنگ نسل به نسل در میان جوانان ما انتقال یابد.

امام جمعه موقت پارس آباد:

جهادگران بسیجی، پیشگامان خودکفایی در کشور هستند/ بسیج سازندگی روحیه امید و سرزندگی را به کشور تزریق کرد

حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل احمدی امام جمعه موقت پارس آباد در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با بیان اینکه جهادگران بسیجی نقش بسزایی در ارتقای فرهنگ کشور دارند گفت: این جهادگران با صبر و استقامت خود علی رغم دستان خالی، در طول سالیان متمادی در همه جای کشور حماسه آفرینی کردند.

بسیج سازندگی روحیه امید را به کشور تزریق کرد

احمدی با بیان اینکه بسیج سازندگی به کمک جهادگران بسیجی توانست روحیه امید و سرزندگی را به معنی واقعی به کشور تزریق کند، شرایط اقتصادی حاکم بر کشور را متذکر شد و گفت: مردم ایران امروز معتقدند که بسیج سازندگی با حرکت های جهادی خود و استفاده از نیروهای متخصص و با ایمان همچون جهادگران بسیجی با دست یابی به تکنولوژی های روز و فناوری های پیشرفته، ایران اسلامی را از این بحران به سلامت عبور خواهند داد.

وی با بیان اینکه جهادگران بسیجی با قدم گذاشتن در راه شهدا، توانستند با همان اخلاص و نیت پاک، کارهای بزرگی در نقاط محروم جامعه انجام دهند گفت: جهادگران بسیجی علاوه بر محرومیت زدایی در بخش های عمرانی، با ارتقای سطح دانش مردم، در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام نیز ایستادند و با کمترین هزینه، پروژه های میلیاردی دشمنان را در تغییر سبک زندگی مردم این آب و خاک ناکام گذاشتند.

جهادگران بسیجی، پیشگامان حرکت به سمت گام دوم انقلاب

احمدی در ادامه سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: جوانان امروز با تأسی از جوانان دیروز که در تحقق انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با ایثارگری خود حماسه آفرینی کردند، قدم در تحقق گام دوم انقلاب نهادند و در قالب حرکت های جهادی با بهره گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی با تمام وجود در عرصه های مختلف حاضر شده و بی ادعا در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی می کوشند.

حرکت های جهادی نمونه و الگوی پیش روی دولتمردان در حل مشکلات کلان کشور

امام جمعه موقت پارس آباد در پایان سخنان خود به نمونه هایی از فعالیت های ارزشمند جهادگران بسیجی اشاره کرد و گفت: همین عید امثال و وقوع سیلاب شدید در استان های گلستان، مازندران، لرستان، خوزستان و شیراز  آن هم در ابتدای سال و زمانیکه همه دستگاه های دولتی در تعطیلات نوروزی به سر می بردند، این جهادگران بسیجی بودند که از همه جای کشور برای خدمت رسانی به مردم به سمت مناطق سیل زده سرازیر شدند و با همت والای خود از ایجاد بحران تاریخی درکشور جلوگیری کردند.

وی با بیان اینکه حرکت های جهادی مولود انقلاب اسلامی است، گفت: حضور جهادگران بسیجی در عرصه ها و برهه های مختلف و عملکرد درخشان آنها در جای جای کشور در واقع ارائه الگوی عملی ایرانی و اسلامی برای مدیران ارشد کشور در اداره مملکت و پیشرفت برق آسای ایران اسلامی در جهان است، چراکه به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی، تنها راه پیشرفت کشور و عبور از بحران هایی که دشمنان برای متوقف کردن انقلاب اسلامی در جهان دارند، همان مدیریت جهادی توأم با روحیه انقلابی است.

امام حمعه موقت پارس آباد خواستار توجه به جهادگران بسیجی شد و گفت: در وضعیت فعلی کشور نهادهای دولتی و حکومتی باید به جهادگران بسیجی میدان داده و با حمایت همه جانبه از آنها، زمینه های تعالی جامعه را بیش از پیش فراهم کنند چراکه ایران اسلامی در مرحله دوم انقلاب، نیازمند نیروهای جوان متخصص و متعهد دارای روحیه جهادی و انقلابی است.

امام جمعه موقت زنجان:

روحیه جهادی و نوع دوستی جهادگران بسیجی قابل ستایش است/ انسان مومن و انقلابی باید در خدمت جامعه باشد

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام میریعقوب موسوی امروز در گفت وگو با خبرنگار موج رسا با بیان اینکه جهادگران بسیجی خدمات بسیاری نسبت به مردم عزیز ایران اسلامی انجام دادند، اظهار کرد: جهادگران در هر نقطه ای از کشور اسلامی برای خدمات رسانی آماده بوده و نیازها را پاسخ می دهند.
وی با بیان اینکه روحیه جهادی و دستگیری از همنوعان از ویژگی های این بسیجیان است، ابراز کرد: نمونه این کار جهادگران بسیجی را در زلزله کرمانشاه و سیل امسال دیدیم.
امام جمعه موقت زنجان با اشاره به اینکه جهادگران بسیجی خودشان را مانند اعضای یک پیکر می دانند، اضافه کرد: همانطور که در اعضای بدن اگر یک عضو احساس ناراحتی کند، تمام اعضا ناراحتی می کنند جهادگران بسیجی نیز با ناراحتی و مشکل مردم احساس ناراحتی می کنند.
وی با بیان اینکه کمک به مردم و دستگیری از نیازمندان ویژگی شاخص جهادگران بسیجی است بیان کرد: انسان مومن و انقلابی باید در خدمت جامعه باشد.
حجت الاسلام موسوی با تاکید بر اینکه جهادگران بسیجی با تمام توان خود در خدمت جامعه هستند، گفت: در حقیقت این جهادگران بسیجی به دستور حضرت امام(ره) و پیروی از رهبر معظم در حال خدمت رسانی به جامعه هستند.

 

انتهای پیام/