امروز سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
۱۱:۴۷:۵۱ - دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس منابع طبیعی بجستان خبرداد:
توزیع ۱۸ هزار نهال رایگان در بجستان
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بجستان در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار بجستان نیوز از توزیع ۱۸ هزار نهال رایگان بین شهروندان، ادارات، نهادها و دهیاری‌ها بجستان خبرداد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بجستان در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار بجستان‌نیوز اظهار کرد: همزمان باشروع هفته منابع طبیعی و آبخیزداری امسال با شعار  “منابع طبیعی با مردم برای مردم” که از ۱۵ تا ۲۱ اسفند ماه با توزیع رایگان ۱۸ هزار نهال بین شهروندان، ادارات، نهادها و دهیاریهای شهرستان آغاز شد.

 

مصطفی خاکپور ادامه داد: در راستای حفظ و حراست از پوشش گیاهی، منابع طبیعی، توسعه فضای سبز و نشر فرهنگ درختکاری ۱۸ هزار نهال تقریبا سازگار باشرایط آب و هوایی منطقه ازقبیل اقاقیا، زبان گنجشک، زیتون تلخ، کاج، سرو، ارغوان، عرعر، بنه و بادامشک جهت کاشت در روستاها و سطح شهر توزیع شد.

 

وی اذعان کرد: ازطرفی با توجه به اینکه قسمت وسیعی ازسطح شهرستان در منطقه بیابانی و حاشیه کویری واقع شده است و هرساله پروژه های متعدد مقابله با بیابانزایی اجرا میشود، در همین راستا همزمان با هفته منابع طبیعی اقدام به کاشت گونه های بیابانی در سطح ۳۰۰ هکتار از عرصه های بیابانی شهرستان شد.

 

خاکپور خاطرنشان کرد: از آنجایی که حدود نیمی از مساحت استان و نیمی از مساحت شهرستان را عرصه های بیابانی شامل میشود و از طرفی دارای کانونهای بحرانی فرسایش بادی هستیم میطلبد مشارکت و نگاه ویژه در این امر با توجه به شعار سال داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب