امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
۲۰:۱۴:۴۷ - جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تجارت چمدانی ایران به ۴۴ میلیون دلار رسید
  صادرات ایران از طریق تجارت چمدانی در هفت ماهه سال ۱۳۹۳ به حدود ۴۴ میلیون و ۵۰۸ هزار دلار رسیده است. در کنار مبادلات تجاری ایران با کشورهای عضو CIS تجارت محدود و کوچکی دیگر نیز در گمرکات مرزی در شمال، شمال شرق و شمال غرب کشور از طریق مرزنشینان ساکن کشورهای فوق صورت […]

اخبار,اخباراقتصادی ,تجارت چمدانی

 
صادرات ایران از طریق تجارت چمدانی در هفت ماهه سال ۱۳۹۳ به حدود ۴۴ میلیون و ۵۰۸ هزار دلار رسیده است.

در کنار مبادلات تجاری ایران با کشورهای عضو CIS تجارت محدود و کوچکی دیگر نیز در گمرکات مرزی در شمال، شمال شرق و شمال غرب کشور از طریق مرزنشینان ساکن کشورهای فوق صورت می گیرد که محدود به اقلام کالایی خاصی بوده و به آن تجارت چمدانی اطلاق می شود.

بر اساس این گزارش در هفت ماه سال ۱۳۹۳ حدود ۴۴ میلیون و ۵۰۸ هزار دلار و در هر روز به طور متوسط ۲۰۶ هزار دلار کالا از طریق تجارت چمدانی از گمرکات مرزی به کشورهای CIS ارسال شده است که این رقم حدود ۰.۲۳ درصد از ارزش کل صادرات کشور را تشکیل می‌دهد.

بر اساس اعلام گمرک طی هفت ماهه سال گذشته صادرات از طریق تجارت چمدانی حدود ۶۰ میلیون و ۷۵۰ هزار دلار بوده است که ۰.۳۴ درصد از ارزش کل صادرات کشور را در مدت مذکور شامل شده است.

به این ترتیب مقایسه ارزش صادرات در این مدت حاکی از کاهش ۲۶.۷۴ درصدی تجارت چمدانی طی هفت ماهه سال ۱۳۹۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

در مدت هفت ماه سال جاری گمرک آستارا با اختصاص ۱۳ میلیون و ۳۸ هزار دلار و مجموع ۲۹.۲۹ درصد از ارزش تجارت چمدانی رتبه اول، گمرک بیله سوار با اختصاص شش میلیون و ۲۵هزار دلار یا ۱۳.۵۴ درصد رتبه دوم و گمرک سرو با اختصاص پنج میلیون و ۳۰۵ هزار دلار یا ۱۱.۹۲ درصد از ارزش تجارت چمدانی رتبه سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در مدت مشابه سال گذشته گمرک‌های باج گیران با ۴۸ درصد، آستارا ۱۷ درصد و گمرک پل دشت با اختصاص شش درصد از ارزش کل تجارت چمدانی رتبه سوم را به خود اختصاص داده بودند.

براین اساس آمار حاکی از این است که طی هفت ماه سال ۱۳۹۳ صادرات تجارت چمدانی از لحاظ ارزش از گمرک منطقه آزاد بندرانزلی دارای کاهش ۸۸ درصدی، گمرک پل دشت کاهش ۸۶ درصدی، گمرک باجگیران کاهش ۸۴ درصدی، گمرک سرخس کاهش ۲۰ درصدی و گمرک اینچه برون دارای کاهش پنج درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌اند.

همچنین دراین مدت صادرات تجارت چمدانی از گمرک جلفا با ۵۹۰ درصد، نوردوز ۹۱ درصد، سرو ۷۶ درصد، بیله سوار ۵۵ درصد، لطف آباد ۵۰ درصد و آستارا با رشد ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب