امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۱۲:۲۵:۰۹ - یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تامین امنیت در سایه تحقق قول معاونت زائر، استانداری / پلیس بجستان هم‌چنان در انتظار کانکس
طی گزارشی که در راستای تامین امنیت کمربندی بجستان تهیه شد متوجه شدیم معاونت زائر استانداری قول بر تهیه یک کانکس برای پلیس بجستان داده است تا با حضور درمسیر تردد و محل اسکان زائرین آقا علی ابن موسی الرضا (ع) زمینه تامین امنیت و آرامش خاطر مسافران را تهیه کند امام هنوز اقدامی از سوی معاونت امور زائرین استانداری صورت نگرفته است.

به گزارش بجستان‌نیوز، چند شب پیش طی تماسی که بیان‌گر نا آرامی و چند مورد سرقت از کامیون های ترانزیت مسیر بجستان بود ما را برآن داشت تا با حضور در محل فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بجستان صحت سقم آن را جویا شویم.

 

فرماندهی نیروی انتظامی بجستان در همین راستا به خبرنگار بجستان‌نیوز گفت: از ابتدای سال جاری هیچ گونه گزارشی دال بر سرقت از کامیون و یا هر گونه سرقت دیگر در حاشیه شهر و راههای اصلی محدوده شهرستان بجستان به نیروی انتظامی گزارش نشده است.

 

سرهنگ قدیر مصرخانی در ادامه افزود: شهرستان بجستان سال درخشانی را آغاز کرد به طوری که در یک ماهه ابتدای سال جاری حتی یک گونه سرقت هم در شهرستان نداشتیم و سرقت‌ها  در سه ماهه ابتدای امسال نسبت به مشابه سال گذشته کاهش ۳۳ درصدی دارا بود.

 

وی از فعالیت مامورین نیروی انتظامی در راستای کشف سارقان  گفت و گفت: بیش از ۷۳ درصد سرقت‌های صورت گرفته در شهرستان، کشف و سارقان آن به مراجع قضایی تحویل داده شده است و و همچنین در ماه جاری ۱۰۰ درصد سرقت ها صورت گرفته در شهرستان کشف شد.

 

فرمانده نیروی انتظامی بجستان ضمن اشاره به تعدادی از سرقت ها همچون کبوتر، باتری موتور، کپسول گاز، مبالغ ناچیز پول، و امثال این که ارزش مالی زیادی ندارد اذعان کرد: برخی سرقت ها هزینه‌ای که  نیروی انتظامی برای پیگیری سرقت متحمل میشود بیشتر از مال مسروقه است و از این رو ما با حس احساس مسئولیت پیگیر هستیم تا مردم خدای ناکرده ذره احساس ناامنی نکنند ولی از آن طرف از مردم انتظار داریم نکات ایمنی را رعایت کنند تا باعث خسارت به خود و بیت المال نشوند.

 

مصرخانی تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات و تامین امنیت با اجرای نکات پیشگیرانه سعی بر این داریم تا سرقت ها در بجستان به صفر برسانیم و در همین راستا گشت‌های نیوری انتظامی بجستان بصورت شبانه روزی فعال است،و سعی میشود خدشه ای در امنیت شهر وارد نکند و بهترین بهره بری که همان امنیت بالاست داشته باشیم.

 

 

وی تامین امنیت جاده های مواصلاتی که از این شهرستان می‌گذرد را مهم  دانست و عنوان کرد: این فرماندهی برای تامین امنیت جاده ها و اماکن اسکان مسافرین در جاده و شهر، شبانه روزی گشت‌های فعال دارد  و در همین جهت طی نشستی با  معاونت امور زائرین استانداری، درخواست یک کانکس برای کمربندی بجستان داشتیم تا با استقرار آندر مسیر تردد و محل اسکان مسافرین و کامیون ها بصورت گسترده تر در این مکان حاضر و باعث تامین امنیت پایدار باشیم و در این نشست قول مساعد برای تامین کانکس داده شد.

 

با توجه و گفته مردم، کسبه کمربندی شهر بجستان و مسافرین تقریبا این مکان امن است ولی مسافرین با توجه به شرایط و نبود پلیس مستقر کمی احساس نا امنی می‌کنند خوب برای تامین امنیت مسافرین و کسانی که از این مسیر تردد می‌کنند انتظار منطقی است که حضور پلیس را خواستار باشند تا با خاطری جمع از این مسیر تردد و اسکان داشته باشند.

 

همان گونه که فرمانده انتظامی بجستان اشاره کرد  رایزنی برای کانکس پلیس در حاشیه شهر بجستان با معاونت امور زائرین استانداری خراسان رضوی داشته و قول مساعد در جهت تامین این کانکس داده شده است ولی با توجه به اینکه پیک سفرها تابستان به سر میبریم  و از طرفی شهرستان بجستان پیشانی استان خراسان رضوی و پذیرای زائرین هشت استان است این قول نیاز به توجه بیشتر داشته که به فراموشی سپرده شده است در غیر این صورت تا به امروز این خواسته بحق مسافرین و زایرین آقا محقق میشد.

 

امیدواریم تا هرچه زودتر با استقرار این کانکس نگرانی از مسافرین و زائرین آقا علی ابن موسی الرضا (ع) دور و امنیت پایدار در این منطقه با حضور پلیس حاصل شود.

 

انتهای پیام/

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب