امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۱۵:۲۹:۳۵ - چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همزمان آخرین روز از هفته دولت؛
بیش از ۱۵ میلیارد ریال پروژه در بخش یونسی افتتاح و کلنگ زنی شد
همزمان با آخرین روز از هفته دولت بیش از ۱۵ میلیارد ریال پروژه در بخش یونسی ازتوابع شهرستان بجستان افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش بجستان‌نیوز، مسئولان شهرستان بجستان صبح امروز با حضور در روستای سردق از خانه بهداشت این روستا که با اعتباری بالغ بر ۳۶۰ میلیون ریال بهسازی شده بود دیدن کردند و در ادامه حضور خود در این روستا زمین ورزشی که با اعتبارات دهیاری در مساحتی به وسعت هزار و ۷۵۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیون ریال افتتاح کردند.

 

دومین ایستگاه مسئولان شهرستان بجستان کیلومتر ۳ جاده روستای فخرآباد به منصوری بود که با حضور در چاه موتور مهریزی، طرح آبیاری قطره ای این چاه موتور با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال” ۸۰۰ میلیون آن  توسط خود مالک  و ۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون آن  از محل اعتبارات بلاعوض دولتی” در وسعت ۴۶ هکتار  افتتاح شد.

 

در ادامه افتتاحات آخرین روز از هفته دولت فرماندار، امام جمعه، مسئولان شهرستانی و تعدادی از مسئولان محلی با حضور در روستای مرندیز از نمایشگاه اقتصاد مقامتی و توانمندی زنان روستایی که به مناسبت هفته دولت در مسیر تردد زائرین بارگاه رضوی دایر بود دیدن کردن به گفته محمود اسماعیل زاده مسئول گروه جهادی سفیران همدلی روستای مرندیز این نمایشگاه در راستای شناسایی توانمندی زنان روستایی دایر شد و همراه با برنامه ها، بازی های محلی و ایستگاه صلواتی است.

 

در حاشیه این نمایشگاه اقتصاد مقامتی و توانمندی زنان روستایی پارک پاکزاد روستای مرندیز واقع شده که قدمت ۱۵ ساله ای داردبا مشارکت مردمی نهال کاری شده بود، سال گذشته دهیاری این روستا آبیاری این پارک را با اعتباری ۸۰  میلیون ریالی قطره ای کرد و امروز در راستای تسطیح  و فضا سازی این پارک با هزینه کرد ۹۰۰ میلون ریال از محل اعتبارات توسعه روستایی، آماده استفاده زوار و مردم روستای مرندیز قرار گرفت.

 

شهر یونسی آخرین ایستگاه اخرین روز دولتی ها بود، در اولین قدم مسئولان شهرستان و محلی با حضور در محل چاه آب شرب این شهر که در دهه فجر سال گذشته کلنگ خورده بود و بعد هزینه کرد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مرحله استصحال آب شیرین را سپری کرد، دیدن کردند”به نقل از رئیس آبفای شهرستان بجستان این پروژه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعتبار برای تکمیل آن لازم است”.

 

دومین پروژه آب و فاضلاب در این شهر احداث ساختمانی با زیر بنای ۹۰ و اعتبار۸۰۰ میلیون ریالی بود”این پروژه در محل مخزن هوایی تامین آب شرب یونسی که در حال حاضر با وجود منابع بتنی بلا استفاده قرار گرفته استاحداث می شود” کلنگ آن توسط امام جمعه بجستان به زمین خورد.

 

در این شهر یک واحد به نمایندگی از ۲۶ واحد مسکونی شهری و روستایی شهرستان بجستان که توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) سرجمع  با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای مدد جویان احداث شده بود افتتاح شد این ۲۶ واحد مسکونی طی یک سال گذشته و از هفته دولت سال ۹۵ تا همین هفته در سال ۹۶ با تامین اعتباری ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون بصورت بلاعوض و ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون به صورت وام مسکن روستایی احداث شد.

 

تعمیر و بازسازی ۷۳ واحد مسکن با اعتباری بالغ بر ۸۲۰ میلیون ریال، احداث ۴۰ واحد سرویس بهداشتی و حمام با اعتباری بالغ بر۴۳۳ میلیون ریال  و  ۲۹ مورد کمک به تکمیل واحدهای نیمه تمام و فضا های خودکفایی با اعتباری بالغ بر ۳۱۰ میلیون ریال و همه بصورت بلا عوض  از دیگر پروژه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) بجستان بود که طی یک سال گذشته به بهره برداری رسید.

 

دو پروژه پایانی این شهر پروژه‌های شهرداری یونسی بود که یک مورد آن بهسازی به وسعت ۱۱۰۰متر مربع در مزار شهدای این شهر و با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال بود که به بهره برداری رسید.پروژه بعدی شهرداری یونسی کلنگ زنی ساختمان آمفی تئاتر با  وسعت ۳۲۰ متری و ظرفیت بیش از ۱۵۰ نفر بود که پیش بینی هزینه ۴ میلیارد ریالی برای این پروژه شده است.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب