امروز شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
20:39:40 - سه‌شنبه 6 ژانویه 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به بهانه جشن‌های مذهبی به مقدسات دیگران اهانت نشود
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ به بهانه جشن‌های مذهبی به مقدسات دیگران اهانت نشود بزرگان شیعه و سنی باید توجه داشته باشند که دشمنان اسلام، مسلمانان را به جنگ‌های داخلی نکشانند. شیعه واقعی باید رعایت اخلاق اسلامی و احترام به هم‌نوعان را از تعالیم ائمه (ع) بیاموزد و نباید به بهانه جشن‌های مذهبی به مقدسات […]

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

به بهانه جشن‌های مذهبی به مقدسات دیگران اهانت نشود

بزرگان شیعه و سنی باید توجه داشته باشند که دشمنان اسلام، مسلمانان را به جنگ‌های داخلی نکشانند. شیعه واقعی باید رعایت اخلاق اسلامی و احترام به هم‌نوعان را از تعالیم ائمه (ع) بیاموزد و نباید به بهانه جشن‌های مذهبی به مقدسات پیروان مذاهب دیگر بی‌احترامی کرد. حاصل اختلاف، تقویت گروه‌هایی همچون داعش، بوکوحرام، جبهه النصره، وهابی‌ها و سلفی‌ها می‌شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حمایت از گروه تروریستی داعش توسط بعضی از کشورهای منطقه را بی‌تدبیری سیاسی و عدم آینده‌نگری خواند و گفت: بزرگان شیعه و سنی باید توجه داشته باشند که دشمنان اسلام مسلمانان را به جنگ‌های داخلی نکشانند.

به گزارش «تابناک»، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار «سید عمار حکیم» رئیس مجلس اعلای عراق، سخاوت و شجاعت را دو ویژگی ممتاز مردم عراق و بروز آن را در راهپیمایی اربعین امسال دانست.

وی اظهار داشت: در شرایطی که نا‌امنی در هر گوشه از خاک عراق هست، مردم از سراسر کشور به سوی کربلا به راه می‌افتند و مردم شهرهای مسیر از انبوه میهمانان پذیرایی می‌کنند که این اقدام باعث جلب توجه ناظران جهانی به ویژگی‌های شیعیان و مردم عراق شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهربانی با مردم را سرلوحه گفتار و رفتار اهل بیت (ع) خواند و گفت: شیعه واقعی باید رعایت اخلاق اسلامی و احترام به هم‌نوعان را از تعالیم ائمه (ع) بیاموزد و نباید به بهانه جشن‌های مذهبی به مقدسات پیروان مذاهب دیگر بی‌احترامی کرد.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر ضرورت وحدت و همدلی برای جهان اسلام به خصوص در عراق‌ ادامه داد: حاصل اختلاف، تقویت گروه‌هایی همچون داعش، بوکوحرام، جبهه النصره، وهابی‌ها و سلفی‌ها می‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: حتی اگر تروریست‌ها موفق شوند با زور اسلحه مناطقی را بگیرند، وقتی نوبت به حاکمیت و رضایت مردم رسید، تروریست‌ها نمی‌توانند، چون اقدامی جز کشتن مردم و غارت اموال و زورگویی به آن‌ها نمی‌دانند.

وی با بیان اهداف تقویت گروه‌های تروریستی در سرزمین‌های اسلامی اضافه کرد: تأسیس پایگاه‌های نظامی از سوی دشمنان، نشان از برنامه‌های آنان برای ماندن طولانی در سرزمین‌های اسلامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین نقش شخصیت‌ها و مردم کردستان عراق را برای حفظ و ثبات امنیت در آن کشور مهم و برجسته توصیف کرد.

وی با تأکید بر لزوم همکاری ایران و عراق و زمینه‌های فراوان گسترش همکاری‌ها، اظهارداشت: تهران و بغداد با منابع غنی، موقعیت جغرافیایی و مکتب اهل بیت (ع)، ظرفیت‌های همکاری با همه دنیا را دارند.

‌* همگرایی شیعه و سنی دشمنان را عصبانی کرده است

حجت الاسلام و المسلمین سید عمار حکیم نیز در این دیدار با یادآوری تعابیری که آیت الله شهید سید محمدباقر حکیم و مرحوم آیت الله سید عبدالعزیز حکیم درباره آیت الله هاشمی رفسنجانی داشته‌اند، گفت: تاریخ، مقاطع فراوانی از نقش کلیدی و تأثیرگذاری فراوان جناب عالی در عراق سراغ دارد که به دنبال مصالح و منافع مردم تلاش می‌کردید.

رئیس مجلس اعلای عراق با ارایه گزارشی از برنامه‌های اربعین امسال و حضور ۲۰ میلیونی مردم‌ افزود: خودم از بصره تا کربلا همراه مردم بودم و موارد فراوانی از عشق آنان را به اباعبدالله الحسین (ع) و عزادارانش دیدم.

وی با تشریح اوضاع سیاسی و امنیتی عراق و همگرایی مردم شیعه و سنی عراق‌ گفت: همین همگرایی است که دشمنان را عصبانی می‌کند تا دست به اقدامات وحشیانه و تروریستی بزنند که فکر می‌کنیم بروز گروه‌هایی چون داعش آخرین تلاش‌های آنان است.

حجت الاسلام والمسلمین حکیم‌ با ارایه تحلیلی از اوضاع شیعیان در جهان اسلام و به ویژه در عراق، اظهار داشت: شیعه، عراق را برای همه مردم با همه مذاهب و قومیت‌ها می‌خواهد و در یازده سال گذشته نشان داده که به رغم اختلافات داخلی، در کلیت عراق به اصل دموکراسی اعتقاد دارد و به لوازم آن پایبند است.

رئیس مجلس اعلای عراق همکاری کُرد و شیعه برای تداوم امنیت در کشور را ضروری دانست و گفت: اصل برای ما حفظ تمامیت ارضی عراق است که با تروریست‌های بعثی و داعش می‌جنگیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب