امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۰:۳۷:۴۶ - چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهانه‌ای به نام اعتبارات/ فقط ۶ میلیارد تومان تا بجستانی بدون راه روستایی خاکی
رئیس راهداری بجستان گفت: ۲۰ کیلومتر جاده خاکی روستاهای بالای ۵۰ خانوار بجستان فقط با ۶ میلیارد تومان تکمیل می‌شود که دیگر در بجستان راه خاکی برای روستا های بالای ۵۰ خانوار وجود نداشته باشد.

به گزارش بجستان‌نیوز، روستای قاسم‌آباد در۳۷کیلومتری جنوب غربی بجستان با ۱۹۵ خانوار واقع شده است بزرگترین مشکل این روستا، خاکی و نامساعد بودن جاده آن است.

حسین عابدی یکی از اهالی روستای قاسم آباد در گفت وگو با خبرنگار بجستان نیوز به مشکلات این روستا پرداخت و گفت:  بزرگترین مشکل این روستا خاکی و نامساعد بودن جاده آن است جاده‌ای که شماره هرآژانسی بگیرید ازبجستان بگی میخواهم بروم قاسم‌آباد اول درباره جاده خرابش صحبت می‌کند و بعد کرایه،  به هرحال مشکل نیامدن آژانس نیست این روگفتم که مردمی که جاده روندیدند بیشترتوشرح واقعیت قراربگیرند، ازسال ۷۸ عملیات ساخت جاده شروع شده است، آن موقع ما بچه بودیم ۲۴کیلومترش که جاده مشترک چند روستا است تا نوبهارآسفالت شد، ولی ۱۳کیلومتردیگر آن که فقط مخصوص قاسم‌آباد است خاکی و رها مانده است.

 

وی افزود: چرا جاده دیگر روستا ها با کوهای بیشتر ، کوها تراشیده شده جاده و به شکل ازاد راه درست شده است  با  آن مخارج  و در مراحل پایانی است ولی جاده قاسم‌آباد به اولین کوه که رسیده،  کنار نوبهار اولین ترانشه اش به صورت نیمه کاره رهاشده است؟

 

عابدی  اذعان کرد: این طوری بی توجهی می‌شود به قاسم‌آباد مظلوم وبی دفاع! کارشناس بیارید اگه جاده کفی و دشت قاسم اباد اندازه ۳کیلومترجاده کوهستانی نیان هزینه داشت بنده پاسخگو هستم.

 

این ساکن روستای قاسم‌آباد از خودمختاری پیمانکار گفت و گفت: چرا پیمانکاری که بصورت خود مختار بدون اطلاع مسئولان آمد جاده قاسم آباد یک کم، کارکرد و رفت چسبید به جاده روستای دیگر حتما اون جاده پرخرج یک بودجه ای داشته و چیزی گیرش اومده که جاده قاسم‌آباد را رها کرد!

 

وی ادامه داد: مسئولان محترم نسل جوان ما دارد پیرمیشود، در آرزوی یه جاده آسفالت خواهند ماند. انشاءالله سعی کنید به نسل بعدی برسه مگه ما انسان ومسلمان نیستیم یا از تبعه کشوری دیگریم؟

 

عابدی خاطرنشان کرد: یکی پاسخ خواهد داد که بودجه نداریم چطور بودجه نیست که برای بقیه هست و مراحل پایانی ساخت آن جاده هاست ولی جاده قاسم‌آباد  چند دهه هست که رهاشده است.

 

وی ضمن اشاره به درآمد کم روستائیان عنوان کرد: مگر مردم ما چقدر درآمد دارند که هرماه یه جفت لاستیک بخرند؟ مسئولان محترم لطفا اگر توجهی می‌شود همه به یک چشم باشد که حقی ضایع نشود خودتون درجریانید که مردم قاسم‌آباد مظلوم وبی دفاع واقع شده‌اند، مدیون این مردم نشوید.

 

دهیار روستای قاسم آباد در گفت و گو با خبرنگار بجستان نیوز به مشکلات این روستا پرداخت و اظهار کرد: قرار بود جاده روستای قاسم آباد تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری برسد ولی به گفته مسئولان مشکل نبود اعتبارات مانعی برای تکمیل این پروژه را شد.

 

اکبری ابراز نا امید  از قولهای داده شده کرد و گفت: در سفر اخیر مهندس بنایی قول تأمین اعتبار وشروع آسفالت به زودی داده اند.

 

 

وی به مشکلات این روستا پرداخت و خاطر نشان کرد: مشکل بزرگ دیگر این روستا، نداشتن شبکه های دیجیتال ونیز قطع شدن  ۴ شبکه اصلی است که اکثر جوانان به ماهواره روی آورده اند و این خود زمینه آسیب اجتماعی است و باید قبل از اینکه ماهواره در این روستا همه گیر شود فکری اندیشد چون وجود ماهواره باعث تغییر سبک زندگی خواهد شد و فاصله گرفتن از زندگی اسلامی خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد گذاشت.

 

 

مدیر راهداری بجستان در پاسخ به خبرنگار بجستان نیوز و مشکلات حوزه جاده روستایی اظهار کرد: در شهرستان بجستان حدود ۲۰ کیلومتر دیگر جاده خاکی وجود دارد  که روستا های بیش از ۵۰ خانوار است و نیاز به اعتباری بالغ بر۶ میلیارد است، سال گذشته اعتباراتی دیده شده ولی متاسفانه تخصیص ها کامل نبود و کار بصورتی که پیش بینی شده بود پیش نرفت.

 

حسن غفوریان  به مشکلات اعتباری پرداخت و تصریح کرد: نبود اعتبارات لازم زمینه ای شده تا ۲۰ کیلو متر باقی مانده جاده های روستاهای بالای ۵۰ خانوار بجستان با کندی پیشرود  نامه نگاری ها صورت گرفته است و امیدواریم تا حداقل در سال ۹۶ این ۲۰ کیلومتر را به حداقل خود کاهش بدهیم.

 

وی به مشکلات جاده قاسم آباد پرداخت و اذعان کرد: ۶ کیلومتر این جاده باقی مانده که با وجود کوه در مسیر راه  و جنس سخت این کوه نیاز به انفجار است و از ان طرف انفجار هزینه بر است و این خود روند کندی این جاده راه را تسریع کرده است.

 

رئیس راهداری بجستان  خاطر نشان کرد: قرارداد جاده های روستا های نیان و قاسم آباد به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال بسته شده است و امیدواریم هر چه زودتر هزینه ها تامین  این پروژه نظم بگیرد و بتوان به بهره برداری رساند.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب