امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶
۱۴:۰۰:۴۸ - جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه بجستان مطرح کرد:
بسیج زرهی است بر تن ایران
امام جمعه بجستان گفت: امام فرموند؛ تا بسیج هست دشمن هیچ گونه لطمه ای به انقلاب و نظام نخواهد توانست وارد کند و حضور بسیج در جنگ را همه دیدند و اگر در جنگ بسیج نمیبود سرنوشت جنگ تغییر میکرد، پس با این تفاسیر و وجود تاثیر گذاری بسیج وظیفه همه ما تلاش بر حفظ و پیشرفت آن است و میتوان این گونه گفت که بسیج به مانند زرهی است بر تن این کشور که ان را در برابر تهاجمات دشمن مصون میکند.

به گزارش بجستان‌نیوز، امام جمعه بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلای بجستان برگزار شد ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن  مجتبی (ع) اظهار کرد: پیامبر اسلام در ایام اختضار بیشترین دغدغه ای که داشتند امتشان بود و طوری که جبریل در بیان و طلب خواسته پیامبر (ص) از خداوند، پیامبر سه بار گفت “امتی”  برای سرنوشت امت خود بسیار دغدغه داشت و نگران آن بود امتی که  کمتر از ۷۵ روز دیدیم چه بلایی بر سردخترش آوردند ولی با وجود این همه باز هم پیامبر دغدغه این امت را داشت و دارد.

 

حجت الاسلام حسین وحیدی به امانات معرف پیامبر(ص) “کتاب و عترت” در بین امت خود پرداخت و گفت: دهه وقف از ایام پیش رو در هفته جاری است و مردم این منطقه الحمدالله نسبت به اکثر شهرستان ها در راستای وقف کردند پیش قدم هستند و آنچه که در این میان مشکل است و نیاز به توجه بیشتر مسئولان اوقاف و مردم دارد نحوه و مسیر وقف کردن است.

 

 

وی ادامه داد: اصل وقف در بجستان رایج است و در شیوه و روش، نیاز به کمک اداره اوقاف است تا مردم موقوفات خود را در رستای نیاز جامعه وقف کنند تا با این وقفیات در راستای امور خیریه قدمی برداشته شود و مشکلی از مشکلات جامعه حل شود و همچنین به نحوه نوشتن وقف نامه دقت داشته باشند  ناظر و ناظرین بعد از ناظر در کنار اوقاف مشخص شوند. وقتی که وقفی صورت میگیرد و آن وقف دقیقی مشخص میشود که صرف فلان جا و فلان مورد شود و اینها باید دقت داشته باشند که شاید ان وقف شما روزی دیگر قابل اجرا نباشد پس دقت کنند و حتما با مشاورین اوقاف برای اجرای وقفیات مشورت کنند. و از  آن طرف اوقاف نیز وقفیات را به سمت نیاز های جامعه هدایت کنند.

 

وحیدی از بسیج و جایگاه بسیج در انقلاب و جنگ گفت و گفت: امام فرموند؛ تا بسیج هست دشمن هیچ گونه لطمه ای به انقلاب و نظام نخواهد توانست وارد کند و حضور بسیج در جنگ را همه دیدند و اگر در جنگ بسیج نمیبود سرنوشت جنگ تغییر میکرد، پس با این تفاسیر و وجود تاثیر گذاری بسیج وظیفه همه ما تلاش بر حفظ و پیشرفت آن است و  میتوان این گونه گفت که بسیج به مانند زرهی است بر تن این کشور که ان را در برابر تهاجمات دشمن مصون میکند.

 

امام جمعه بجستان ضمن اشاره به نقش آفرینی بسیج، سپاه و ارتش در خدمت رسانی به زلزله زده های استان کرمانشاه تصریح کرد: نباید دید مردم، به سمت کرمانشان این گونه باشد که آنها گناه کار بودن و این  بلا عذاب الهی بود برای آنها، این یک فکر غلط است و حق قضاوت نداریم وظیفه ما کمک رسانی است، گاهی اوقات برخی از بلایا برای گناهکاران است، در احادیث آماده است که در جامعه ای که خمس و زکات پرداخت نشود، گرفتار زنا خواهد شد و جامعه ای که زنا کار باشد زلزله به سراغ آن خواهد آمد و این به آن معنا نسیت که هر جا زلزله بیادی پس زناکار هستند.

 

خطیب جمعه بجستان برخی از بلاها را فرصت دانست و ضمن اشاره به جنگ جهانی دوم  اذعان کرد: ژاپن در جنگ جهانی دوم با خاک یکسان شد و امروز میبینیم که تکنولوژی این کشور جهان را تسخیر کرده  است، گاهی یک حادثه، جنگ، فشار اقتصادی و یا هر فشار و بلایی دیگر زمینه ای برای رشد جامعه است.

 

وحیدی در ادامه بیانات خود در خطبه های نماز جمعه این هفته یادی ازهمایش بزرگ پیاده روی اربعین کرد و این مراسم را مراسمی انسان ساز دانست و گفت: پیاده روی بزرگ اربعین دو مشکل بزرگ را حل میکند اولی خود خواهی مسلمانان، که همه چیز را برای خودشان میخواهند و دوم  تکبر است، این دو درسی که میشود از این مسیر گرفت.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب