امروز پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸
21:02:18 - جمعه 4 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بدون نظر باز خوانی سخنان صریح آیت الله واعظ طبسی درباره فتنه ۸۸؛ بعضي براي سران فتنه دلسوزي نکنند/ کساني بودند که هميشه خود را پيرو راه امام(ره) و رهبري نشان مي‌دادند اما به مرور چهره آن‌ها براي همگان مشخص شد/ سران فتنه يک بار نگفتند با آمريکا همراه نيستيم
آیت الله واعظ طبسی گفت: امروز هم بعضي براي سران فتنه دلسوزي نکنند و مطمئن باشند اگر بعضي از اين آقايان از منازل شخصي شان وارد اجتماع شوند، معلوم نيست که برخورد مردم با آن ها چگونه باشد.

1979653

به گزارش بجستان نیوز، به نقل از  صبح توس، آیت‌الله عباس واعظ طبسی نماینده ولی‌فقیه در استان‌های خراسان بامداد امروز دعوت حق را لبیک گفت.

به همین مناسبت بخشی از مواضع سیاسی ایشان را بازنشر می کنیم.

نماينده ولي فقيه در استان هاي خراسان، با تاکيد بر اين که ۹ دي، روز بصيرت و ميثاق با ولايت است افزود: در سال ۸۸ کساني که از جريان فتنه تبعيت کردند و خرسند و اميدوار بودند که در آينده اي نه چندان دور قدرت را به دست خواهند گرفت و به دنبال کسب قدرت آن چه بايد بشود خواهدشد، کساني بودند که هميشه نشان مي دادند، در راه امام (ره) و رهبري اند و مايل بودند مردم نيز آن ها را با همين خصوصيات بشناسند.

آيت الله طبسي تصريح کرد: «اين آقايان اگر هم نمي دانستند که به چه کاري دست زده اند، آن چه بنده در سال ۸۸ عرض کردم درباره آن ها صدق مي کرد؛ در آن زمان مقام معظم رهبري فرمودند که انتظار مي رود روحانيت و عالمان ديني، مردم را در جريان اتفاقات قرار دهند و شرايط را براي آن ها تبيين کنند. ما هم چون نظر مقام معظم رهبري را مي دانستيم با صراحت و به دور از هر گونه انگيزه سياسي مطالبي را عرض کرديم». نماينده ولي فقيه در استان هاي خراسان ادامه داد: آن آقايان مي دانستند که دستگاه هاي اطلاعاتي آمريکا، غربي ها، راديو بي بي سي و ديگران از آن ها حمايت مي کنند اما علي رغم آن که مي دانستند و اين مسائل را مي شنيدند، با اين وجود به ميدان آمدند و تقريبا جنگ مسلحانه اي در نظام اسلامي به راه انداختند که قطعا اگر اين خصوصيات مطرح شده درباره آن ها صادق باشد بدون شک حکم آن ها اعدام است.

سعي کرده ايم مسائل را منصفانه ببينيم
آیت الله واعظ طبسي با اشاره به اين که در تمام مدت سپري شده از سال ۸۸ تا کنون، سعي کرده ايم مسائل را منصفانه ببينيم و بعضي چيزها را که نبايد مطرح کرد مطرح نکنيم، گفت: امروز هم بعضي براي سران فتنه دلسوزي نکنند و مطمئن باشند اگر بعضي از اين آقايان از منازل شخصي شان وارد اجتماع شوند، معلوم نيست که برخورد مردم با آن ها چگونه باشد، البته که هرگز نبايد اين اتفاق بيفتد و بايد بر اساس حکمي باشد که دستگاه قضايي درباره يک انسان قانون شکن صادر مي کند و هيچ کس حق دخالت ندارد. افرادي که از جريان فتنه تبعيت کردند و خرسند و اميدوار بودند که در آينده نه چندان دور قدرت را به دست خواهند گرفت، کساني بودند که هميشه نشان مي دادند پيرو راه امام(ره) و رهبري هستند اما به مرور چهره آن ها براي همگان مشخص شد.

رهبر انقلاب اگر مصلحت بدانند مسائل پشت قضيه را بيان خواهند کرد
عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اين که آن چه در سال ۸۸ اتفاق افتاد از ۳-۴ سال قبل از آن به وسيله سازمان اطلاعاتي آمريکا برنامه ريزي شده بود افزود: بعضي از دوستان مي فرمايند مسائل پشت قضيه را بگوييد تا ديگران متوجه شوند و به ميدان بيايند، البته ما کوچک تر از آن هستيم که به اين موضوع ورود پيدا کنيم اما رهبر معظم انقلاب اگر مصلحت بدانند بيان خواهند فرمود آن گروهي که در اين زمينه کار کردند چه گروهي بودند.

يک بار نگفتيد با آمريکا همراه نيستيم
وی اظهار کرد: اگر شما آقايان باز هم مي گوييد که بي گناه هستيد، سوال اين است که چرا با وجود مشاهده حمايت آمريکا و راديوهاي بيگانه از شما، حتي يک بار اعلام نکرديد که هرگز با آمريکايي ها همراه نبوده و نيستيد. وي افزود: در اجلاس اخير مجمع تشخيص مصلحت نظام، يکي از دوستان ما با يکي از اين آقايان صحبت کرده بود که اگر شرايط شما تغيير کند آيا مي خواهيد همان راه گذشته را دنبال کنيد؟ که او پاسخ داده بود «نه، آن روز، آقا رهبر جامعه نبودند اما امروز ايشان رهبر ماست و حتما موضع ما با گذشته فرق خواهد کرد». نماينده ولي فقيه در استان هاي خراسان تصريح کرد: اين کلمات صريحي بود که بر زبان ايشان جاري شده و در همان گام اول نشان داده اند که منافق اند و با ۲ چهره با نظام برخورد مي کنند.

عامل بدبختي آقاي منتظري
عضو مجلس خبرگان رهبري با تاکيد بر اين که تجربه نشان داده است روحانيون بايد مراقب باشند که فريب انسان هاي سياسي را نخورند افزود: همه سياسيون فريبکار نيستند اما تجربه نشان داده است که بايد حواس طلاب و روحانيون جمع باشد. وي تصريح کرد: فردي که آقاي منتظري را خراب کرد و عامل بدبختي او بود ، فردي ساواکي به نام سيدمهدي هاشمي بود که بسيار به ايشان نزديک شده بود تا جايي که هر چه او مي گفت، براي آقاي منتظري وحي منزل بود. آيت ا… طبسي افزود: افراد منافقي هستند که با اهداف خاص، خود را در کنار ديگران قرار مي دهند و بر همين اساس بايد دقت داشته باشيم که به چه کساني بها مي دهيم و در کنار چه افرادي نشسته ايم.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب