امروز شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
11:03:06 - دوشنبه 14 جولای 2014
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باید به روحانی اعتماد کرد
پارلمان انگلیس: باید به روحانی اعتماد کرد به گزارش بی باک، خبرگزاری فرانسه نوشت: پارلمان انگلیس روز دوشنبه به کشورهای 1+5 توصیه کرد به دولت ایران در مذاکرات اعتماد کنند. نمایندگان انگلیسی همچنین اذعان کرده‌اند که اگر توافق نهایی غنی‌سازی در ایران را نپذیرد، این توافق مانا نخواهد بود. این گزارش را کمیته با نفوذ […]

پارلمان انگلیس: باید به روحانی اعتماد کرد

به گزارش بی باک، خبرگزاری فرانسه نوشت: پارلمان انگلیس روز دوشنبه به کشورهای 1+5 توصیه کرد به دولت ایران در مذاکرات اعتماد کنند. نمایندگان انگلیسی همچنین اذعان کرده‌اند که اگر توافق نهایی غنی‌سازی در ایران را نپذیرد، این توافق مانا نخواهد بود.

این گزارش را کمیته با نفوذ امور خارجی مجلس عوام انگلیس در حالی منتشر کرده که دور تازه مذاکرات هسته‌ای با گذشت حدود دو هفته همچنان در وین جریان است و طرفین باید تا پایان تیر ماه، بر سر راهکار جامع، به توافق برسند.

نمایندگان پارلمان انگلیس با بیان اینکه روحانی «الزاما از صمیم دل یک اصلاح‌طلب نیست»، اما اشاره کرده‌اند که «می‌توان اعتماد داشت که او نماینده‌ای معتبر برای ایران در مذاکرات هسته‌ای است و می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که او واقعا به دستیابی به توافق پایدار، متعهد است.»

این گزارش می‌افزاید: «دستکم فعلا باید به وی اعتماد کرد، اما او باید به واسطه اقداماتش و نه با اظهاراتش، مورد قضاوت قرار گیرد.»

در بخش دیگری از این گزارش در مورد غنی‌سازی داخل ایران هم آمده است: «باید اذعان کنیم که احتمالا هیچ چشم‌اندازی برای یک توافق بلندمدت که به ایران اجازه غنی‌سازی ندهد، وجود ندارد.»

این گزارش با ایران حال تأکید کرده است که غنی‌سازی ایران باید محدود باشد تا هرگونه «گریز» احتمالی، قابل شناسایی باشد. نمایندگان پارلمان انگلیس در گزارش خود تأکید کرده‌اند که توافق نهایی باید حق «بازرسی‌های اعلام‌نشده و سرزده» را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بدهد.

کمیته امور خارجی پارلمان انگلیس همچنین از تصمیم لندن برای بازگشایی سفارت خود در تهران استقبال کرده است. «ویلیام هیگ» ماه گذشته اعلام کرد که در صورت رفع برخی موانع، انگلیس سفارت خود در تهران را بازگشایی می‌کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب