امروز پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸
8:34:27 - یکشنبه 31 مه 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
این بار هم استاندار در لغو سخنرانی مطهری نقش داشته است؟!
حمله به علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به شیراز برای سخنرانی در یک جمع دانشجویی، عطش دعوت از وی برای سخنرانی را بیشتر و در مقابل تلاش‌ها برای لغو برنامه‌های سخنرانی را نیز تشدید کرده است. برای چرایی لغو آخرین برنامه مطهری و چند چهره سیاسی دیگر در کرج، […]

حمله به علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به شیراز برای سخنرانی در یک جمع دانشجویی، عطش دعوت از وی برای سخنرانی را بیشتر و در مقابل تلاش‌ها برای لغو برنامه‌های سخنرانی را نیز تشدید کرده است. برای چرایی لغو آخرین برنامه مطهری و چند چهره سیاسی دیگر در کرج، ادعاهای متفاوتی مطرح شده است.

ماجرای دعوت از برخی چهره‌های سیاسی برای حضور در برنامه‌های مختلف و سپس لغو آن، رفته رفته در حال تبدیل شدن به گره‌ای باز نشدنی است. آخرین بار این برنامه حضور علی مطهری، موسوی لاری، ابراهیم اصغرزاده، محسن مهرعلیزاده، نجفقلی حبیبی و احمد توکلی در کرج بود که با دلایلی مبهم لغو شد.

به گزارش «تابناک البرز»، علی مطهری فرزند شهید مرتضی مطهری، نماینده فعلی تهران در مجلس شورای اسلامی به دلیل مواضع خاصش در جامعه سیاسی امروز ایران موافقان و مخالفان سرسختی دارد. به همین دلیل، سخنان و همچنین جلسات سخنرانی وی از حساسیت زیادی برخوردار بوده و این ماجرا از زمان وقایع شیراز حساسیت بیشتری یافته است.

تجربه لغو سخنرانی مطهری در شیراز و حمله به وی، موجب شد در ماه‌های اخیر تعداد دعوت از علی مطهری افزایش یابد؛ برنامه‌هایی که درصد لغو آنها چنان بالا رفت که از علی مطهری به عنوان سخنران بی تریبون نیز یاد ‌شود.

آخرین برنامه لغو شده مطهری، همایشی با نام تبیین شعار سال 94 دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی با حضور چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا بود که طبق برنامه باید پنجشنبه، هفتم خرداد در استان البرز برگزار شود، ولی چند ساعت مانده به برگزاری، خبر لغو این همایش اعلام شد.

فرماندار کرج درباره چرایی لغو این برنامه گفته است، این سخنرانی به علت تداخل با برنامه‌ای که از مدت‌ها قبل هماهنگ شده بود، لغو شد. به نظر می‌رسد، اشاره فرماندار کرج به برنامه سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان از چهره‌های سرشناس اصولگراست که پنجشنبه و همزمان با زمان برگزاری همایش فوق در کرج حضور داشته است.

محمد تقی ایرانی که همزمان معاون استاندار البرز نیز هست، افزود: مدیریت مجموعه نژادفلاح با بخش خصوصی است و ما دخالتی در فرآیند اجرای برنامه در سالن‌های این تالار نداریم. علاوه بر این، گرفتن سالن برای برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های مختلف جزو وظایف فرمانداری نیست.

ایرانی سپس بدون اشاره به گروهی خاص به نکته مهم اشاره کرده و گفته: ‌البته در کنار این موارد، نباید فشارهای احزاب و گروه‌های سیاسی را نیز نادیده گرفت.

احمد شریف، دبیر کانون همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و از برگزار کنندگان همایش فوق نیز گفته است: ما در 25/ 1/ 94 نامه‌ای به استانداری نوشته و اعلام کردیم، همایشی با عنوان تبیین شعار سال 94 دولت و ملت، همدلی و همزبانی را درصدد برگزاری هستیم. این نامه از طریق استانداری به فرمانداری استان کرج فرستاده شد و ما مکاتبانی را با آقای ایرانی فرماندار کرج و آقای عسکری معاون سیاسی فرماندار داشتیم و اسامی سخنرانان و محل سخنرانی را مشخص کردیم، آنها هم شفاهی موافقت خود را اعلام کردند. با وجود این، خبرهایی به ما می‌رسید که عده‌ای با سخنرانان مراسم ما مشکل دارند و مخالف سخنرانی آنها هستند. ما از آقایان علی مطهری، موسوی لاری، ابراهیم اصغرزاده، محسن مهرعلیزاده، نجفقلی حبیبی و احمد توکلی دعوت کرده بودیم.

شریف مدعی شده، شنیده‌های ما حاکی از آن است که فرماندار، موافق برگزاری این همایش بوده اما شورای تأمین استان اعلام مخالفت کرده است. آنها به ما جواب مکتوبی ندادند که مخالف هستند یا موافق و در کمتر از 48 ساعت به برگزاری همایش به ما اعلام کردند که مکان جلسه را عوض کنید، زیرا قرار است قبل از همایش ما مراسم دیگری در همان سالن برگزار شود، در حالی که ما از 40 روز قبل اعلام کرده بودیم، این مراسم را در این سالن برگزار می‌کنیم، ما امکان تعویض سالن را نیز نداشتیم، زیرا هماهنگی‌ها از قبل انجام شده بود. ما حتی حاضر شدیم مراسم را یک ساعت دیرتر برگزار کنیم اما مسئولان سالن برگزاری همایش به ما گفتند که به آنها گفته شده که سالن را برای برگزاری این همایش در اختیار ما قرار ندهند، در حالی که موضوع همایش ما بررسی شعار سال از نظر دیدگاه‌ها و شاخص‌های مختلف بود.

از سوی دیگر، خبرگزاری مهر با رضا عسکری، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری کرج که به تازگی به این سمت منصوب شده، گفت‌وگویی انجام داده که سخنان وی در تناقض با اظهارات فرماندار کرج بوده و ابهامات بسیاری دارد.

عسکری در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر اینکه دلیل لغو سخنرانی علی مطهری چیست، گفته است: همایش دولت، ملت، همدلی و همزبانی و همچنین سخنرانی علی مطهری در کرج لغو نشده است. کانون هبستگی و فارغ التحصیلان، بانی برگزاری این همایش بود. مکان و ساعت برگزاری این همایش با برنامه ای که از سوی طیف اصولگرا در کرج برگزار می شد، تداخل داشت. به همین منظور، از برگزار کنندگان خواستیم محل برگزاری همایش را تغییر دهند. کانون همبستگی و فارغ التحصیلان اعلام کرد؛ به دلیل اینکه اطلاع رسانی کرده است امکان تغییر مکان برگزاری همایش را ندارد. به برگزارکنندگان پیشنهاد شد، برنامه مدنظر را در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد کرج برگزار کنند، ولی مخالفت و سخنرانی را لغو کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا شورای تأمین استان با برگزاری مراسم مخالفت کرده است است، خیر؟» گفت: خیر. ما با برگزاری همایش و همچنین سخنرانی علی مطهری مراسم مخالفتی نداریم. وظیفه تأمین امنیت همایش به عهده استان البرز است و تداخل برگزاری این همایش با برنامه اصولگرایان احتمال تنش را زیاد می کرد، به این دلیل با برگزاری همایش در تالار شهیدان نژادفلاح مخالفت کردیم.

معاون فرماندار کرج در حالی خبر مخالفت شورای تأمین استان البرز با حضور و سخنرانی علی مطهری در کرج را تکذیب می‌کند که شنیده‌ها خلاف اظهارات وی را ثابت می‌کند.

روابط عمومی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز با انتشار گزارشی اعلام کرد: شنیده‌ها حاکی از این است که این برنامه توسط شورای تأمین استان البرز منتفی و از حضور علی مطهری در کرج جلوگیری شده است.

در گزارش فوق تأکید شده است: “قرار بود علی مطهری به همراه احمد توکلی در سالن شهیدان نژاد فلاح سخنرانی کند که تلاش های برگزار کنندگان برای انجام این برنامه بی نتیجه مانده و تصمیم گیران استانی با این حضور مخالفت کرده اند.”

در ادامه گزارش روابط عمومی سپاه استان البرز می‌خوانیم: همچنین گفته شده است که تلاش‌های برنامه‌چینان طرفدار وی برای این حضور، ادامه دارد و دانشگاه آزاد اسلامی مورد بعدی به عنوان محل سخنرانی در نظر گرفته شده است. این بار منابع موثق دیگری اعلام کردند که دانشگاه آزاد اسلامی نیز از پذیرفتن پسر شهید مطهری سرباز زده است.

با کنار هم قرار دادن این مستندات، می‌توان نتیجه گرفت که شورای تأمین استان البرز با حضور و سخنرانی علی مطهری در کرج مخالفت کرده است.

شورای تأمین در استان‌ها به ریاست شخص استاندار برگزار می‌شود و باید گفت، این بار سید حمید طهایی، استاندار البرز به علی مطهری، «نه» گفته است.

در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/504696/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%BA%D9%88-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B7%D9%87%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA © www.tabnak.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب