امروز چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
14:36:55 - پنج‌شنبه 24 اکتبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولین نشست خبری شهردار با خبرنگاران
داورزنی در اولین نشست خود با خبرنگاران در واکنش به سوال خبرنگار در خصوص علت خشک شدن درختان و تضعیف فضای سبز بجستان نسبت به گذشته در اقدامی‌ تأمل‌برانگیز با عصبانیت گفت: هیچ درختی خشک نشده و میزان ابیاری فضای سبز ما در هیچ زمانی به این شدت نبوده است. همچنین در مورد همخوانی نداشتن نام میدان فردوسی با المان ایجاد شده در میدان از تغییر اسم در آینده نزدیک خبر داد.

گزارش بجستان نیوز؛ قاسم علی اکبرزاده رئیس شورای شهر بجستان در دیدار با خبرنگاران رسانه ها را چشم و گوش مردم دانست وافزود: مردم مطالبه گری نمی کنند و هرکس نقد نشود پاسخگو نخواهد بود ومطالبات به حق مردمی باید از راه قانونی انجام شود. مردم از شوراها انتظارات زیادی دارند و شهرداری انحرافی از بودجه وطرح هایی که شورا تصویب کرده ندارد.

حمیدرضا داورزنی شهردار بجستان اذعان کرد: اینکه شهردار جوابگو نیست یا حضور ندارد اشتباه است به طور قانونی شهردار ۲ ماه مرخصی دارد که تاکنون تنها ۷ روز آن را استفاده کرده ام. ما تلاش داریم کار بدون نقص انجام دهیم و هیچ کاری را بدون برنامه انجام نمی دهیم تا جایی که برنامه ریزی برای نوروز ۹۹ را از هم اکنون آغاز کرده ایم. از ابتدای سال گذشته حدود ۱۱ پروژه تصویب شده که درنهایت تاکنون ۸۰ درصد آن ها انجام شده است.

وی در ادامه به پروژه های درآمدزا از قبیل خرید سوله وقنات گردشگری اشاره کرد و افزود: شهرداری کارهایی از جمله اصلاح میادین سطح شهر٬ نوسازی بلوار مطهری و سنگ فرش خیابان ها را انجام داده و مواردی از قبیل روشنایی معابر٬ تکمیل پارک شهر (شهدای گمنام)  و تغییر المان میدان شهدا به یک المان اصیل و انتقال المان سابق به میدان امام رضا در دستور کار شهرداری است.

شهردار  به نداشتن بدهی این اداره در حال حاضر با وجود بدهی های به جا مانده از زمان شهردار سابق اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون یک روز حقوق نیروهای شهرداری تاخیر نداشته است. بنده  کمترین حقوق را در بین شهردارها دریافت می کنم و با این وجود مردم همه طلبکار هستند و ما هیچ دعوایی با مردم نداریم و در هیچ شرایطی حاضر به انجام کارغیر قانونی نیستم.

حسین کریمیان  افزود: شورا وظیفه انتخاب شهردار٬ نظارت و همکاری با سایر ادارات را دارد. درخصوص مشکلات آب تا ابهامات گذشته حل نشود این مشکل برطرف نمی شود همچنین چراهای زیادی وجود دارد از جمله عدم پیگیری بندر خشک بجستان٬ نگرفتن بودجه برای آب خیز داری سیاه کوه٬ عدم پیگیری علت کاهش محدوده شهر و مشکلات مسکن که به دغدغه بزرگ تبدیل شده است.

وی در خصوص بندر خشک اذعان کرد: وزیر راه در سفر به بجستان به ابراهیمی فرماندار شهرستان پیشنهاد اقتصادی کردن ایستگاه بجستان را داد و در پی آن طرح توجیهی را آماده کردیم اما متاسفانه این طرح در خواف تصویب شد اما همچنان نا امید نیستیم و مجدد درخواست خود را به کمیسیون عمران تهران منتقل کردیم.

به

کریمیان در رابطه با کاهش محدوده خدماتی بجستان افزود: ملاک کم کردن محدوده را سرشماری سال ۹۵ قرار داده اند که اکثر روستائیان ساکن بجستان محل زندگی خود را در روستا ثبت کرده اند که همین امر سبب کاهش جمعیت شهری بجستان شده و به طبع آن کاهش محدوده شهر را به دنبال داشته است.

مهدی مرجانی در ادامه به مشکلاتی از قبیل بی تفاوتی جهاد کشاورزی در رابطه با محصولات انار و زعفران اشاره و تصریح کرد: هیچ تبلیغی در خصوص محصولات شهر انجام نمی شود و این خود باعث فراموشی و عدم شناخت محصولات شهردر کشور  می شود. همچنین مشکلات دیگری از جمله وضعیت نامناسب آموزش و پرورش٬ دانشگاه آزاد و پیام نور٬ بی تفاوتی اتاق اصناف و تعطیلی ۲۵ مغازه در سطح شهر٬ وضعیت راه آهن و نامعلوم بودن علت عدم اتصال راه زاهدان به ایستگاه بجستان و اصرار نماینده به عبور از یونسی و مدیران پروازی اشاره کرد.

سایر اعضای شورا در گفت وگو با خبرنگاران اذعان کردند: وظیفه ما دوری از سیاست پیشگی٬ ایجاد فرصت های برابر و حاکم بودن فرهنگ و همچنین نظارت بر تمام نهاد های دولتی است. در زمینه بهداشت و درمان سهم بجستان داده نمی شود.

داورزنی در اولین نشست خود با خبرنگاران در واکنش به سوال خبرنگار در خصوص علت خشک شدن درختان و تضعیف فضای سبز بجستان نسبت به گذشته در اقدامی‌ تأمل‌برانگیز با عصبانیت گفت: هیچ درختی خشک نشده و میزان ابیاری فضای سبز ما در هیچ زمانی به این شدت نبوده است. همچنین در مورد همخوانی نداشتن نام میدان فردوسی با المان ایجاد شده در میدان از تغییر اسم در آینده نزدیک خبر داد.

وی در خصوص انتخاب میدان آزادی برای ساخت اب نمای موزیکال افزود: تنها دلیل آن کاهش هزینه ها به دلیل وجود استخر در میدان و نگهداری راحت تر از تجهیزات استفاده شده است. همچنین در مورد ایجاد رمپ ورزشی در بجستان از اختصاص حاشیه میدان آزادی جهت پیاده روی و یک ونیم هکتار از پارک شهر  خبر داد و یاداور شد که در مورد پارک بانوان هیچ مصوبه ای ندارند.

شهردار در رابطه با سوله خریداری شده اذعان کرد: این مکان به صورت مشاع خریداری شده و در ابتدا با عنوان کارخانه کود گرانوله بود که با وجود مشکلات ایجاد شده این طرح کنسل و طرح دیگری در دستور کار داریم. خانه سپاهی با عنوان طرح گردشگری یا فرهنگی خریداری شده که به دلیل قدیمی بودن قسمت هایی از آن تخریب شده و برای بازسازی اقدام شده است.

داورزنی در خصوص ابهامات ایجاد شده در مورد راننده وحقوق دریافتی وی افزود: حقوق این فرد مانند سایر رانندگان شهرداری شرکتی پرداخت  می شود و هیچگونه حق ماموریتی دریافت نمی کند و به دلیل اینکه بعد از اتمام ساعت اداری در پست دیگر و به عنوان نگهبان شهرداری فعالیت می کند مبلغی به عنوان اضافه کاری پرداخت می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: وجود دو معاون در شهرداری جهت تفکیک مسئولیت ها و اتحاد بیشتر بین مردم است. همچنین تغییر پست ها در این اداره مشکل خاصی ایجاد نکرده زیرا هفت نفر به طور رسمی استخدام هستند و مابقی عنوان شغلی خاصی ندارند.

علی اکبرزاده در پاسخ به سوالات خبرنگاران افزود: در خصوص مشکل به وجود آمده در مورد کوچه طیبی پیشنهاد شهرداری بوده وبراساس ضوابط راه و شهرسازی و یکسری موارد دیگر مکان تغییر کرده و این موضوع رسیدگی می شود. همچنین در مورد ابهامات آب به سوالاتی از جمله دلیل بازنشدن چاه حصارک و عدم آزمایش چاه فالیز اشاره کرد. آب شرب تاکنون هیچگونه خروجی نداشته وبرداشت ما این است که اراده قوی برای حل آن وجود ندارد.

وی درباره مجتمع عالی سلامت بیان کرد: موافقت اصولی را گرفته ایم بهترین ساختمان ها را پیشنهاد داده و قرارداد امضا شده اما متاسفانه قول ها برای گرفتن دانشجو عملی نشد. بیمارستان تنها چهار متخصص دارد و به دلایل نامعلوم اعلام کرده اند که امکان افزایش ندارد. مامتقاضی این هستیم که به پیشنهاد تهران نماینده و رئیس دانشگاه علوم پزشکی با انتقال یکی از دانشکده های گناباد به بجستان حسن نیت خود را ثابت کنند.

در پایان جلسه شورا عملکرد دولت در بجستان را ضعیف و قابل دفاع دانستند واین موضوع را نشانه ضعف مدیریت عالی شهرستان بیان کردند و از حضور خبرنگاران در جلسه صمیمانه تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

 

پایان خبر/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب