امروز دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
19:30:00 - دوشنبه 30 مارس 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولین نشست خبری رئیس شبکه بهداشت ودرمان با خبرنگاران
در خصوص کرونا غربالگری طی دومرحله انجام شده که در مرحله اول بیش از ۹۵ درصد خانوارهای ساکن در شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفته اند و در مرحله دوم که به صورت فردی درحال انجام است بیش از ۸۰ درصد جمعیت ساکن در شهرستان مورد غربالگری کرونا قرار گرفته اند

به گزارش بجستان نیوز؛ ظهر امروز قویدل رئیس شبکه بهداشت ودرمان بجستان در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن تشکراز همراهی همه افراد و عوامل فعال درزمینه پیشگیری و کنترل ویروس کرونا، این بیماری را غیر قابل پیش بینی دانست و افزود: این ویروس نوعی بیماری سرماخوردگی باعلائم حادتنفسی ست و از طرفی تاخیر در تشخیص بیماری ممکن است روند درمان بیماران را با مشکلاتی مواجه کند و لذا نباید از بیان ابتلا به آن ترس داشت.

قویدل افزود: با توجه به عدم امکان اجرای غربالگری حضوری مردم باید در زمان غربالگری تلفنی حقایق را بیان کنند تا به وضعیت بدی دچار نشویم. بیماران کرونایی پس از بهبود وترخیص از بیمارستان بنا به خواست خود در منزل یا نقاهتگاه ها با رعایت اصول بهداشتی، پیگیری ها وبررسی های مداوم شبکه بهداشت ادامه روند قرنطینگی خود تا بهبودی کامل را سپری میکنند.

رئیس شبکه بهداشت اظهار کرد: با توجه به اینکه بعضی کارها دیر انجام شده و باید دوهفته زودتر محدودیت هارا اجرا میکردیم نگرانی ما این است که با ورود مسافران و دیدو بازدید ها در عید این بیماری منتقل شده و با گذشت چندین روز کم کم این بیماری آشکار شود. برای جلوگیری از احتمال انتقال این ویروس درصورت فوت بیماری با علائم کرونا قبل از مشخص شدن تست، فرد مذکور با شرایط فوتی کرونایی خاکسپاری میشود.

مرجانی معاون شبکه بهداشت افزود: غربالگری طی دومرحله انجام شده که در مرحله اول بیش از ۹۵ درصد خانوارهای ساکن در شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفته اند و در مرحله دوم که به صورت فردی درحال انجام است بیش از ۸۰ درصد جمعیت ساکن در شهرستان مورد غربالگری کرونا قرار گرفته اند. پیگیری افراد مبتلا وخانواده های آن ها و افراد با علایم شبه کرونا به صورت مستمر و روزانه انجام میشود.

وی درخصوص همیاری مردم و خیرین سلامت با شبکه بهداشت و درمان اظهار کرد: تا امروز بیش از ۲۰ میلیون تومان صرف خرید تجهیزات پزشکی وتهیه پک های بهداشتی شده است.

قویدل در پایان افزود: ما باید حساسیت هارا از افراد کرونا مثبت کم کنیم وبیشتر نگران افراد سالم باشیم که ممکن است ناقل بیماری باشند. همچنین با توجه به نزدیک شدن به سیزده فروردین ونیمه شعبان مردم از رفت وآمدهای غیر ضروری پرهیز کرده ودرخانه بمانند تا موجبات قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس را فراهم کنیم.

پایان خبر/

نفیسه خداوردی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب