امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۸:۲۳:۱۰ - پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بعد از گذشت چهار دوره شورا ؛
اولین مجمع ادواری شوراهای اسلامی شهر بجستان تشکیل شد
بعد از گذشت چهار دوره شورا در دوره پنجم و برای اولین بار مجمع ادواری شوراهای اسلامی شهر بجستان در راستای تبادل تجربیات برگزار شد.

به گزارش بجستان‌نیوز، شب گذشته بعد از گذشت چهار ردوره شورا در دوره پنجم و برای اولین بار مجمع ادواری شوراهای اسلامی شهر بجستان با حضور اعضای شوراهای اسلامی پنج دوره گذشته شهر بجستان به منظور استفاده از تجارب اعضای شوراهای دوره های گذشته شکل گرفت.

 

در اولین جلسه این شورا علی میرزاجانی نایب رئیس شورای اسلامی دوره پنجم اظهار کرد: هر کدام از اعضای شوراهای گذشته گنجینه های ارزشمندی هستند که باید از تجارب آنان به نحو مطلوب استفاده شود.

 

وی افزود: وقتی که در کشور آثار باستانی گذشته را ارج نهاده و برای آنها ارزش قائل می شویم چرا نباید زنده هایی که پیشکسوت بوده و از تجارب گرانبهایی برخوردار می باشند از آنها استفاده نکنیم و به آنان ارج ننهیم و به وجودشان افتخار نکنیم.

 

قاسم علی اکبر زاده رئیس شورای شهر بجستان  تصریح کرد: شما فرهیختگان سرمایه های نظام هستید این سرمایه ها باید حفظ و از فکرشان استفاده شود، لذا به همین منظور اتاقهای فکری در تهران و مشهد ایجاد کرده ایم و امروز نیز اتاق فکر دیگری ایجاد می شود که همان استفاده از تجارب و همفکریهای اعضای شوراهای ادوار گذشته ها می باشد.

 

وی ادامه داد: هر چه از اتاق فکرها و با تجربه ها استفاده کنیم اشتباهاتمان کمتر می شود و امروز با پشتوانه فکری شما عزیزان امید داریم که بتوانیم آینده ای روشن تر برای بجستان ترسیم کنیم و اینکه بگوییم ما عیبی نداریم اشتباهی بزرگ است همه دارای نقاط قوت و ضعف هستیم نقاط قوت را باید تقویت و نقاط ضعف را بر طرف کنیم و تعاملی که برقرار می شود برای پی گیری مطالبات مردم می باشد و با تدابیری که اندیشیده ایم اتاق فکرها را تقویت خواهیم کرد تا از کسانی که دغدغه شهر را دارند بتوانیم استفاده کنیم.

 

علی اکبر زاده در این جلسه حسین کریمیان را به عنوان دبیر مجمع ادواری اعضای شوراهای گذشته جهت پی گیری تشکیل  جلسات به صورت ماهانه معرفی نمود.

 

شهردار بجستان خطاب به اعضای  شوراهای ادوار گذشته  گفت: ما شاگرد شما هستیم و امید یاری و همیاری را داریم و این استمداد به منظور تقویت کارها می باشد و اگر آینده ای روشن برای بجستان طراحی می شود از همکاری و مشورت دریغ نخواهم کرد زیرا من علاقمند به کار گروهی می باشم و از تک رایی و تک روی به دور بوده و به دنبال انفصال در شهرهم نیستم.

 

حمید رضا داورزنی اذعان کرد: من به عنوان خادم مردم در همه شهر هستم و به همه نقاط به صورت یکسان توجه خواهم کرد و از کمکهای فرماندار و سایر مسئولان نیز بهره خواهم برد و در حالی که من خودم را خادم مردم شهر می دانم و مردم من را به فرزندی خود قبول خواهند کرد به تجربه های قبل بسنده نخواهم کرد و با به حداقل رساندن اختلافات دوستی و وحدت را تقویت و از تجارب همه نیز کمک و استمداد خواهم جست.

 

حسین ابراهیمی فرماندار بجستان در این نشست اظهار کرد : شاید دغدغه خیلی ها بوده که اینگونه دور هم جمع شوند و برای بررسی و حل مسائل هم اندیشی کنند و امید است این نشست زمینه هایی باشد که مسائل بی دغدغه حل شودویک مدیر سیاسی معمولا به دنبال این هست که هر چه عافیت بیشتر باشد آن بهتر است و در شهرستا نهای کوچک ظرفیتهای زیادی داریم ولی چون در کنار هم جمع نمی شود استفاده خوبی از ظرفیتها صورت نمی گیرد.

 

فرماندار بجستان افزود: در حالی که این نشست برای اولین بار صورت می گیرد بزرگترین سرمایه ای که بجستانی ها دارند سرمایه نیروی  انسانی است و این ظرفیت نیروها توسط خود نیروها حذف شده و اولین نکته مثبت این همدلی ها است که میتواند فرصتهای بسیار ارزشمندی ایجاد کند.

 

وی ادامه داد: ظرفیت بجستان را در هیچ جای دیگر از شهرهای استان نداریم و این ظرفیتها اگر پای هم جمع شده با طرح و برنامه برای ایجاد اشتغال و نیروی انسانی و سایر نیازها کار شود بسیار ارزشمند خواهد بود.

 

ابراهیمی با بیان اینکه جمع بندی این نظرات باید در اختیار شهردار و شورا قرار بگیر تصریح کرد: ما نیز آمادگی داریم هر زمانی که نیاز باشد در خدمت دوستان باشیم و دست همه دوستان را می بوسیم و به این نیز افتخار می کنیم و همه به دنبال بهترین عملکرد هستیم و البته شاید بی راهه برویم و دچار چالش بشویم ولی همه به دنبال رضایتمندی مردم هستیم و استفاده از تجارب گذشته موجبات توفیقات بیشتر کار را فراهم خواهد کرد.

 

حسین اسدی معاون فرماندار نیز گفت: با توجه به اینکه از ۱۷۷ اصل قانون اساسی ۸ تای آن مربوط به شوراها و در قرآن نیز سوره شورا با ۵۴ ایه برای شورا آمده نشان از اهمیت آشکار شورا می باشد و ما نیز باید شورا باور و شورا یاور باشیم و این اتفاق بسیار زیبایی که امروز در شورا افتاده یعنی انتقال تجارب به این دوستان و هدف هم همین است.

 

انتهای پیام/

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب