امروز شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
۱۴:۴۴:۵۳ - پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار بجستان:
اولین اقدام شوراها اشرافیت به شرح وظایفشان است
فرماندار بجستان گفت: اولین اقدام شوراها اشرافیت به شرح وظایفشان است شورای موفق، شورای است که در حوزه آیین نامه ها، دستورالعمل ها قانونی و حیطه وظایف خود کامل آشنا باشد

به گزارش بجستان‌نیوز، فرماندار بجستان ظهر امروز در نشست مشورتی دهیاران و روسای شورای های اسلامی روستا های شهرستان بجستان که در محل بخشداری مرکزی بجستان برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و با توجه به آغاز هفته دفاع مقدس یاد دوران ارزشمند دفاع مقدس را گرامی داشت و خطاب به دهیارن و روسای شوارهای اسلامی روستاها اظهار کرد: اولین کار شما اشرافیت به شرح وظایفتان است شورای موفق، شورای است که در حوزه آیین نامه ها، دستورالعمل ها قانونی و حیطه وظایف خود کامل آشنا باشد.

 

حسین ابرهیمی کردیانی ضمن اشاره به نقش شوراها، شوراها را عاملی برای حل مشکلات دانست و عنوان کرد: اگر قرار باشد شورا مشکلات روستا را مضاعف کند آن شورا وجود نداشته باشد بهتر است، شورا و دهیار باید اختلاف را حل کنند و خود عاملی برای اختلاف افکنی بین مردم نباشند.

 

وی از اشرافیت فرمانداری نسبت به روستاها گفت و گفت: شوراها چکیده ای از روستا ها است و به عنوان رابط بین مردم و دولت ایفای نقش میکنند و وقتی در روستایی دیدید که روی حرف شورا حرفی نیست، بین مردم به جایگاه واقعی خود که عزت و احترام  است رسیده و خیلی از مشکلات روستا را بدون دخالت هیچ ارگانی خودشان در بین مردم حل میکنند این شورا درست عمل کرده و در راستای وظیفه واقعی خود قدم برداشته است.

 

فرماندار بجستان ضمن تقدیر از خدمات شوراها و دهیار اذعان کرد: برخی مردم کمی بی انصاف تر هستند و هیچ گونه اطلاعاتی از اقدامات شورا و دهیار نمی‌دانند و می آیند از عملکرد دهیاری انتقاد می‌کنند در صورتی که دهیاران پیگیر امور بودند و موانعی هست که از دست دهیار خارج است. مردم اقداماتی که برای یک طرح به عنوان مثال یک پارک، فقط یک پارک را میبینند ولی از خون دل خوردن های دهیار چیزی ندیده اند و نمیدانند، در هر صورت انتقادات که از رو بی انصافی از عملکرد دهیار میشود نباید زمینه عدم انگیزه شود برای خدمت رسانی شما دهیاران به روستا و مردم کاسته شود.

 

ابراهیمی ضمن تاکید به دهیاران بر توجه به بحران در روستاها تصریح کرد: شما مدیران بحران روستاها هستید و باید پیش بینی های در خصوص مدیرت بحران در روستا داشته باشید و ظرفیت‎های لازم را شناسایی کنید که خدای نکرده در صورت هر گونه بحرانی دسترسی به وسایل لازم و مکانها از قبل مشخص شده باشد.

 

وی از قانون گفت و گفت: دهیار و فرماندار حق ندارند خارج از قانون کاری انجام دهند و من در جایگاه ناظر قانونی در شهرستان مسائل را، قانونی مطالبه میکنم و در مقابل اقدامات غیر قانونی برخورد خواهیم کرد. در بحث واگذاری زمین باید مر قانون رعایت شود و هیچ واگذاری زمینی خارج از چارچوب قانون در روستا ها نباشد.

 

فرماندار بجستان مسائل اساسی روستا ها من جمله ساخت و ساز، خشکسالی و.. پرداخت و اذعان کرد: در روستا نیازسنجی کنید و نیاز های اساسی روستاهای خود را لیست و در جهت برطرف کردن نیاز ها قدم بردارید و تلاش کنید و از ظرفیت های بومی روستا غافل نشوید.

 

ابراهیمی ضمن انتقاد از عملکرد برخی شوراها در خصوص مصوبات خاطر نشان کرد: شوراهای انتظار نداشته باشند که دهیاری بدون مصوبه و یا مصوبه شفایی کاری انجام دهد  و اگر هم این اتفاق رخ دهد دهیار و شورا خاطی هردو خاطی هستند، شورای های روستاها جلسات مستمر خود را برگزار و مصوبات خود را کتبا اعلام کنند تا در کارگروه انطباق بررسی شود و در صورت عدم مشکل قانونی اجرایی گردد.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب