امروز چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
15:21:17 - شنبه 12 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سردار فدوي:
امروز دشمن فرهنگ ما را نشانه گرفته است
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران گفت: انقلابی بر مبنای دل، ایمان و فرهنگ است نه انقلابی سیاسی و امروز دشمنان فرهنگ ما را نشانه گرفته است.

به گزارش بجستان نیوز؛ به نقل از صبح توس، سردار علی فدوی شب گذشته در اختتامیه هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خانواده پاسداران سپاه که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: پس از گذشت۴۰ سال از  پیروزی انقلاب اسلامی، در شرف تکمیل شدن هستیم همانطور که در قرآن، روایات معصومین و سیره علمای اسلام، عدد ۴۰ معنای خاصی داشته و دارد.

وی افزود: در چند روز باقی مانده به ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ زبان و عمل ما باید نشان دهد که در این چهل سال به تکمیل شدن نائل شدیم و به تکیه گاهی دست یافتیم که از این به بعد با اطمینان بیشتری می‌توانیم راه حق، انقلاب اسلامی، بنیانگذار انقلاب و امام حاضرمان را با قدرت ادامه دهیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه پس از دوران پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) هیچ مثالی را نمی‌توان یافت که همچون پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیه اسلام، دشمنی وجود داشته باشد، گفت: بزرگترین دشمنی که شیطان بزرگ و شیطان‌های کوچک می‌توانستند را انجام دادند اگر چیزی را انجام ندادند به این دلیل است که نتوانستند و ما اکنون در اوج اقتدار هستیم اما دشمنان ما به نسبت زمان پیروزی انقلاب، بسیار بسیار و بطور غیر قابل قیاسی ضعیف‌تر شده‌اند.

سردار فدوی ادامه داد: امروز کشوری که از لحاظ پارامترهای قدرت نظیر جمعیت، ثروت و وسعت کشوری ضعیف محسوب می‌شود به مخالفت علیه آمریکا برمی‌خیزد و در شورای امنیت به نفع ما رای می‌دهد در حالی که در گذشته اصلا چنین نبود و در اثر برکات انقلاب اسلامی ملت‌های دیگر نیز در این روال قرار گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: چرا با این میزان دشمنی علیه انقلاب اسلامی ما در اوج قدرت هستیم و دشمنان ما اذعان می‌کنند باید دنبال قدرت بازدارنده در برابر ما باشند؟ دشمنان انقلاب از نظر عوامل دنیایی مثل ثروت و تجهیزات نظامی از ما جلوتر بوده و هستند اما چرا نتیجه متفاوت است؟

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه باید علت را در قواعد قرآنی جستجو کرد، گفت: اگر این قواعد قرآنی مدنظر نباشد اشتباه محاسباتی رخ می‌دهد همچون افرادی که مبنای حیات درونی آنها بر مبانی اسلامی و قرآنی نیست و دچار  محاسبه غلط می‌شوند اما مبنا و اساس این نهضت خونین، از زمانی که به رهبری امام راحل شروع شد تاکنون که حدود ۳۰ سال است به رهبری امام حاضرمان با قدرت ادامه پیدا کرده است، اسلام و قرآن در حیات درونی امام و مردم انقلابی و مسلمان ما بوده که همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اصل دوم و سوم قانون اساسی مشخص می‌کند که نظام ما بر چه مبنایی است، تصریح کرد: این اصل ابتدا پنج اصل دین اسلام را نام می‌برد و آنچه را که ما بر مبنای این اصول و به رهبری امام در انقلاب اسلامی عمل کردیم بیان می‌شود سپس در اصل بعدی گفته می‌شود هر دولتی که در جمهوری اسلامی بر سر کار است باید بر اساس اصل دوم اقدام کند.

سردار فدوی افزود: مفتخریم که چهل سال است که مردم ما در عمل به قرآن، بهترین محک را خوردند و دلیل آن ۲۰۰ هزار شهید است که در وصیت‌نامه تمامی آنان گفته شده که برای پیروی از قرآن و دستور خداوند به میدان نبرد رفتند. مردم ما به خوبی این راه ادامه داده و می‌دهند بطوری که جوانانی که انقلاب اسلامی، حضرت امام، جنگ تحمیلی و شهدای آن را ندیدند به لحاظ اینکه همان روند و سیر تکاملی توسط نائب ایشان برقرار است، در راه آنان قدم گذاشته و عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی انقلابی بر مبنای دل، ایمان و فرهنگ است نه انقلابی سیاسی، گفت: وقتی دشمنان فرهنگ ما را نشانه می‌گیرند مطمئنا به برکت قرآن پیروزی بزرگتر از زمانی که پای جان‌های ما در میدان جنگ در میان بود، به همراه دارد. چون در این راه دل‌های غیر مسلمانان نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد همانطور که در راهپیمایی اربعین کم کم غیر مسلمانان بسیاری حضور پیدا می‌کنند بنابراین ما باید در این صحنه بسیار قوی‌تر از صحنه‌های قبل باشیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: خانواده سپاه هرساله به لحاظ کیفیت قرآنی باید بزرگ‌تر شود که امیدواریم به برکت انقلاب، شهدا و امام شهدا بتوانیم این مهم را انجام دهیم.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب