امروز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
۹:۳۰:۰۷ - سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه بجستان : ایجاد بسترهای شادی و نشاط در چهارچوب ضوابط شرعی نیاز عمومی است
امام جمعه بجستان در گفتگو با بجستان نیوز بر توجه به نشاط عمومی تاکید کرد و گفت : باید با ایجاد زیرساختهای مناسب مانع از به انحراف رفتن نیروی جوانی در شهروندان شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین ایزدی امام جمعه بجستان

امام جمعه بجستان :

ایجاد بسترهای شادی و نشاط در چهارچوب ضوابط شرعی نیاز عمومی است

امام جمعه بجستان صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بجستان نیوز با اشاره به اهمیت تلاش های مسئولین بجستان برای افزایش روحیه و نشاط معنوی خانواده های بجستانی گفت : حفظ روحیه نشاط و شادابی در شهروندان موجب سلامت روحی و فکری جوانان و خانواده هایشان می گردد لذا پرداختن به آن با حفظ ضوابط شرعی و اخلاقی زمینه ساز تعالی جامعه است .
حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین ایزدی افزود : شادابی و نشاط از روحیات مومنان است و بی توجهی به آن موجب شکل گیری مشکلات متعدد روحی و روانی در جامعه می شود .
وی افزود : سبک زندگی اسلامی و ایرانی شامل ابعاد مختلفی است که پرداختن به نشاط و شادی شرعی یکی از ابعاد مهم و تاثیر گذار آن در ابعاد فردی و اجتماعی است .
ایزدی تاکید کرد : متاسفانه برخی از روی اشتباه تصور می کنند که از نشانه های مومن بی نشاطی و گوشه نشینی است ولی برخلاف این باور اشتباه ، رهبر انقلاب در کنار تمام مسئولیتهای سنگین ناشی از اداره جامعه اسلامی همیشه نه تنها مردم را به ورزش و نشاط حلال دعوت می کنند بلکه خود نیز بصورت مستمر به ورزش هایی نظیر کوه نوردی و پیاده روی می پردازند .
وی تصریح نمود : مسئولین بجستان باید با تلاش و همتی مضاعف امکانات مربوط به تفریح و نشاط حلال را با سهل‌ترین‌شرایط در اختیار اقشار مختلف جامعه‌ قرار دهند و طبعا باید به این مساله واقف بود که‌ خرج‌ کردن‌ در این‌ راه‌ ، انفاق ‌فی‌ سبیل‌ الله‌ و هزینه کردن‌ در راه‌ خداست‌.
امام جمعه بجستان با اشاره به اهمیت جذب مشارکتهای مردمی در عرصه افزایش نشاط و شادابی اجتماعی در بجستان گفت : باید این مساله برای مردم تبیین شود که ایجاد مدرسه‌ و وسایل‌ سرگرمی ‌عمومی ، ایجاد باشگاه های ورزشی‌، ایجاد گردشگاه‌ هایی مانند بوستان ها و پارک ها‌ و غیره در راه‌ تأمین‌ آن‌ قسمت‌ از نیازمندیهای‌ زندگی‌ که به صورت انفرادی و غیر گروهی هیچکس از عهده‌ تأمین‌ آن‌ برنمی‌آیند ، از مسائل دارای اهمیت است که باید با هم افزایی ظرفیتهای بخش خصوصی و دولتی در اجرای آنها تسریع نمود .
وی افزود : دشمنان اسلام و تشیع سعی در نمایش تصویری اشتباه از سبک زندگی اسلامی- ایرانی و نشاط فردی و اجتماعی برخواسته از آن دارند و طبعا این مساله مسئولیت و رسالت ما را در عرصه تبیین صحیح الگوی سبک زندگی اسلامی و ایرانی سخت می کند .
ایزدی ادامه داد : الگوی نشاط و شادابی اسلامی را نباید با الگوهای شادی و نشاط غربی مقایسه نمود زیرا شادی در ادبیات غرب برابر با بی بندوباری و آزادی عمل در عبور از تمام خطوط قرمز اخلاقی و انسانی تعریف می شود اما شادی و نشاط اسلامی برابر با تعالی بخشی روحی و فکری است .
وی تاکید کرد : متاسفانه بجستان از لحاظ زیرساختهای تفریحی و نشاط بخش خصوصا در حوزه های مورد علاقه جوانان از جمله وجود استخر و مجموعه ورزش های آبی ضعیف است و باید مسئولین با افزایش تلاشها و مجاهدتهای خود زمینه رفع محدودیتها در این حوزه را فراهم آورند .
ایزدی تصریح کرد : باید باایجاد زیرساختهای مناسب مانع از به انحراف رفتن نیروی جوانی در شهروندان شد.
در پایان امام جمعه بجستان با اشاره به واقعه تلخ مناء و همچنین در پیش روی بودن ایام محرم و صفر گفت : نشاط حق ذاتی و فطری انسان است اما باید در برگزاری جشنواره های شاد و حلال به حرمت دینی و اجتماعی ایام خاص توجه داشت و طبعا نباید با اقدامات نسنجیده موجب تضعیف ارزش ها و دستاوردهای اسلام و انقلاب شد .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
بجستان نیوز بجستان نیوز بجستان نیوز تابناك وب تابناك وب تابناك وب